מפרסם: Ms comms
תאריך: 27/07/2015 16:25
נושא: מדע וטכנולוגיה
360 Gamma
360 Gamma
הודעה לעיתונות

לוקהיד מרטין ו-StemRad הישראלית בוחנות אפוד מגן קרינה לצוותי תגובה ראשונה לשימוש אפשרי בטיסות לחלל

החברות StemRad הישראלית ולוקהיד מרטין, מובילה עולמית טכנולוגית, החלו בתהליך מחקר ופיתוח משותף במטרה לקבוע אם טכנולוגיית ההגנה מקרינה של StemRad – אשר פותחה במקור עבור צוותי תגובה ראשונה במקרי חירום - תוכל להגן על אסטרונאוטים במשימות חקר בחלל העמוק. זהו חלק מהמאמץ הנמשך של לוקהיד מרטין ליצור שיתוף פעולה בינלאומי לצורך טיסות מאוישות למעמקי החלל.
לפי התכן הקיים, ה-360 גאמה של StemRad הוא אפוד לביש שמגן על צוותי תגובה ראשונה ומחלצים במקרי חירום מפני קרינת גאמה מסוכנת. האפוד מספק הגנה אופטימאלית למח-העצמות בתאי גזע של הלובש, שהנה חיונית למניעת סיבוכים מזיקים שיכולים להתעורר מחשיפה לקרינה.

לוקהיד מרטין היא הקבלנית הראשית בבניית אוריון, החללית של נאס"א מהדור הבא שמיועדת להטיס בני-אדם ליעדים מעבר למסלולים סביב כדור-הארץ ולהחזיר אותם בבטחה הביתה. באמצעות הענקת הגנה מפני קרינה במהלך משימות ממושכות במעמקי החלל, התאמה מוצלחת של ה-360 גאמה המסחרי של StemRad עשויה להיות מרכיב המפתח לאבטחת בריאותם ובטיחותם של האסטרונאוטים.
הפרויקט המשותף זכה לתמיכה של ועדת מחקר בין-מדינתית ויסתייע במענקים מ-Space Florida, הסוכנות לפיתוח כלכלי בתחומי התעופה והחלל של מדינת פלורידה בארה"ב ומרכז התעשייה הישראלית למחקר ופיתוח (מתימו"פ) בלשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה בישראל.

"אנחנו הולכים לקחת את הידע המקיף שלנו בטיסות מאוישות לחלל, ליישם את המומחיות ההנדסית שלנו בננו-חומרים, ובעבודה קרובה עם StemRad לבחון את יכולת הקיום של הפתרון הזה להגנה מפני קרינה בחלל העמוק", אמר [רנדי סוויט, מנהל הפיתוח העסקי לתוכניות חלל אזרחיות בלוקהיד מרטין]. "הצוות של לוקהיד מרטין מאמין שזה יוכל להיות פתרון חדשני לשיפור בטיחות הצוות במסע למאדים".
ד"ר אורן מילשטיין, אחד המייסדים והמדען הראשי של StemRad ציין כי "אנחנו נלהבים לשתף פעולה עם לוקהיד מרטין בפרויקט החשוב הזה. לצוות שלנו יש יכולות מתקדמות בתחומים של ביולוגיית קרינה ואסטרטגיות חדשניות להגנה מפני קרינה, ואנו ננצל עתה את הכישורים האלה לאתגרים הייחודיים בטיסה מאוישת לחקר החלל".

אודות StemRad
חברת StemRad, הממוקמת בתל-אביב ובפאלו אלטו בקליפורניה, מובילה בפיתוח, ייצור ומכירה של ציוד הגנה אישי מפני ההשפעות המזיקות של קרינה מייננת. החברה עובדת עם צבאות, ספקי אנרגיה גרעינית וסוכנויות ממשלתיות כדי לספק פתרונות לצוותי תגובה ראשונה שיידרשו לטפל באירועי קרינה של חומרים רדיואקטיביים והצלת חיים. אתר החברה: www.stemrad.com

אודות לוקהיד מרטין ישראל
לוקהיד מרטין ישראל היא הזרוע הישראלית של תאגיד לוקהיד מרטין, חברה בינלאומית העוסקת באבטחה ותעופה. באמצעות שיתופי פעולה עם התעשייה המקומית, לוקהיד מרטין ישראל תומכת בפיתוח, אינטגרציה ותחזוקה של מערכות, מוצרים ושירותים טכנולוגיים מתקדמים. עם יותר מ-40 שנות ניסיון במדינה, לוקהיד מרטין גאה לספק לישראל יכולות אבטחה גלובלית ושירותים אזרחיים חדשניים. לחברה משרדים בתל אביב ובאר שבע.
לוקהיד מרטין מעסיקה כ-112,000 איש ברחבי העולם ועוסקת בעיקר במחקר, תכנון, פיתוח, יצור, אינטגרציה ותחזוקה של מערכות, מוצרים ושירותים טכנולוגיים מתקדמים. במישור הבינלאומי, ללוקהיד מרטין יש למעלה מ-300 שותפויות ב-70 מדינות. המכירות נטו של התאגיד עמדו ב-2014 על 45.6 מיליארד דולר, כולל 20% ממכירות בינלאומיות.
ללוקהיד מרטין מערכת ענפה ורבת-שנים של שיתופי פעולה עם תעשיות היי-טק והתעשייה הביטחונית בארץ.
למידע נוסף על לוקהיד מרטין: www.lockheedmartin.com

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- Ms comms.