מפרסם: גלאי תקשורת
תאריך: 10/09/2012 12:33
נושא: טלוויזיה
הודעה לעיתונות

תכניות ראש השנה בערוץ הראשון

"המהדורה" בוחרת את ילדי השנה, גיל קופטש במסע חוויתי אחר מסורות החג, "סיפורו של ספר מוסיקלי" - קונצרט קלאסי לכל המשפחה, ספיישל "שנות טובות" עם אייל שכטר, אביב גפן ואביתר בנאי בשיתוף פעולה בתכנית "איפה אתם בחג"
וטיול מיוחד לחג עם איתי ורד ישודרו במהלך ימי החג בערוץ הראשון.

בערב ראש השנה ישודר ספיישל "ילדי השנה" של "המהדורה" (16.9, בשעה 17:00), תכנית החדשות והאקטואליה לילדים ולנוער של הערוץ הראשון, בה יובאו סיפוריהם של הצעירים שריגשו והרשימו אותנו במיוחד לאורך השנה: כאלה המתגייסים ופועלים למען החברה, המתמודדים בגבורה עם קשיים ומגבלות, כישרונות צעירים בתחומים שונים ועוד.

בין ילדי השנה: דניאל מור מזרחי שהובילה את קמפיין תרומת השיער של האגודה למלחמה בסרטן ונכנעה למחלה, הזוכים במקום הראשון בתחרות השירה "להיות כוכב", עמיחי אלפסי ועילי אבידני, בני נוער מחוננים שהשתתפו בכנס גאונים מרחבי העולם. התכנית בהגשת המנחה הצעירה של "המהדורה", אחינעם בר.

בערב החג וביום החג תשודר התכנית "חג שמח עם דוד קופטש" (16.9 בשעה 17:35, 17.9 בשעה 9:35). גיל קופטש ואחייניו הילדים שקד ועדי, יוצאים למסע שבמהלכו הם מגלים את מנהגי החג ומקורותיו על ידי מפגשים חווייתיים ברחבי הארץ.
החבורה מבקרת בבית מלאכה של יצרן שופרות, נפגשת עם השופט בדימוס שלמה שוהם המספר בגובה העינים על יום הדין וחשיבותו של חשבון הנפש, מבררים מהו המושג "בין כסה לעשור" בביקור אצל אסטרונום וכמובן לא מוותרים על מאכלי החג המיוחדים בטיול חוותי בשוק ועל מנהג ה"תשליך" בשפת הים.
בסגנונו האופייני, גיל קופטש מציע זווית ראיה מקורית וייחודית על סיפור החג ותוך כדי כך מצליח גם לפתור את הריב שמתפתח בין אחייניו הצעירים בדיוק לפני החג.

בערב ראש השנה תשודר התכנית "איפה אתם בחג" (16.9 בשעה 21:30), הראשונה בסדרת תכניות העוסקת בחגי תשרי מנקודת מבט חדשנית ומקורית בהנחיית גיל קופטש ומומחים שונים. בכל תכנית גיל קופטש והמומחים יוצאים למסע מרתק בין מנהגי החג, סיפורי החג, והמסורות, ומנסים לחקור את האתוס של כל אחד מהחגים, לברר את הרעיון שמאחורי החג, ואת הדרך שבה הוא נתפס בישראל של ימינו.
התכנית המיוחדת לראש השנה תעסוק בקשר בין עקידת יצחק לראש השנה, ועל זיכרון של ריחות.
בסימן התחלות חדשות, יתקיים ראיון עם אורח שיצא השנה לדרך חדשה, במסגרת חשבון הנפש, כל אחד מהאורחים יסביר מה היה רוצה להשליך מהשנה האחרונה:
הפאדיחות הכי גדולות שהיו השנה ,מאכלים סמליים שניתן להכין לערב החג
ומוסיקה - אביתר בנאי ואביב גפן בשיתוף פעולה המייצג חיבור בין שני עולמות.

