הודעה לעיתונות

קבוצת יבנה מארחת כנס מעורבות חברתית של התנועות הקיבוציות

בכנס יספרו חברי קיבוצים ונציגי מפעלים על מיזמים של תרומה לחברה הישראלית ולקהילה בקיבוץ

קבוצת יבנה תארח ביום חמישי, י"ח אדר, 28 בפברואר, כנס ביוזמת המטה השיתופי בתנועות הקיבוציות, שיוקדש למעורבות חברתית של הקיבוצים.

מזכ"ל הקיבוץ הדתי, נחמיה רפל, מסר שבכנס יציגו חברי קיבוצים ונציגי מפעלים מיזמים של תרומה לחברה הישראלית ע"י הקהילה הקיבוצית, וזאת כחלק מהאידיאולוגיה הקיבוצית הרואה בקיבוצים תאים חברתיים שהשיתופיות מאפשרת להם לפעול מחוץ לחצר הקיבוץ למען החברה כולה.

את הכנס יפתחו רב קבוצת יבנה, עילאי עופרן, ואסנת אלנתן מקיבוץ תמוז וג'וינט ישראל, שיציגו את מקורות היניקה של התרומה לקהילה.
בחלקו הראשון של הכנס יוצגו סיפורי הצלחה של תרומה לחברה הישראלית מחוץ לתחום הקיבוץ: פרויקט האחריות התאגידית של חברת נטפים שבקיבוץ חצרים, פרויקטים משותפים של קיבוץ עלומים עם ולמען תושבי שדרות, שילוב של ילדי רווחה במעון יום בקיבוץ תמוז, ומרכז קיימות שכונתי בקהילת קמה בבאר שבע.

חלקו השני של הכנס יעסוק במעורבות חברתית המביאה אל חצר הקיבוצים אוכלוסיות מגוונות, ובו יסופר על נקודת ח"ן – פנימייה דתית לנערות בקיבוץ סעד, חוות הכשרה לנערים פליטים בקיבוץ נערן, שנת שרות המשלבת עבודה והתנדבות בפלמ"ח צובה, ופרויקט תל"ם (תעסוקה, לימודים, מגורים) להעצמת צעירים מהעדה האתיופית.

הכנס יסתיים במעגלי שיח שיעסקו בדרכים המעשיות להגדלת המעורבות החברתית של הקיבוצים והתעשייה הקיבוצית.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- רוני חסיד דוברות ויחסי ציבור.