הדמיית השכונות הדרומיות - מועצת ירוחם
הדמיית השכונות הדרומיות - מועצת ירוחם
הודעה לעיתונות

נפתח שיווק שכונת אגם בירוחם

בס"ד ‏יום ראשון 03 דצמבר 2017
הודעה לעיתונות
נפתח שיווק שכונת אגם בירוחם
182 מגרשים הוצאו למכירה במסגרת שיווק שכונת אגם בירוחם במחיר התחלתי של 240 אלף שקל ● ראש המועצה: "משפחות יוכלו להגיע ולבנות את ביתן עם יחידות אירוח, משרד או קליניקה במחיר של פחות מדירה בבאר שבע"
182 מגרשים לבנייה עצמית יצאו היום לשיווק בשכונת "אגם" בירוחם, במסגרת שיווקי השכונות החדשות בעיר, על תוואי נחל שועלים, אשר לאורכו מתוכננת גם הקמתו של פארק רחב ידיים. שטח המגרשים לבנייה עצמית נע בין 450-800 מ"ר, ומחירם נע בין של 240-340 אלף שקל, כולל דמי פיתוח ודמי היוון.
במסגרת המכרז מאושרת מראש בנייתם של עד שלוש יחידות אירוח, אותן ניתן גם להסב לצרכים אחרים. אם מטרת יחידות האירוח היא תיירות – הרוכשים יוכלו אף ליהנות ממענקים והטבות ממשרד התיירות. ההרשמה למכרז נעשית דרך רשות מקרקעי ישראל וצפויה להסתיים ב-31.12.17. את טפסי ההרשמה ניתן להוריד מאתר השכונה שהוקם על ידי המועצה המקומית לקראת השיווק.
"שכונת אגם מאגדת את כל האפשרויות וההזדמנויות שיש לאזור להציע", אמר איתי אסולין, מנכ"ל החברה הכלכלית העירונית, האמונה על הפרויקט, "בית פרטי עם גינה גדולה מול נופי בראשית, קהילה עוטפת ורחובות בטוחים שהילדים יכולים לרוץ בהם בחופשיות, פארק שמתוכנן להתחבר לאגם היפה שלנו וכל זה, עם אפשרות להכנסה נוספת לכל משפחה שתבחר להקים את יחידות האירוח שהצלחנו לאשר".

מלבד מגרשים אלו, במסגרת המכרז מוצעים למכירה גם מגרשים גדולים יותר לבנייה עצמית דו-משפחתית, אשר שטחם נע בין 820-1150 מ"ר. מחירן ההתחלתי של יחידות אלו עומד על כ-460 אלף שקל, לשתי היחידות.
השכונה נקראת על שם האגם המוכר הצמוד לעיר, אשר אליו היא תתחבר ישירות על ידי טיילת ורשת שבילי הליכה ואופניים, שתמתח מהאגם, לאורך כל העיר ועד למכתש ירוחם (המכתש הגדול). "ירוחם נמצאת בתנופת בנייה והתחדשות אדירה", אמר ראש המועצה, מיכאל ביטון, "ושכונת אגם היא אחת ההזדמנויות האחרונות לבנייה פרטית צמודת קרקע ביישוב שלנו. פני ירוחם כולה להצטיינות בתחומי החינוך והתיירות, כמנועי פריחה וצמיחה גם לתחום התעסוקה, ואלו גם הנושאים אשר שימשו לנו כהשראה בבואנו לתכנן את שכונת אגם. ולכן דאגנו שמשפחות יוכלו להגיע ולבנות את ביתן יחד עם יחידות אירוח, משרד או קליניקה במחיר של פחות מדירה חדשה בבאר שבע. כך, הן יוכלו להכניס תוספת משמעותית לפרנסתן ואף לתרום משמעותית לתיירות הפורחת באזור".
לפרטים נוספים:
יניב אפוטה – דובר המועצה המקומית ירוחם
052-8760143

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- מועצה מקומית ירוחם.