מפרסם: ערוץ 1
תאריך: 02/05/2012 14:26
נושא: מדיה ותקשורת
הודעה לעיתונות

הערוץ הראשון מציג: הקרב על הפריים טיים

תפיסת השידור החדשה, שתכלול את הקדמת "מבט" לשעה 19:52
ומגוון תכניות חדשות בפריים טיים, תחל ביום ראשון הקרוב ה-6.5

כחלק משינוי תפיסתי בערוץ הראשון יוקדם הפריים טיים לשעה 21:00 תוך הקדמתה וקיצורה של מהדורת מבט,
שיבוץ רצועה ישראלית חדשה שתכלול תכנית ערב ותכנית אקטואליה יומיות מוסף ספורט בסימן האולימפיאדה, סדרות רכש ושידורי לילה נוסטלגיים בקונספט חדש החל מ 24:00
רשות השידור תשיק ביום ראשון הקרוב את לוח השידורים החדש, המתבסס על תפיסה חדשה ורעננה, לפיה יוקדם הפריים טיים לשעה 21:00 בערב. כמו כן, מהדורת "מבט" תשודר בשמונה דקות לפני השעה שמונה, וכך תתחרה במהדורות החדשות בערוצים המסחריים. מייד לאחר שידור "מבט", תופיע על המרקע גאולה אבן בתכניתה האקטואלית החדשה "מוסף" .
לוח השידורים החדש יאופיין ברצועות שידור חדשות ובהן אקטואליה, יצירה ישראלית, ספורט, דרמה תרבות, רכש ועוד, ויסתיים עם "מנהרת הזמן", רצועת לילה שתעשה שימוש באוצר הארכיון של הערוץ הראשון. (הודעה מפורטת תשלח בנפרד):
הרצועות הקבועות בימים ראשון ועד רביעי:
19:00–17:34 – ערב טוב ישראל
19:30-19:00 – "בואו לאכול איתי"
19:52-19:30 – "היום בספורט"
20:30-19:52 – "מבט"
21:00-20:30 - "המוסף" עם גאולה אבן
22:00-21:00 – רצועה ישראלית
23:00-22:00 – רצועת הסדרות
23:45-23:00 – סדרות רכש
24:00-23:45 – חדשות
08:00-24:00 –"מנהרת הזמן" – לילה של נוסטלגיה בערוץ הראשון
ביום חמישי "יצירה סדרתית" בשעות 23:00-21:30

מפת השידורים החדשה של הערוץ הראשון:

"ערב טוב ישראל" - תכנית אקטואליה "רכה" שתשודר מדי ערב בשעות 19:00-17:34
רצועת חדשות יומית ובה אקטואליה, תרבות סגנון חיים, בריאות

"בואו לאכול איתי", דוקו ריאליטי קולינרי מדי ערב א'-ה' בשעה 19:00-19:30
תכנית הדוקו ריאליטיCOME DINE WITH ME" " , "בואו לאכול איתי" בגרסתה הישראלית נוחתת בערוץ הראשון. התכנית, שמשודרת בלמעלה מ27 מדינות על פני הגלובוס בהן: ארה"ב, בריטניה, הולנד, רוסיה, אוסטרליה, קנדה, גרמניה צרפת, ועוד, נחשבת לאחת המובילות בתוכניות הקולינריה. את הסדרה מלווה קריינות קומית ושנונה של שי אביבי. (הודעה נשלחה בנפרד)
"היום בספורט" מגזין הספורט היומי בהגשת בוני גינזבורג ומירי אלייקים בסימן האולימפיאדה מדי ערב בשעה 19:52-19:30
מהדורת מבט - מדי ערב בשעה 19:52-20:30
לצפייה בפרומו - מבט עוברת לשמונה דקות לשמונה
חטיבת החדשות עולה למגרש עם הקדמת שידורה של "מבט", בהגשתם של מירב מילר וינון מגל, עם יותר שידורים חיים, פריסת נקודות שידור ברחבי הארץ, ושילוב הדוק יותר בין תחנות הרדיו של "קול ישראל" לערוץ הראשון. מהדורת מבט תיארך 38 דקות ותשודר מול מהדורות החדשות של הערוצים המסחריים.

"המוסף"- תכנית אקטואליה יומית בהגשת גאולה אבן בשעות 21:00-20:30
בכל יום, אחרי "מבט", ואחרי הכותרות, הכתבות והדיווחים, גאולה אבן תביא את הזווית שלה: האנשים המרכזיים שעשו את היום, הפרשנים הבכירים ונקודת המבט שעדיין לא שמעתם.

