הבלוג של Scooper בנושאי מדיה, תקשורת, אינטרנט ותוכן גולשים

ארכיון פוסטים בנושא "אינטרנט"

הרייטינג – על מסך ה- iGoogle הקרוב אליכם

15 בדצמבר 2009 מאת Scooper

לכל המכורים למיניהם לטבלאות הרייטינג למיניהן, מהיום אנו מאפשרים לכם לצרוך את מנת הסם היומית (נתוני הצפייה הפומביים) גם דרך iGoogle. וואלה? לא, גוגל.

המשך

גיף ג'ייפג ופינג – ולא בהכרח בסדר הזה

7 בנובמבר 2009 מאת Scooper

זהו פוסט בנושא שמזמן רציתי לדבר עליו - פורמטים של תמונות. נשמע משעמם? אז זהו - שלא, מדובר בנושא פרקטי וחשוב במיוחד. מדי יום אנו שולחים ומקבלים קבצי תמונות, בהודעות לעיתונות, בערכות למדיה או סתם ממישהו בדוא"ל. הפורמט בו נשמרה התמונה הוא קריטי להמשך השימוש בה, אם בשיבוץ בעיתון מודפס ואם באתרי אינטרנט ובלוגים. בואו נסקור את פורמטיי התמונות הנפוצים ביותר.

המשך

בסימן עברית – תקווה או תקוה בפתח

1 באוקטובר 2009 מאת Scooper

אני לא יודע מה אתכם, אבל אי-אחידות יכולה לפעמים לשגע. ירושלים או ירושליים? פתח תקווה או פתח תקוה? קריית אונו או קרית אונו? הרצליה או הרצלייה? ומה עם תל אביב?
כתבים ועורכי תקשורת ובכללם גם דוברים, יח"צנים, בעלי אתרים ומפעילי יומני רשת - הם המראה האמיתית והגדולה המכוונת חזרה לקוראים ומשקפת את מצב השפה... והמצב איננו מזהיר.

המשך

קטגוריות מול תגיות – מה ההבדל ובאילו להשתמש?

29 בספטמבר 2009 מאת Scooper

העיתונות הכתובה משתמשת בקטגריות (נושאים) לקיטלוג תכניה - חדשות, כלכלה, ספורט וכו'. גם באינטרנט, מתחילת דרכו, שלטו הקטגוריות באתרי התוכן ובאינדקסים. קטגוריות הן דרך קיטלוג יעילה ומהירה אך הן קבועות ומוגבלות בכמותן. לעומת זאת, חיפוש כללי מוצא בשבילך הכל משום שהוא מבוסס על המילה הבודדת שבבסיס התוכן, אך זאת גם חולשתו - הוא יכול למצוא מידע רב גם כאשר הוא פחות רלוונטי. ומה עם תגיות?

המשך