צילום: אוליבר מילר
צילום: אוליבר מילר
צילום: אוליבר מילר
צילום: אוליבר מילר
צילום: אוליבר מילר
צילום: אוליבר מילר
הודעה לעיתונות

עשרות ניצולי שואה מירושלים והסביבה יגיעו לצפות במופע: "כשאגדל להיות קטן" של תיאטרון מחול ירושלים

עשרות ניצולי שואה מירושלים והסביבה
יגיעו להיות אורחי הכבוד ולצפות במופע:
"כשאגדל להיות קטן"
של תיאטרון מחול ירושלים

מופע מחול בהשראת יאנוש קורצ'אק לציון 75 שנה למותו

ניהול אמנותי: איל נחום
כוריאוגרפיה: תמרה מיאלניק

יום ג', 14/11/17, בשעה 20:30, אולם ליאו מודל, מרכז ז'ראר בכר, רח' בצלאל 11, ירושלים

תיאטרון מחול ירושלים מעלה את המופע "כשאגדל להיות קטן". המופע עולה בימים אלה לציון 75 שנה למותו של יאנוש קורצ'אק שהמופע נוצר בהשראתו.

עשרות ניצולי שואה מרחבי ירושלים וסביבותיה ונציגי העירייה אישרו הגעתם למופע והם יהיו אורח הכבוד בו. יוצרת המופע והמנהלת האמנותית שלו, תמרה מיאלניק, והנהלת תיאטרון מחול ירושלים החליטו להזמין למופע ניצולי שואה מהעיר ירושלים וכן חברי משלחות בתי ספר אשר נוסעים לפולין השנה, לצפות במופע. תיאטרון מחול ירושלים עושה זאת כתרומה לקהילה וכחלק מהאחריות החברתית שלו כמוסד תרבותי בעיר, להנחיל את זכר השואה ומורשתו של קורצ'אק לדורות הבאים, דרך עולם המחול בהתבסס על כתביו וסיפור חייו. מיאלניק, בת לניצולי שואה, אף תקיים לאחר המופע שיח עם קהל הניצולים בנושא.

תמרה מיאלניק, משתפת בהתרגשות: "המופע 'כשאגדל להיות קטן" עולה אחת לתקופה ומקבל משמעות חדשה ורלוונטיות בכל מופע מחדש בכל מקום בו הוא מועלה. כבת לניצולי שואה, ובת למשפחה שרובה נספתה בשואה, אני רואה חשיבות עליונה בטיפול ודאגה לניצולי שואה ולשם כך יזמנו בתיאטרון מחול ירושלים את הזמנת הניצולים אלינו למופע, וכן חברי משלחות לפולין מבתי ספר שונים בעיר, המהווים דור שני ושלישי לשואה. בייחוד בשנה זו, בה מציינים 75 שנה למותו הטראגי של קורצ'אק, חשוב לי להראות כי דרכו ותפיסתו החינוכית אכן חיה ומפעמת בנו, וכי אנו זוכרים את העבר ונזכור אותו לעד".

המופע "כשאגדל להיות קטן", הינו מופע תיאטרון מחול אשר שואב את השראתו מתוך כתביו של יאנוש קורצ'אק - פרקים מיומנו, וקטעים מתוך הסיפורים "הרשל'ה והרב המשוגע" ו"אסתריקה". המופע משלב בין אמנות המחול, התיאטרון ווידאו ארט ומספר את סיפורו של קורצ'אק החל ממלחמת העולם הראשונה ועד למותו לצד תלמידיו. המופע נותן ביטוי לראייתו המיוחדת של קורצ'אק את עולם הילדים ומשנתו החינוכית.

המופע עלה במסגרת פסטיבלים באירופה וזכה לביקורות נלהבות.