"הרצועה הישראלית" הפריים החדש של הערוץ הראשון - בשעה 21:00
אחד המרכיבים הבולטים בשינוי של רצועת השידורים הוא, כאמור, הקדמת שעת הפריים טיים ל 21:00 ומתן אלטרנטיבה איכותית לערוצים המסחריים. במסגרת הפריים טיים החדש, תשודר רצועה ישראלית שתכלול, את "הסיפור האמיתי", מופעים מהארץ ומהעולם, פוליטיקה, "מבט שני" ו"יומנים" סדרה חוזרת של "יומני גבע" המיתולוגיים בהנחיית משה איבגי.

" אייכמן עד הסוף" מיום שני 7.5 - חלק א' בשעה 21:00
בחיר המפלגה הנאצי לשעבר, אדולף אייכמן, מגולל ממקום מחבואו את סיפור חייו בפני העיתונאי ואיש האס אס לשעבר, וילייאם סאסן, כולל סיפור אהבתם של בנו של אייכמן עם ביתו של ניצול שואה יהודי. סיפור אהבתם של הזוג הצעיר הוא זה שמביא את תחילת סופו של אייכמן ולכידתו בבואנוס איירס בארגנטינה. (חלק ב' ישודר ביום שני 14.5 בשעה 21:00)

החל מיום שני 21.5 בשעה 21:00 תעלה לשידור הסדרה " 30 שקל לשעה"
סדרת דרמה חדשה בת 8 פרקים שכתב יוסי מדמוני, ביימו דוד אופק ושרי עזוז והפיק חיים שריר- מספרת את סיפורן של שלוש נשים קשות יום, עובדות ניקיון בחברת כוח אדם, המפוטרות מעבודתן. על מנת לשרוד הן מחליטות לעקוף את המעביד שפיטר אותן, לאחד כוחות ולהציע שירות ללקוחות באופן ישיר, זאת במטרה לשרוד בעיר הגדולה. הסדרה עוקבת אחר הנשים במקום עבודתן- שלוש קומות משרדים של חברת מדיה צעירה ומצליחה בבניין רב קומות מעוצב, אותן הן מנקות מידי יום.

החל מיום ראשון 10.5 ומדי יום חמישי בשעה 21:00 "יומנים"- סדרה ב"צבע" על דמויות "שחור לבן"
בששת פרקי "יומנים" חוזר השחקן משה איבגי אל הגיבורים של "יומני גבע כרמל", גיבורי מהדורות היומנים "בשחור לבן", שתיעדו את ההיסטוריה המצולמת של המדינה ב-20 שנותיה הראשונות, טרום עידן תקשורת ההמונים, מהדורות החדשות, האינטרנט והגוגל. בהפקת "טופיה תקשורת", מיכאל שרפשטיין, משה אדרי ולאון אדרי, ע"פ תסריט של גידי מרון ובבימויה של איילת הלר.

במסגרת "הסיפור האמיתי", ישודר הסרט "בֵּן צִיּוֹן"
לצפייה בפרומו- פרופ' בן ציון

"בן ציון", מסכת חייו ופועלו של פרופסור בנציון נתניהו , כציוני , רביזיוניסט, איש רוח והסטוריון. בעל שם עולמי במשך עשרות שנים, כמעט ולא נחשף לתקשורת ולציבור, ההיסטוריון בן ה-102 פרופ' בנציון נתניהו ז"ל אביהם של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יוני נתניהו ז"ל שנהרג במבצע אנטבה ושל הצעיר באחים ד"ר עדו נתניהו. בסרט תיעודי חדש נפרשת לראשונה מסכת חייו של פרופ' נתניהו כציוני רביזיוניסט, איש רוח וכהיסטוריון בעל שם עולמי. בימוי והפקה: משה לוינסון, פרופיל הפקות בע"מ. הפקה משותפת עם הערוץ הראשון. בתמיכת קרן רבינוביץ לאמנויות, קרן גשר, מועצת הפיס לתרבות ואמנות.הפצה בינלאומית: חברת סרטי יונייטד קינג. (הודעה תשלח בנפרד)

