ניפו - פורטרט פורר צילום רואי פינבורג
ניפו - פורטרט פורר צילום רואי פינבורג
הודעה לעיתונות

הפרוטרט של רוני פורר שצייר האמן דוד ניפו - ייחשף

גלריה קונטמפוררי מציגה:
דוד ניפו
פורטרט רוני פורר
מועדי התצוגה: 9 – 31 באוגוסט, 2011

השבוע ייחשף לציבור הפורטרט של רונלד רוני פורר, שצייר דוד ניפו. מדובר בפורטרט ייחודי בהקשר המקומי, אולם גם בהקשר של הזמן, כלומר בהקשר החוצה את גבולות המקום, טעמיו ואופיו.
פורר נראה בפורטרט זה עטוי במעיל גשם עם צווארון פרווה כשזכוכית מגדלת, איתה הוא מרבה להסתובב, תלויה על צווארו ונחה על חזהו. הכל על רקע חום שחור, ללא סממנים של סביבה ותקופה.

פורטרט זה חריג, לא רק בהקשר של אופני ייצוג אמנותי, אלא גם בהקשר לפוליטיקת היחסים שבין גלריסט (פורר) לבין אמן שלו (ניפו). אופקי הפרשנות עשויים לנוע בכיוונים שונים, ואולי אף סותרים, מצד אחד ציור זה מעיד על תפיסה של העצמי המובנה, האישיות היצירתית והפרפורמטיבית, המשנה את משמעותה באמצעות שליטה במישור של הנראה, ומצד שני, הפורטרט מספק מבט פסיכולוגי, אכזרי אולי יש לומר, שבו העצמיות של הנושא מתגלה במלוא עירומה, כפנימיות טהורה, מאיימת ופגיעה כאחת.

על החשיפה של הפורטרט, שיוצג לבדו במהלך חודש אוגוסט בקומה העליונה של גלריה קונטמפוררי ללא עבודות אמנות נוספות שיתלוו אליו, אפשר לחשוב ביחס לתמונתו של דוריאן גריי, הרומן המפורסם של אוסקר ויילד. ויילד בספר זה מחדד את המתח בין הנצחי, שלכאורה מתגלם בהנצחה האמנותית, לבין החולף והארעי, המתגלמים בחיים עצמם, ומביאו להיפוך תפקידים, שבמסגרתו מה שמראה את הכלייה והחלופיות הוא הפורטרט עצמו, ומה שנשאר נצחי הוא המקור שלו, ומעניין לחשוב על היפוך תפקידים זה בזיקה ליחסי המקור והייצוג, המובאים בציור לא שכיח זה.

כתובת: הרצל 117, תל אביב
שעות פתיחה:
יום א': 19:00 – 16:00
ימים ב' עד ה': 19:00 – 11:00
לתשומת לבכם: במהלך חודש אוגוסט הגלריה תהיה סגורה בסופי שבוע.
טלפון: 03-6822777

Contemporary by Golconda, גלריה חדשה ויוצאת דופן לאמנות עכשווית הממוקמת בגבעת הרצל, לב אזור הסוהו החדש של תל אביב, בבעלות איש העסקים וסוחר האמנות, רוני פורר.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- דניאלה רייבנבך תקשורת.