מאסטר קובי מאמן יחידת יחידת קומנדו שהוקמה במיוחד לקראת האולימפיאדה בריו (צילום יח"צ)
מאסטר קובי מאמן יחידת יחידת קומנדו שהוקמה במיוחד לקראת האולימפיאדה בריו (צילום יח"צ)
מאסטר קובי באימון מדריכים-קרב מגע (צילום יח"צ)
מאסטר קובי באימון מדריכים-קרב מגע (צילום יח"צ)
מרכז אימוני קרב מגע-דגל ישראל לצד דגל ברזיל (צילום יח"צ)
מרכז אימוני קרב מגע-דגל ישראל לצד דגל ברזיל (צילום יח"צ)
מאסטר קובי באימון משלחת קרב מגע על פסגת המצדה -2015 (צילום יח"צ)
מאסטר קובי באימון משלחת קרב מגע על פסגת המצדה -2015 (צילום יח"צ)
מאסטר קובי מאמן יחידת קומנדו של צבא ברזיל (צילום יח"צ)
מאסטר קובי מאמן יחידת קומנדו של צבא ברזיל (צילום יח"צ)
הודעה לעיתונות

ראש הפדרציה לקרב מגע ביבשת דרום אמריקה מבקר בישראל עם משלחת קרב מגע מברזיל

מאסטר קובי מומחה קרב מגע מאמן בין היתר כוחות צבא וביטחון אימן יחידת צבא שהוקמה לקראת האולימפיאדה בריו, לדבריו השיטה להתגוננות נגד תקיפה אלימה תפסה מקום חשוב בדרום אמריקה מוכת האלימות ופחות בישראל