רצועת הסדרות מדי יום בשעה 23:00-22:00

החל מיום רביעי ה-9. 5 בשעה 22:00 ובימי שבת 18:30 "מחוץ לקופסה"
התכנית תעסוק בתכני השידור הציבורי מאחורי הקלעים ברשתות קול ישראל ובערוץ הראשון. במסגרת התכנית יתארחו האנשים שמאחורי המיקרופון והמצלמה, ישולבו כתבות מאחורי הקלעים של האולפנים, וצילומים ראשונים מהפקות בעבודה. מנחה: עמית קוטלר עורכות ומפיקות: ציפי קראוס ונאוה בודק אחירון תחקיר סרטיה: אודי בצלאל, רכזת מערכת: ניצה חדד, בימאי: גיל לסניק

"כוכב האדם"(Human Planet) סדרת מופת מרהיבה וחדשה מבית ה BBC בכל יום ראשון, החל מה- 13.5 בשעה 22:00
אחרי "עולם מופלא" ו"לייף-החיים", עוד סדרת מופת של הבי-בי-סי: על הקשר המדהים, המורכב, העמוק והמאתגר לעתים בין האדם לבין הסביבה הטבעית שבה הוא חי. בכל פרק – סביבת חיים שונה, על נופיה, תנאיה והאתגרים השונים שהיא מציבה לבני האדם החיים בה. בכל פרק נבחנים בני האדם דווקא בתנאים הקיצוניים ביותר על פני כדור הארץ. הפרקים השונים ידונו באוקיינוסים, מדבריות, האזור הארקטי, יערות הגשם, ההרים, והנהרות.

החל מיום שלישי ה- 15.05 בשעה 22:00 "מפגש יוצרים" עם רוני יובל
עונה חמישית לתכנית המציגה את סרטי הדוקו הטובים ביותר שנעשו בשנה האחרונה ואת יוצריהם. הערוץ הראשון חוזר זו העונה החמישית עם הסדרה "מפגש יוצרים". הסדרה, בת 12 תכניות, מציגה את הסרטים הדוקומנטריים הטובים ביותר שנעשו בשנה האחרונה ואת יוצריהם. הסדרה מתמקדת בסרטים שעלו לגמר בתחרות הסרטים של פורום הסרטים הדוקומנטריים ובנוסף מוצגים הסרטים הטובים של רצועת "הסיפור האמיתי" בערוץ הראשון.מגישה : רוני יובל, עורכת: אלונה שרת, מפיק: ארן רילינגר. תחקירן: אליאור מגרם יועץ תסריט: ד"ר שמוליק דובדבני

הרצועה "יצירה סדרתית" תשודר בימי חמישי בשעות 23:00-21:30
במסגרת "יצירה סדרתית" , יוקרנו סדרות וסרטים בנושא תרבות. בין הסרטים "באר חלב באמצע העיר" , "צעדים", אודות המחול הישראלי, "מותר להיות סנטימנטאלי" סרט על נכדו של אלתרמן, "לשוב בחזרה" סרט על חייה של הזמרת רבקה זוהר והסדרה ו"סיפור מנצח", פורמט ישראלי מקורי שפותח על ידי הערוץ הראשון ועוד

ביום חמישי 31.05 בשעה 21:30 ישודר סרטו של אורי ברבש "באר חלב באמצע עיר" – חלק א'
"באר חלב באמצע עיר", סרטו הדוקומנטרי של אורי ברבש, ישודר בשני חלקים הסרט עוקב אחר 14 משוררים צעירים ומנסה לחשוף את המקום האינטימי, האישי, הנפשי, של כל אחד מהם, לעצב את הווייתם באופן מעורר הזדהות רגשית, אנושית ופואטית גם יחד, ואת התחברותם לעולם של מחאה, נגיעה בסוגיות פוליטיות, חברתיות, לאומיות ומגדריות.
המשוררים, בנבחרו מתוך עשרות רבות, מאמינים ששירה יכולה לשנות את העולם ולהיות מעקה להישען עליו.הסרט מנסה לפענח את עולמם ושירתם, ומתרחש בדימונה ,תל-אביב, במעלות ,ירושלים, פקיעין ,גוש עציון, גבעת-הדגן בשומרון ובשדרות שודר בשני חלקים בני 90 דקות כל אחד, "רשות היחיד" ו"רשות הרבים"( חלק ב' ישודר ב 7.6, בשעה 21:30).

"סיפור מנצח" , ישודר במהלך חודש יוני הקרוב
פורמט מקורי ישראלי שפותח על ידי הערוץ הראשון , בנושא מוסיקה קלאסית בהנחייתו של המנצח גיל שוחט. הסדרה תעסוק בכל תכנית ביצירה של מוסיקה קלאסית אחרת במסגרתה יוצא שוחט למסע דוקומנטרי וחוויתי אל מאחורי הצלילים והסיפור של היצירה (הודעה תשלח בנפרד).

