מפרסם: כאן 11
תאריך: 14/11/2017 16:01
נושא: טלוויזיה, מדיה ותקשורת
'שטח הפקר' - צילום ניר כפרי
'שטח הפקר' - צילום ניר כפרי
הודעה לעיתונות

קבלה לעם: איך הפכה תנועת הקבלה בראשה עומד מיכאל לייטמן לחברה סגורה שנטען כי שולטת בחסידיה

קבלה לעם: איך הפכה תנועת הקבלה בראשה עומד מיכאל לייטמן לחברה סגורה שנטען כי שולטת בחסידיה, ואיך הצליחו חבריה תוך תקופה קצרה יחסית, לבסס עצמם ככוח פוליטי משמעותי בליכוד

"שטח הפקר"- יום רביעי ה- 15.11.2017 ב- 21:00 ב-כאן 11 ובדיגיטל

תחקיר שטח הפקר חושף איך הפכו חסידי "קבלה לעם", בראשות מיכאל לייטמן, לכוח משמעותי במפלגת הליכוד. תחקירני שטח הפקר חקרו בחודשים האחרונים איך משפיעה התנועה על עשרות אלפי מאמינים מסביב לעולם, הקימה ערוץ טלוויזיה ייעודי ושאבה אליה כוח רב.

מיכאל לייטמן, מנהל מבניין בפתח תקווה את תנועת "קבלה לעם" תנועה הידועה גם בשם "בני ברוך", "הטובים" "תנועת ערבות" ושמות נוספים. לייטמן אסף סביבו במשך שנים קהילת מאמינים ותלמידים שפועלים על פי חוקי חברה חדשים שהארגון מנסח לעצמו, מערכת חוקים נוקשה שנאכפת על ידי משטרה פרטית של המרכז וה"עבירות" נידונות בבית דין פנימי שכוללות סנקציות על נידוי אישי ומשפחתי מהקהילה.

שטח הפקר מביא עדויות מצולמות של חסידי ליייטמן שפרשו מהתנועה ומספרים על נידוי, איסוף מעשר מחברי הקבוצה, ועדויות ליחס בעייתי לנשים. כמו כן, מובא סיפורו של חבר מועצת העיר פתח תקווה, שפוקד את חברי הקבוצה המאמינים למפלגת הליכוד ובכך צובר השפעה על פוליטיקאים.

"שטח הפקר"- יום רביעי ה- 15.11.2017 ב- 21:00 ב-כאן 11 ובדיגיטל

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- כאן 11.