מאסטר קובי שם לו למטרה לשנות דעת קהל ביבשת לטובת ישראל

מאסטר קובי (קובי ליכטנשטיין) –מוביל בימים אלה משלחת קרב מגע מברזיל שהגיעה ללמוד על מורשת ההישרדות ותורת קרב המגע שפותחה בישראל. מאסטר קובי, מומחה מוביל ברחבי דרום אמריקה כגורו בתורת "קרב המגע", מאמן ומכשיר כוחות צבא, ומשטרה בברזיל, אימן והכשיר יחידת קומנדו שהוקמה במיוחד לקראת האולימפיאדה בריו. הוא חולש על רשת קרב מגע הכוללת רשת כ-150 מרכזי אימונים ברחבי היבשת.
מאסטר קובי העומד בראש הפדרציה של דרום אמריקה לקרב מגע – הגיע לישראל ומלווה בימים אלה משלחת קרב מגע מברזיל בסיור חווייתי ללמוד על ישראל האמתית ועל מורשת ומקורות קרב המגע בישראל – מאסטר קובי ילווה את המשלחת במסע להכרת הארץ וההיסטוריה של ישראל שיכלול תרגול ואימוני קרב מגע באתרים כמו במצדה, ברמת הגולן, במכון ווינגיט ובאתרים בעלי משמעות בתחום ההישרדות והמורשת של ישראל.
מאסטר קובי מקפיד על הזהות הישראלית של כל מה שקשור בו ובקרב המגע ועל הקשר עם ישראל – בכל מרכז אימון קרב מגע של הרשת מופיע דגל ישראל לצד דגל ברזיל כך גם על בגדי האימון של כל המאמנים בקרב מגע. לדברי קובי: "חלק ניכר ממסלול ההתמחות בקידום לתואר בקרב מגע מחייב ידע בהיסטוריה ובמלחמת ההישרדות של ישראל והעם היהודי".
מאסטר קובי הוציא בשנים האחרונות ספר הדרכה KRAV MAGA"" שהתפרסם במספר שפות ונמכר ברחבי העולם ב-150,000 עותקים – ומתכנן להוציא את הספר בעתיד הקרוב גם במהדורה עברית.
רקע על מאסטר קובי:
קובי ליכטנשטיין ישראלי (כריזמטי וגם צנוע) שהפך במהלך עשרים השנים האחרונות להיות הגורו של קרב המגע בדרום אמריקה, ייסד את הפדרציה של דרום אמריקה לקרב מגע (מוכרת כיום כאחד מאיגודי קרב המגע הגדולים בעולם ומוסמכת על ידי השלטונות והממסד בברזיל וברוב היבשת), הוא הסמיך והכשיר מאות מדריכים ומאמנים אשר מלמדים ב-17 מחוזות ביבשת דרום אמריקה, כוחות מיוחדים וכוחות עילית של הצבא הביטחון והמשטרה בשיטת קרב המגע. באיגוד של דרום אמריקה לקרב מגע שהקים ועומד בראשה קיימים כיום מעל 150 מרכזי הדרכה ואימון אשר מפוזרים ברחבי היבשת. קובי מציין בגאווה שבכל אחד ממרכזי האימון וההדרכה שלו תלוי דגל ישראל לצד דגל המדינה או המחוז שבו הוא ממוקם וכי חלק מההכשרה של המאמנים (אשר אורכת כ-4 שנים) כוללת 30 שעות לימוד היסטוריה של ישראל החל מהקמת המדינה דרך המחתרות והמלחמות, קבלת העצמאות ועד היום. קובי נוהג בכל שנה להגיע עם קבוצות מדריכים וחניכים של קרב מגע מדרום אמריקה לישראל (משנת 1994 ועד כה ביקרו אתו כ-1,000 מחניכיו בישראל) – "חשוב לי שהאנשים פה יכירו את ישראל האמתית על נאורותה, חדשנותה, המודרניזציה והטכנולוגיה המתקדמת שלה ולא את התדמית השלילית שמציגים לרוב בתקשורת העוינת".
משלחת קרב המגע שמגיעה מברזיל תערוך אימונים וסיורים באתרים בעלי משמעות היסטורית של הישרדות כגון: פסגת מצדה, רמת הגולן (הר-בנטל), מנהרות הטרור בדרום, ירושלים (החדשה והעתיקה), קיסריה, וכן יתארחו במכון ווינגייט, יעלו בנתניה לקברו של אימי ליכטנפלד שדה-אור, האב הרוחני והמייסד של שיטת קרב המגע ויבקרו בעוד אתרים חשובים ליהדות ולנצרות.
על היסטורית קרב מגע בדרום אמריקה:
קרב מגע החל להתפתח משנות ה-40 על ידי מייסד השיטה והאב הרוחני שלה איימי ליכטנפלד-שדה אור, המטרה שבשיטה- להתמודד עם מצבי סכנה אמתית ולהשבית את היריב התוקף על ידי ידיים או כל כלי נשק זמין. חשוב לציין שלא מדובר בספורט ובוודאי לא ספורט תחרותי אלא בעיקר באימון הגנה עצמית ותקיפת היריב.
אימון קרב מגע התפתח בדרום אמריקה (לאחר התפתחותו באירופה ובארה"ב) על ידי קובי ליכטנשטיין אשר הגיע לברזיל (1990) במטרה לאמן מדריכים ללימוד השיטה, הוא הקים את הפדרציה הדרום אמריקאית לקרב מגע, אשר משמשת עד היום כגוף היחיד המוסמך ללמד את התורה ולהכשיר מדריכי קרב מגע בברזיל ובדרום אמריקה (בעלת רישיון להשתמש בסימן הרשום "קרב מגע". "קרב מגע" הוא גם לוגו רשום במשרד הפטנטים הברזילאי- (INPI - the Brazilian institute for industrial patents . השיטה על כל הפילוסופיה שמאחוריה נלמדת תוך הקפדה יתרה על כללי קרב המגע המקוריים אשר פיתח אימי בשנות ה-70-80. מדריכים מכל העולם מגיעים להשתלם בשיטה זו, מקבלים שם את הסמכתם ומפיצים את השיטה בארצותיהם.
קובי ליכטנשטיין זכה להיות בין תלמידיו של אימי ליכטנפלד אשר אימץ אותו כאב רוחני עוד מילדותו. הוא הוסמך כמדריך מטעם איגוד קרב המגע במכון ווינגייט (וכן סיים תואר בלימודי ביטחון לאומי וטרור), הוא זכה באותות הוקרה והערכה רבים מטעם הממשל בברזיל, גופי משטרה, צבא וכוחות הביטחון ומהיבשת על תרומתו לממסד ולשרות הציבור, בין היתר הוענק לקובי אות הכבוד הגבוה ביותר של העיר ריו דה ז'נרו: מדלית Pedro Ernesto. אות הכבוד למשתפי הפעולה עם הצבא הברזילאי, מדליית הצטיינות של ארמון הקונגרס בעיר ברזיליה ובין היתר קיבל תעודות הסמכה כנציג ארגון טקטיקת ההגנה של משטרת ארצות הברית בברזיל, חבר ארגון שומרי הראש הבינלאומי - IBSSA וכן אסמכת כבוד – דן 8, מאיגוד קרב המגע הישראלי.
קובי ליכטנשטיין (או "מאסטר קובי ליכטנשטיין) התפרסם בעולם בשנת 2010 כאשר נכנס ל"ספר השיאים של גינס" אשר הכתיר אירוע שערך בריו דה ז'נרו בכנס בינלאומי הגדול ביותר לאימון קרב מגע כ"אירוע/אימון ההגנה העצמית הגדול בעולם" השתתפו מאמני קרב מגע מ-28 מדינות ולמעלה מ-2,200 משתתפים.
במהלך שהותו בברזיל הוציא קובי ליכטנשטיין מספר ספרי הדרכה בנושא קרב מגע אשר זכו לפרסום רב, חלקם אף תורגמו והופצו בשש שפות בכ-15,000 עותקים בין ספריו - Krav Maga - The Philosophy of the Israeli´s Defense , Guide Against Strike With Knife And Stick , Krav Magá - Your Self Defense Against Urban Violence, Taught By Master Kobi Lichtenstein, Autodefesa Israelense Para Todos - Kobi Lichtenstein,

לפרטים נוספים,
אביבה שורץ
יחסי ציבור וייעוץ תקשורתי
טל': 03-6419030 / נייד: 052-3244769
aviva@avivapr.co.il

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- אביבה שורץ יחסי ציבור וייעוץ תקשורתי.