אירוע פתיחה, תערוכת צילומים של החיפושיות והאבנים המתגלגלות

יום ה', 10 נוב' 2011 בשעה 19:00
מיקום: גלריה מינוטאור
כתובת: בן יהודה 100, תל אביב (מפה)
משך: שעתיים
צילום: פיליפ טאונסנד
צילום: פיליפ טאונסנד
צילום: פיליפ טאונסנד
צילום: פיליפ טאונסנד
צילום: פיליפ טאונסנד
צילום: פיליפ טאונסנד
צילום: פיליפ טאונסנד
צילום: פיליפ טאונסנד
הודעה לעיתונות

תערוכת צילומים של החיפושיות והאבנים המתגלגלות - של הצלם הבינלאומי פיליפ טאונסנד - לראשונה בישראל

תערוכת צילומים נדירים של
החיפושיות והאבנים המתגלגלות:
" The Beatles&The stones"

צילום: פיליפ טאונסנד

התערוכה תיפתח בגלריה מינוטאור בתל-אביב ב-10 בנובמבר 2011

אירוע פתיחה חגיגי יערך ביום חמישי ,ה – 10.11 בשעה 19:00

לראשונה בישראל, תתקיים תערוכת צילומים נדירים של הביטלס והרולינג סטונס, חתומים וממוספרים. התערוכה כוללת 40 צילומים של הצלם האנגלי פיליפ טאונסנד ותוצג בגלריה מינוטאור, ברחוב בן יהודה 100 תל-אביב.

טאונסנד היה הצלם הראשון שאי פעם צילם את הרולינג סטונס. בתערוכה מציג טאונסנד את צילומי חברי הלהקה כשהיו עניים ורעבים, בלי חוזה הקלטות, להקה שעדיין לא פרצה לתודעה. להבדיל מהחיפושיות שהפכו "מבחורים רעים" ל"ילדים טובים", האבנים המתגלגלות עשו דרך הפוכה, והמנהל הסטונס ביקש מפיליפ לשוות להם בתמונות, מראה "חתרני, רע, ולא נעים של ילדי רחוב". וכך נולדו סדרת הצילומים בהן הם נראים הולכים ברחובות לונדון, שותים בירה ויושבים מחוץ לבר לונדוני, נשענים על קירות התמזה בפרצופים קשוחים, שידיהם אוחזות במפשעתם. במקרה אחר הם נשענים על תאי טלפון, תאי טלפון שהפכו לאייקון לונדוני מוכר.

צילומי החיפושיות מציגים הצצה נדירה למפגש ההיסטורי בין חברי הלהקה ובנות זוגם עם המהרישי במרכז המדיטציה בלונדון .טאונסנד היה הצלם היחיד , שהורשה להיות נוכח ולצלם את האירוע.

תערוכת הצילומים: "The Beatles&The stones" הינה תערוכה המשקפת תקופה. זוהי גלולת זמן שתיעדה את התקופה בצורה אמיתית ומציאותית, תקופה שעיצבה אותנו ברמה התרבותית פוליטית, חברתית ומחשבתית. הביטלס והרולינג סטונס הינם אייקונים תרבותיים שהשפיעו על כל העולם ושינו את צורת החשיבה הרווחת אז. מן התמונות המוצגות בתערוכה ניבט תום ונאיביות שאבדו, זוהי הצצה אל העולם הישן, האהוב.

בצורה מפתיעה, שיא הקריירה של פיליפ טאונסנד -תחילת שנות ה 60 ועד סופן ,תיעד את אחד מהעשורים המדהימים ביותר. זהו עשור שתחילתו חתירה תחת הסדר הישן. עשור בו לונדון הייתה הכי "קולית" בעולם, המקום בו קרו דברים מבחינה מוזיקלית ואומנותית. טאונסנד היה שם כדי לתעד את המהפכה. הוא תיעד את אנשי התקופה, היפים והמכוערים, הלורדים ובעלי המועדונים, אנשי תקשורת ואנשי העסקים, כוכבים ואנשי חברה, אמנים ואנשי רוח ובראשם הביטלס והאבנים המתגלגלות.

גלריה מינוטאור הוקמה בשנת 2008 , אחות לגלריה בפריס. הגלריה מתמחה בעבודות אמנות של המאה ה-20 של אמנים , שהיגרו למערב מרוסיה , אוקראינה , פולין , הונגריה ורומניה וכן אמנים מגרמניה , צרפת ואנגליה .
הגלריה משתתפת בירידים בינלאומיים רבים וחשובים ועורכת תערוכות בגלריות ובמוזיאונים מובילים בעולם .

תערוכת "The Beatles&The stones" תוצג בגלריה מינוטאור ותהיה פתוחה לקהל הרחב, ללא תשלום
החל מה-10.11.10 עד 31.12.11

גלריה מינוטאור: בן יהודה 100, תל אביב

שעות פתיחת הגלריה:
יום א'-ה': 10:30-19:30
יום ו': 10:30-14:00
טלפון: 03-5228424

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- דניאלה רייבנבך תקשורת.