מפרסם: גוש שלום
תאריך: 23/07/2019 08:29
נושא: אקטואליה, חקלאות, חדשות, ערבים
הודעה לעיתונות

מבצע צבאי למניעת מים מפלסטינים בשיא החום: 50 נהגי מיכליות מים נעצרו ו-32 מיכליות מים הוחרמו

השבוע בדרום הר חברון, בקעת הירדן ומזרח ירושלים

מבצע צבאי למניעת מים מפלסטינים בשיא החום: 50 נהגי מיכליות מים נעצרו ו-32 מיכליות מים הוחרמו באזור יאטה וחברון, הנהגים הואשמו ב`גניבת מים`, בור מים ובריכת מים נהרסו; בעיסאוויה התקיימו משמרות פעילים כל השבוע וניכרה ירידה בהתעמרות המשטרה; מאחז חדש ליד רימונים בגב ההר ופיתוח המאחז החדש שהוקם בתוך שטח אש.

דרום הר חברון: לאחר חודשים של מניעת גישה מרועים פלסטינים לאדמתם בוואדי סוויד ובעטריה שמדרום לוואדי, ניכר שיפור: בחלקה שבוואדי יש `תאום` מרעה קבוע למשך חודש, והרועים מצליחים לרעות שם ללא הפרעה. בעטריה, המתנחלים ניסו לגרש את הרועים אך אינם מצליחים לגייס את הצבא לטובתם, ומתקיים מרעה.

לעומת זאת, השבוע נערך מבצע נרחב של כוחות הכיבוש למניעת מים מפלסטינים באזור: ביום ראשון, ה-14 ביולי, נעצרו 50 נהגי מיכליות מים והוחרמו 32 מיכליות, חלקן באזור יאטה וחלקן באזור חברון. הנהגים הואשמו ב`גניבת מים`. עד סוף השבוע השתחררו חלק מהנהגים.

היעדרן של מיכליות רבות כל כך בעונה זו של השנה הוא מכה קשה לאוכלוסיה הנרחבת מאד באזור שתלויה באספקת מים באמצעות מיכליות אלה. בימים שלישי ורביעי הרסו כוחות של הצבא דיר בגועין, וכן בור מים ליד הכניסה לפני חבר ובריכת מים בפאתי חברון.

בקעת הירדן: בעוג`ה חזרו החיילים להשתמש בצווי שטח צבאי סגור יומיים כדי לגרש את הרועים.ברשאש מתנחלים מתנכלים לרועים בכל פעם שאין ליווי. כאשר יש ליווי פעילים המרעה עובר בשקט.

בצפון הבקעה, מתנחלים ממאחז אום זוקא מעלים בקביעות את עדריהם על שדות פרטיים של פלסטינים, והשבוע החלו גם להשתמש בבאר מים פרטית של הפלסטינים. במאחז החדש שהוקם בתוך שטח אש ממערב לכביש אלון הוצבו אוהל ומבנה שירותים, והובאה לשם גם משאית המשמשת למגורים. מאחז חדש הוקם גם ליד רימונים שבגב ההר.

מאת גיא אבני, תנועת תעאיוש

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- גוש שלום.