מפרסם: פיליזר תקשורת בע"מ
תאריך: 27/08/2017 16:11
נושא: חינוך
הודעה לעיתונות

מפעל הפיס מימן הקמתן של כ-750 כיתות לימוד וגני ילדים בעלות של כ-600 מיליון שקלים

בנייתן של כיתות הלימוד החדשות הסתיימה בימים אלו והן תהיינה ערוכות לאיוש עשרות אלפי תלמידים ברחבי ישראל עם חזרתם לספסל הלימודים ב – 1 לספטמבר

בשנים 2007 – 2017 מימן מפעל הפיס את הקמתם של כ- 8,550 כיתות בעלות של 6.7 מיליארד ₪

מפעל הפיס מימן השנה הקמתן של כ-750 כיתות לימוד חדשות בעלות של כ- 600 מליון שקלים. בנייתן של כיתות הלימוד הסתיימה בימים אלו והן תהיינה ערוכות לאייש עשרות אלפי תלמידים ברחבי ישראל עם חזרתם לספסל הלימודים ב – 1 לספטמבר .
מפעל הפיס הינו הגוף, הלא-ממשלתי, היחיד המממן את בנייתן של אלפי כיתות הלימוד עבור מערכת החינוך. בניית כיתות הלימוד מתבצעת בהתאם להיתר שניתן למפעל הפיס ע"י משרד האוצר, במסגרתו התחייב הפיס להעמיד מקורות כספיים לבניית כיתות לימוד, בהתאם לתקציב שהוגדר בחלוקה שנתית מפורטת.

בעשור האחרון (משנת 2007) מימן מפעל הפיס את בנייתן של כ- 8,550 כיתות בעלות של כ-6.7 מיליארד שקלים. מלבד הקמתן של אלפי כיתות לימוד, מפעל הפיס מקצה משאבים רבים לטובת הקמת - ספריות, רכישת מחשבים והצטיידות למוסדות החינוך, מרכזים לתרבות ומדע ליד בתי הספר, בניית אולמות ספורט ומעבדות ועוד.

יו"ר מפעל הפיס אלוף (מיל') עוזי דיין ציין כי מרבית רווחיו של מפעל הפיס מוקצים מידי שנה לתחום החינוך ואנו רואים בכך אמצעי מהותי לצמצום הפערים בחברה. "השקעה בחינוך ואמצעים נאותים ללמוד ולהתפתח מהווים ללא ספק "קרש קפיצה" עבור הילדים ואלו יסייעו להם רבות לפתח את עתידם ולהשתלב בחברה". דיין הדגיש כי "בכוונת הפיס להמשיך להוביל ולתמוך במיזמים נוספים חשובים בתחום החינוך בישראל".

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- פיליזר תקשורת בע"מ.