מפרסם: גלאי תקשורת
תאריך: 27/08/2017 16:30
נושא: אמנות
 "מסע ברחובות תל אביב - סיפור ועוד"
"מסע ברחובות תל אביב - סיפור ועוד"
הודעה לעיתונות

תערוכה חדשה במוזיאון הרצלילינבלום "מסע ברחובות תל אביב - סיפור ועוד" אוצרות: שירלי גורן ויהודית בן לוי פתיחה: יום חמישי,

אלפי שלטי רחוב, ככרות, שבילים ושדרות מפוזרים ברחבי העיר תל אביב. כמה פעמים תהינו מיהם האנשים האלה? מה עומד מאחורי סיפור חייהם? מה המשמעות של הביטויים המוזרים ציהת"לי, בוקי בן יוגלי? מה זה ק"ם ומח"ל ומיהן שתי האחיות? התערוכה "מסע ברחובות תל אביב - סיפור ועוד" מספרת את סיפורה של העיר תל אביב כמו גם את סיפורה של הארץ בראי בוניה, מקימיה, משורריה, סופריה ורבים וטובים אחרים שתרמו כל אחד בתחומו ובתחומה לפיתוחה של הארץ והעיר תל אביב. כל אחד משלטי הרחוב מספר עולם ומלואו.

בתערוכה נספר את סיפורם של אלה שהעיר בחרה להנציחם: גיבורי וגיבורות התנ"ך, אישים ונשים שהפליאו לעשות במגוון תחומים, גיבורי המחתרות, מייסדי העיר, אמנים בתחומי עשיה שונים, מדינאי העולם שתרומתם להקמת המדינה, להצהרת בלפור או להצלת יהודים .

חלקה בראשון של התערוכה מוקדש לציוני הדרך החשובים בתולדות המדינה: השנה נחגוג 120 שנים לקונגרס הציוני הראשון, 100 שנים להצהרת בלפור, ו-70 שנה לכ"ט בנובמבר .אירועים מכוננים אלה מצוינים בעיר ברבים משמות רחובותיה הראשיים: אלי כהן, ישראל גרוזנברג, מקס נורדאו, המלך ג'ורג ועוד. חלק שני בתערוכה מספר על אנשי התרבות והרוח מהמאות ה-12 וה-17;שלום שבזי, הרמב"ם, יהודה הלוי, לצידם של אלתרמן, שלונסקי, ביאליק וטשרניחובסקי . חלק נוסף יוקדש לתל אביב כמרכז כלכלי ארצי, והנצחתם של אלה שתרמו לבנייתה של התשתית הכלכלית ברחובותיה: דוד חכמי, ליאון רקאנטי, שמעון מזרחי .

הפרק האחרון בתערוכה יוקדש לכל 64 הנשים ששמן הונצח ברחובות תל אביב, סיפור חייהן, גבורתן ותרומתם לתקומתה ולתרבותה של מדינת ישראל: גולדה מאיר, חנה סנש ליד פועה, שתי האחיות, ברכה פולד, אנדרומדה , לאה גולדברג, חנה רובינא, ויהודית מונטפיורי ועוד.
כל אלה מוצגים בתערוכה בצילום, סיפור, מוצג ומיצג היוצרים מרקם היסטורי ואנושי של הארץ, העיר ותושביה החיים כאן.

מוזיאון הרצלילינבלום

המוזיאון הפרטי "הרצלילנבלום" הוקם בשנת 2009 ע"י בנק דיסקונט ומציג את ההיסטוריה הכלכלית של ישראל בד בבד עם התפתחות העיר תל אביב באמצעות פריטים היסטוריים מקוריים בשילוב סרטים ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים . המוזיאון הפרטי שוכן בפינת הרחובות הרצל ולילינבלום וממוקם ב"בית שיף", מבנה היסטורי בהיותו אחד משישים וששה בתיה הראשונים של אחוזת בית אשר נרכש בשנת 1945 ע"י בנק דיסקונט מידי בעליו, משפחת שיף. לקראת חגיגות המאה לעיר תל אביב, הוחלט להסב בניין זה, המיועד לשימור, למוזיאון פרטי לבנקאות ונוסטלגיה תל אביבית הוא המוזיאון הפרטי "הרצלילנבלום", וכחלק בלתי נפרד מתפיסת האחריות החברתית של הבנק לאפשר לציבור הרחב להיחשף לתכנים ולבקר בו, ללא תשלום. הסיורים במוזיאון הפרטי מתקיימים בעברית ובאנגלית.

כתובת: הרצל 13, פינת לילינבלום 26, תל אביב
שעות פתיחה: ימים א'-ה' החל מהשעה 08:00, בתיאום מראש. טלפון: 1-700-558-000

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- גלאי תקשורת.