בראש השנה ישודר "סיפורו של ספר מוסיקלי" (17.9 בשעה 10:05), קונצרט מיוחד לכל המשפחה בהשתתפות התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור ובניצוחו של רוני פורת. הקונצרט מציג את הקשר שבין שני עולמות, עולם המוסיקה ועולם הסיפור, כאשר הם משתלבים יחד בקונצרט. מודגש מקומו המיוחד של כל אחד מהם והקהל הצעיר יכול להבין ולהתרגש משניהם יחד ומכל אחד לחוד.
ויקטור, בגילומו של השחקן עמנואל חנון, מספר את סיפור "כיפה אדומה" על רקע יצירותיהם של פרוקופייב, שוברט, בטהובן, שומן ואחרים, את סיפור רומיאו ויוליה של שקספיר על רקע צלילי יצירתו של צ'ייקובסקי ועוד.

בראש השנה אייל שכטר יגיש ספיישל "שנות טובות" (17.9 בשעה 18:30), על כרטיסי הברכה לשנה החדשה שעיצבו ושיקפו מציאות, על הסוגים השונים, ועל העלמותם מהנוף לטובת המסרונים הקולקטיביים, המנוכרים והלעתים לא מזוהים בנייד, הסרטונים ביו-טיוב וברכות השיתוף הפייסבוק.

בראש השנה תשודר התכנית "על הדרך", תכנית טיולים מיוחדת לראש השנה העוסקת בגליל המערבי בהגשת העיתונאי איתי ורד (17.9 בשעה 21:00).
איתי מטייל בנחל כזיב ומשתכשך בזרימת המים הגבוהה השנה מהרגיל לעונה. בישוב מתת יראה כיצד מכינות הדבורים דבש מקוצים, ובסנפלינג עוצר נשימה יבקר במערת קשת ובגן הפסלים של דוידזון בקיבוץ איילון. זוהיר בהלול יעביר לאיתי סיור מרתק בין הסימטאות של השוק היפיפה בעכו העתיקה.
לסיום, איתי ורד יצלול עם הצופים בנקודה הצפון מערבית של מדינת ישראל, בכחול העמוק של הנקרות, בראש הנקרה.

במוצאי החג תשודר התכנית "רעש מקומי" בשיתוף "ג'אם 88" (יום שלישי, 18.9 בשעה 20:30) עם נינט טייב מרציף נמל יפו, בהופעה מול קהל של מוזמנים ועוברי אורח. בתכנית, הראשונה מבין 3 תכניות, נינט מנגנת ושרה את אלבומה החדש Sympathetic Nervous System ועוד משיריה המוכרים. בין לבין שיחות קצרות על האלבום החדש ועל החיים בכלל. את נינט מלווה להקת רוקפור והצ'לנית מיה בלזיצמן.

במוצאי החג תשודר התכנית "חגי תשרי" עם השחקן סשה דמידוב (יום שלישי, 18.9 בשעה 21:00). זו הראשונה מתוך ארבע תכניות מיוחדות לראש השנה, יום הכיפורים ,סוכות ושמחת תורה. במרכז כל תכנית יעמוד פיוט יהודי שמייצג את החג או מזוהה עימו, הפיוט יקבל לחן חדש ובעזרת מומחים מתחומי הספרות, האומנות, המוסיקה והפסיכולוגיה. המומחים ירדו לשורשו של הניגון ויבחנו את ההסטוריה שלו ואיזו משמעות הוא מקבל בימינו.

"ספיישל ילדי השנה במהדורה", ערב ראש השנה, יום ראשון 16.9 בשעה 17:00
"חג שמח עם דוד קופטש", יום ראשון 16.9 בשעה 17:37, יום שני, 17.9 בשעה 9:35
"איפה אתם בחג" ערב ראש השנה, 16.9 בשעה 21:30
"סיפורו של ספר מוסיקלי", ראש השנה, 17.9 בשעה 10:05
ספיישל "שנות טובות" בהגשת אייל שכטר, ראש השנה, יום שני, 17.9, בשעה 18:30
"על הדרך" בגליל המערבי, ראש שנה, יום שני, 17.9 בשעה 21:00
"ג'אם 88" בשיתוף "רעש מקומי" עם נינט טייב, יום שלישי 18.9 בשעה 20:30
"חגי תשרי" עם סשה דמידוב, יום שלישי 18.9 בשעה 21:00

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- גלאי תקשורת.