הודעה לעיתונות

שבת 16.3 מול כלא 6 - משמרת תמיכה ברומן לוין, אשר נכלא בגלל סירובו להמשיך לשרת בצבא כיבוש‬

יש גבול!!!

רומן לוין נכלא ל-30 ימים (כנראה בבידוד) בגין סירובו להמשיך לשרת ולקחת חלק בדיכוי העם הפלסטיני.

משמרת תמיכה תתקיים על ההר שמעל כלא 6 ביום שבת, ה-16.3.2019, בשעה 12:30.

הסעה למשמרת (פתוחה גם לנציגי אמצעי התקשורת):

10:00 בנייני האומה בירושלים, 11:00 צומת הרכבת-בגין בדרום תל אביב, 11:15 צומת נמיר-ארלוזורוב שליד רכבת מרכז בתל אביב, 12:30 על ההר שמעל כלא 6.

עולם אחר אפשרי, אם ורק אם נפעל יחדיו כדי להביאו!

לפרטים:

דורית (יש גבול) 052-4850258
הדס פארי (רכזת מסרבות) 054-2611343
===================================================
הודעות קודמות על רומן לוין

רומן לוין, בן 19 מבת ים, היגר לישראל עם חלק ממשפחתו מאוקראינה כשהיה בן 3. לפני כשנה וחצי התגייס לצבא מתוך מחשבה כי בכך יתרום לחברה וימלא את חובותיו. ביום שני האחרון הוא התייצב בבסיסו, בסיס התובלה בן עמי, והודיע למפקדיו כי הוא מסרב להמשיך לקחת חלק בצבא מתוך התנגדות לכיבוש. לאחר שעות של המתנה, הוא נשפט ונגזרו עליו 30 ימי מחבוש. רומן מרצה את מעצרו בכלא שש.

https://www.youtube.com/watch?v=z7jCsToUBNU

https://www.youtube.com/watch?v=wAFlYlKTxCA

https://www.youtube.com/watch?v=-Yb1QGoN87M

===============================================

רומן לוין, בן 19 מבת ים, שירת בצבא במשך יותר משנה.
לאחר שנחשף במהלך שירותו למציאות בשטחים הכבושים, ובעקבות חוק הלאום, רומן לוין מסרב להמשיך לשרת את מדיניות הכיבוש והגזענות אותה מוציא לפועל הצבא.

ביום שני 25.2.2019 התיצב רומן יתייצב יחד עם תומכים שליוו אותו אל שער הבסיס שלו במחנה בן עמי (בית נבאללה), נכנס פנימה והודיע למפקדיו על סירובו להמשך השרות, ונשלח מיד לכלא 6.

מתוך הצהרת הסירוב של רומן לוין
אני רומן לוין, בן 19 וגר בבת ים, ואני משרת בצבא כבר מעל לשנה. אני מסרב להמשיך את השירות שלי. הסירוב שלי הוא אקט של מחאה נגד הכיבוש הנמשך יותר מ-50 שנים, ושל סולידריות עם העם הפלסטיני בגדה המערבית ובעזה הנצורה.
כשביקרתי את המשפחה שלי באוקראינה נתקלתי בזלזול כנגד יהודים, וגם בישראל התייחסו אליי ואל החברים שלי בזלזול בגלל המוצא והתרבות השונה שלנו. מכך צמחה ההזדהות שלי עם העם הפלסטיני המדוכא. באוקראינה יש מלחמת אזרחים, וכשביקרתי שם לפני כמה חודשים פגשתי חיילים שלא יודעים בשביל הם נלחמים, ומתים. הזדהיתי אתם כי אני גם לא מאמין במדיניות הצבאית של ישראל, שעיקרה שימור הכיבוש. חוויה זו גרמה לי לחשוב על המשמעות של השירות שלי בצבא בישראל.
אני מסרב להמשיך להשתתף בדיכוי של העם הפלסטיני. בשטחים נבנות עוד ועוד ההתנחלויות בזמן שמופעלת על הפלסטינים מדיניות של הפקעת אדמות והריסות בתים. מאז שנת 2006 ישראל הרסה יותר מ-2000 בתים בשטחים הכבושים. חופש התנועה של הפלסטינים מוגבל, בתוך מולדתם וגם ביציאה ממנה, כאשר הדרכון הפלסטיני מדורג במקום ה-189 בעולם, וברצועת עזה נשללת זכות זו לחלוטין.
שירתי בצבא כנהג משאית, וחלק גדול מהתפקיד זה נסיעות בשטחים. כשהתגייסתי חשבתי שהצבא משרת את האינטרסים של אזרחי ישראל, אבל אחרי ששירתי בשטחים הבנתי שמה שהצבא עושה בהם לא משרת את האינטרסים שלי ושל כלל העובדים הישראלים, בייחוד אחרי הרצח המתמשך של המפגינים בגדר בעזה. חוק הלאום חיזק אצלי הבנה זו. הגעתי למסקנה שאי אפשר לאחוז את החבל בשני קצוותיו- להתנגד לכיבוש, לגזענות ולסדר הקפיטליסטי, וגם לשרת בצבא המשמר דברים אלה.
מבחינה כלכלית יותר משתלם לי ולמשפחה שלי לסיים את השירות שלי, לקבל מענק ורשיון יקר שייתן לי אפשרות לעבודה עם משכורת גבוהה, אבל למרבית התושבים הפלסטינים, ובייחוד לתושבי רצועת עזה, אין את האפשרות הזאת. בעוד כל שנה מתהדקת הלולאה סביב הצוואר של העם הפלסטיני, גדל יותר ויותר גם הפער בין העשירים לעניים. את העוני הגודל שלוקח לעובדים בישראל את התקווה לעתיד טוב יותר, השלטון מצדיק עם המלחמה. המדינה מוציאה כ-70 מיליארד ש"ח בשנה על תקציב הביטחון, במקום להשקיע בתקציבי החינוך, הבריאות והרווחה.
למען הרווח הכספי, מאחורי הקלעים ישראל מוכרת נשק מתוחכם למשטרים רודניים כמו אזרבייג'ן, דרום סודן ורואנדה, וכמו הריאקציה ההודית שמדכאת את תנועת ההתנגדות של האיכרים- בשנים האחרונות כ-49% מסחר הנשק של ישראל מתבצע להודו.
השירות הצבאי, בגלל התפקיד המדכא של צה"ל, מייצר מכשול לדבר שהכי מפחיד את המעמד השליט: שותפות של פועלים יהודים וערבים במאבק נגד הטייקונים, שלטון ההון והדיכוי הלאומי, כי רק בשותפות, סולידריות, עם האוכלוסייה הערבית וקבוצות מוחלשות נוספות כמו האתיופים, הרוסים והמזרחים, אפשר ליצור עתיד ללא ניצול, דיכוי, ומלחמות.
-------

רומן מלווה על ידי ״מסרבות״ - רשת סרבנות פוליטית המחברת מכתבי, יוזמות וקבוצות סירוב מהשנים האחרונות לפעולה משותפת. הרשת תומכת בסרבני וסרבניות מצפון הבוחרות שלא להתגייס לצבא הכיבוש, תוך מודעות והתייחסות להיבטים המגדריים שמביא עימו גיוס החובה לחברה הישראלית. הרשת פועלת בשיתוף ובסיוע תנועת ״יש גבול״.

לפרטים:
--
הדס פארי
רכזת מסרבות
054-2611343
www.mesarvot.org.il
/

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- גוש שלום.