רצועת סדרות רכש יום בשעה 23:00

רצועת רכש יומית- CSI LAS VEGAS העונה ה-12 בכיכובו של טד דנסון בלעדי בערוץ הראשון מדי ערב בשעה 23:00 החל מיום ראשון 6.5
בלעדי בערוץ הראשון העונה ה-12 של סדרת המשטרה המצליחה ועטורת הפרסים csi las vegas העוקבת אחרי מעבדת הזיהוי הפלילי של העיר בה צוות הבלשים מנסה לפתור בכל פרק מספר מעשי פשע שהתרחשו או התגלו באותו הלילה. בעונה הנוכחית מגיע השחקן הוותיק טד דנסון (חופשי על הבר) בתפקיד די.בי. ראסל. בפרק הראשון די.בי ראסל יוביל את הצוות לפיצוח אירוע ירי מורכב במיוחד, וינסה להסביר את הסיפור מאחורי אדם מת – עם ראש של אדם צעיר וגוף של אדם קשיש.

"הרופא ההודי" – החל ממוצ"ש 19.5 בשעה 23:15
סדרת דרמה על רופא הודי שמגיע לעיירה נידחת, מדובר בסדרה בריטית סמי תקופתית.

רצועת הלילה- הערוץ הנוסטלגי מנהרת הזמן 00:08-24:00 לצפייה בפרומו - מנהרת הזמן.
מסע לילי נוסטלגי מאוצר הסרטייה של הערוץ הראשון, לוח תכניות יומי תקופתי ונושאי : יום א – שנות ה- 60 וה- 70, יום ב' שנות ה- 80, יום ג' שנות ה- 90, יום ד' שנות ה- 2000 יום ה' – ייוחד לתכני תרבות, יום ו' – תכניות האירוח הגדולות, ובשבת: חגיגה נוסטאלגית של מוסיקה ישראלית (הודעה מפורטת תשלח בהמשך).

שישי שבת בערוץ הראשון

"נפגשים בשישי" - יום שישי בשעה 19:00
תכנית אירוח שבועית חדשה עם יענקל'ה ועירית דקל ובהשתתפות אמן החושים שימי אטיאס. בתכנית שמלווה בלהקתו של ערן מיטלמן, מתארחים זמרים, שחקנים, אנשי תרבות, אמנים, ואנשי טלוויזיה. עורך ראשי: יוסי אשדות בתכניות הקרובות יתארחו : לוסי דובינצ'יק, מיכאל הנגבי, דודו אהרון, חן אהרוני, עמנואל הורי, אביהו שבת ונוספים

"לילה טוב אירופה – הספירה לאחור" מגזין חדשות האירוויזיון יום שישי, בשעה 21:15
במהלך חודש מאי בכל יום שישי מיד אחרי היומן תשודר התכנית "לילה טוב אירופה הספירה לאחור" מגזין חדשות האירוויזיון בהנחיית חיים אתגר בהשתתפות : יובל כספין, שי גולדן, טלי סיני ריקליס וננסי ברנדס התוכנית עוקבת אחר הכנותיה של להקת איזבו לתחרות האירוויזיון, ומביאה את החדשות החמות על התחרות הקרובה שתתקיים באזרביג'אן וכן את הרגעים הגדולים של אחד האירועים הנצפים . מפיקה טלי אשכולי בשיתוף קסטינה תקשורת.

"אחוזת דאונטון" זוכת גלובוס הזהב למיני סדרה הטובה ביותר 2012 – בימי שישי בשעה 22:35
עונה שנייה לסדרה עטורת הפרסים "אחוזת דאונטון", זוכת פרס האמי למיני סדרה הטובה ביותר לשנת 2011 וזוכת גלובוס הזהב למיני סדרה הטובה ביותר לשנת 2012. הסדרה מתמקדת בחיי האדונים והמשרתים באחוזת אצולה אנגלית, בראשית המאה ה 20. הסדרה, שמתחילה ב 1912 עם שקיעתה של הטיטאניק, בוחנת את קורותיה של משפחת האצולה קרולי, המונה את הדוכס האנגלי, את אשתו האמריקאית ואת שלוש בנותיהן המתקוטטות, שכעת נותרו ללא יורש עקב מותו של בן הדוד על הטיטאניק.

בימי בשבת בשעות 16:00-12:00 - ישודרו מיטב שידורי הערוץ באותו שבוע בז'אנרים השונים.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- ערוץ 1.