אנה - בקריאה להפסקת הרדיפה מול שגרירות סין בתל אביב
אנה - בקריאה להפסקת הרדיפה מול שגרירות סין בתל אביב
הודעה לעיתונות

משרד הפנים גזר עונש מוות על מתרגלי פאלון גונג פליטים מסין

רשות האוכלוסין וההגירה החליטה לגרש בחזרה לסין שלושה מתרגלי פאלון גונג (פאלון דאפא) החיים בישראל, ובכך גזרה עליהם עונש של עינויים קיצוניים במחנה עבודה בכפייה, או במקרה הגרוע – מוות. ההחלטה התקבלה אתמול (14/11), לאחר שהשלושה זומנו לראיון קצר ביחידה לתשאול וזיהוי מסתננים של משרד הפנים.

"אנה", מתרגלת פאלון גונג שחיה בישראל מזה כ-9 שנים, קיבלה לאחר הראיון מסמך שבו נכתב: "ציינת כי הסיבות המונעות ממך לחזור למדינתך הוא החשש שלך להיכלא כשתחזרי לארצך. לרוע המזל, לא שלחת את בקשתך [למעמד פליט] בשנה הראשונה שבה הגעת לישראל, ולכן לא ניתן לבחון את בקשתך. בנוסף, לא ביססת פחד אמיתי ומבוסס...". במסמך נכתב כי עליה לעזוב את ישראל תוך 7 ימים.

באמנת ג'נבה משנת 1951 המתייחסת לסטטוס "פליט", ובפרוטוקול משנת 1967, נכתב כי "פליט" הוא כל אדם הנמצא מחוץ לארץ המוצא שלו, ולא יכול, או לא רוצה לחזור אליה... בשל פחד מבוסס, מרדיפה, מסיבות של גזע, דת, לאום, חברות בקבוצה מסוימת, או דעה פוליטית.

בהתייחס למונח "רדיפה", מתייחסת האמנה לאלה שחייהם או חירותם "היו" או "יהיו" בסכנה, באופן ברור כל כך, כמו הסכנה ממוות, או הסכנה מעינויים, התאכזרות, יחס בלתי אנושי או משפיל, או עונש. באמנה נרשם בהרחבה, כי אין על אף "פליט" לחזור בצורה כלשהי לשום מדינה שבה הוא יהיה בסכנה של רדיפה (למידע נוסף).

אולי המאפיין הבולט ביותר של הרדיפה נגד הפאלון גונג, היה השימוש השכיח בעינויים קיצוניים. עינויים של מתרגלי פאלון גונג תועדו בכל אחת מהפרובינציות בסין, בבתי כלא, במחנות עבודה, במרכזים לשטיפת מוח, ובבתי ספר בערים הגדולות בסין, בעיירות הקטנות ובכפרים. בין טכניקות העינויים הפופולאריות: מכות חשמל, כוויות חום, קשירות מכאיבות של הגוף, האכלה בכפייה והוצאת ציפורניים. אונס במעצר ועינויים אחרים נפוצים גם כן.

אם לא די באלו, נזכיר דבר מבעית הרבה יותר שהנהיגה המפלגה הקומוניסטית הסינית כדי לטפל בכמות הגדולה של מתרגלי הפאלון גונג בסין. לפי עדויות של עובדים ועובדים לשעבר בבתי חולים בסין, אבריהם של מתרגלי פאלון גונג רבים נעקרו מהם, ולאחר מכן נעשה בהם שימוש בשוק השתלות האיברים של סין.

האיברים (כבד, כליה, לב וקרנית) נמכרים לפקידי המפלגה הקומוניסטית ולנזקקים עשירים אחרים מסין ומחוץ לסין. חוקרים סמויים שביצעו שיחות לבתי חולים בסין, תיעדו רופאים המתפארים בכך (מידע נוסף על קצירת האיברים).

בראיון ציינה "אנה" כי אינה יכולה לחזור לסין: "יתפסו אותי בנמל התעופה על בטוח", אמרה לחוקר. מה יקרה לך? שאל החוקר. "יעצרו אותי ואני אהיה בכלא", אמרה.

מנהל מרכז המידע של פאלון דאפא בישראל, רועי בר אילן, אמר: "להבדיל ממקרים בהם מסתננים רבבות בני אדם לישראל ברגל, כאן מדובר בפחות מעשרים בני אדם שהגיעו לישראל בטיסה. בכל מדינות המערב זוכים מתרגלי השיטה למקלט ולהגנה. ממקרים דומים בעבר אנו יודעים שמתרגלים שגורשו לסין נרדפו בצורה חמורה. משרד הפנים חייב לשמור על ערכי ישראל הדמוקרטית ולהגן על מתרגלי הפאלון גונג הנמצאים בארץ. לשלוח אותם בכוח בחזרה לדיקטטורה הגדולה בעולם, בידיעה הברורה ששם ירדפו ויעברו עינויים תהיה בושה אמיתית לישראל".

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- מרכז המידע הישראלי של פאלון דאפא.