ניהול אמנותי: איל נחום
כוריאוגרפיה: תמרה מיאלניק
רקדנים: אנטולי שנפלד, מקסים בורדלסול, ג'ורדון בורטון, אנגוס הול, אושרת זיו, מאיה פופובה.
שחקן: יהונתן בן חיים
מפיק: צביקה מונסונגו
מוסיקה: חנה אג'יאשווילי
וידאו ארט: יהודית דרמון
תפאורה: יורי סוכנוב
תלבושות: נטליה זורובובה
עיצוב תאורה: דב מיאלניק

משך המופע: 60 דק'

המופע מתאים לבני נוער ומבוגרים.

מחיר כרטיס לקהל הרחב: 60 ₪.
לתיאום הגעה, פרטים ורכישת הכרטיסים: תיאטרון מחול ירושלים 02-6795626

אודות היוצרת והלהקה

תמרה מיאלניק
הרקדנית והכוריאוגרפית, תמרה מיאלניק (69), ייסדה את תיאטרון מחול ירושלים עם בן זוגה, המוסיקאי ואיש התיאטרון, דב מיאלניק, בשנת 1985 בירושלים. כאמנית ישראלית אשר חיה ופועלת מירושלים, בת לניצולי שואה, ילידת בלגיה, עוסקות יצירותיה במהלך השנים בסוגיית הזהות היהודית.
בילדותה בבריסל חונכה תמרה על-ידי מי שהפכה לימים להיות אפוטרופוסית שלה והיוותה דמות מרכזית בקהילה היהודית.
תמרה הושפעה מאוד מגישתה הפדגוגית שהייתה מושתתת על תורתו של יאנוש קורצ'אק וברוח זו תמרה ממשיכה עד היום כמחנכת וכאמנית. כך השפיעה על דורות של יוצרים שגדלו אצלה ומככבים היום בארץ ובעולם במגוון סוגי האמנות.
מאז ומתמיד, תמרה עודדה, דרך הגישה של יאנוש קורצ'אק, ליצור מתוך הסביבה בה חיים, תמיד מדברת עם הרקדנים והיוצרים בגובה העניים. בדרך זו השפיעה תמרה על המחול בארץ.
במסגרת פעילותה האמנותית קיימה תמרה שיתופי פעולה רבים – במופעי יחיד כמו גם מופעי הלהקה, במסגרות מגוונות ברחבי העולם: בין היתר התארחה, במופע יחיד, בלהקתו של אלוין איילי בניו יורק, יצרה מופעים ביידיש, השתתפה בפסטיבלים בינלאומיים העוסקים בתרבות יהודית ועוד.
בשנת תשע"ג (2012) הקימה תמרה להקת מחול דתית בשם תמ"י המיועדת לכל גווני הקשת בקרב המגזר הדתי.
בשנה האחרונה זכתה תמרה מיאלניק בפרס שר חינוך ליוצרים בתחום התרבות היהודית לשנת תשע"ו 2016, על פעילות הענפה בתחום המחול. הפרס הוענק לה על פעילותה רבת השנים ויצירתה האמנותית העוסקת בסוגיית הזהות היהודית.

תיאטרון מחול ירושלים
להקת תיאטרון מחול ירושלים, בניהולו האמנותי של איל נחום, הינה להקה רפרטוארית ובה רקדנים וכוריאוגרפים ישראליים כמו גם משאר העולם. הלהקה הציבה לעצמה מספר מטרות והן, לשתף יוצרים בעלי סגנון ייחודי וחדשני בעבודתה, ליצור דיאלוג בין אישי ותרבותי המקרב בין אנשים ולהוות מרכז מוביל להפצת אמנות המחול. הלהקה נחשבת למוסד דומיננטי בירושלים, כמו גם בשאר חלקי הארץ ומאז היווסדה ועד היום זכתה לביקורות משובחות ברחבי הארץ ובחו"ל.

תיאטרון מחול ירושלים חרט על דגלו לגעת ולחבר בין אנשים באמצעות שפת התנועה והמחול וליצור דיאלוג בין אישי ותרבותי ומהווה מרכז להפצת אמנות המחול.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- לינה בלס יחסי ציבור ותקשורת.