הודעה לעיתונות

לא נשתוק על אלימות מתנחלים! היום מגיעים באוטובוסים להתנחלויות בדרום הר חברון.

לא נשתוק על אלימות מתנחלים! היום מגיעים באוטובוסים להתנחלויות בדרום הר חברון, שם ביצעו מתנחלים אלימים תקיפה ברוטאלית ולשם הגיע ברי סחרוף להופיע בפני הבריונים וחבריהם ולבדר אותםָָָ.

בשבת קיבלנו תזכורת למציאות האלימה בדרום הר-חברון, לאחר שפורעים ממאחז מצפה יאיר היכו פעילי תעאיוש עד שנזקקו לטיפול רפואי. קיבלנו גם תזכורת לגיבוי שהמתנחלים האלה מקבלים מהמועצה האזורית ומהצבא. זו גם לא היתה הפעם הראשונה. רק שבוע קודם לכן מתנחלים חסמו באלימות סיור של שוברים שתיקה באזור.

אלימות מתנחלים בדרום הר חברון היא עניין יומיומי, והיא חמורה עד כדי כך שהצבא צריך לשלוח חיילים ללוות ילדים פלסטינים לבית הספר. כדי להבין איך מציאות כזו מתאפשרת ואיך קרה שמיליציות אלימות פועלות באין מפריע, צריך לראות את המציאות הזו בעיניים. בשישי הקרוב אנחנו יוצאים לסיור בדרום הר חברון, להזדהות ותמיכה בפעילי תעאיוש. יצאו אוטובוסים מירושלים, תל-אביב וחיפה. בואו איתנו.

הרשמו עכשיו:
https://goo.gl/bpTXAk
ששה פעילי תעאיוש הותקפו באלימות קשה על ידי מתנחלים ליד המאחז הבלתי חוקי מצפה יאיר שבדרום הר חברון בשבת האחרונה, ארבעה מהם הועברו לטיפול בבית חולים - והחיילים בשטח? עמדו מנגד.

היום. שישי נצא יחד עם שוברים שתיקה, תעאיוש וארגונים נוספים, לסיור מחאה ביישובי דרום הר חברון ואזור מצפה יאיר. יחד נאמר בקול חזק וברור - אנחנו לא מפקירים את התושבים הפלסטינים, ולא שותקים על תקיפות של פעילים בשטח.

לנוכחות של כל אחת ואחד מאיתנו, שבוע אחרי התקיפה האלימה של פעילי ופעילות תעאיוש, יש משמעות אדירה.

הסיור שלנו מתקיים פחות מ - 24 שעות אחרי ההופעה של ברי סחרוף - בחסות מועצת הר חברון שראש המועצה שלה מגבה תקיפות אלימות. פעיל שפתח קמפיין באתר שלנו, הזמין את סחרוף להכיר את המציאות בשטח - אבל ברי לא הגיב.

בדרום הר חברון ילדים פלסטינים מקבלים ליווי צבאי לבית הספר כדי להגן עליהם מפני תקיפות והתנכלויות של מתנחלים, התושבים סובלים מאלימות מתמשכת, והמועצה המקומית הר חברון מאפשרת לאלימות לעבור בשקט. בין 10-20 מתנחלים, חלקם רעולי פנים, תקפו את פעילי ופעילות תעאיוש בשבת - ראש המועצה יוחאי דמרי, שרק בשבוע שעבר איים בתקשורת עלינו ועל אורי, הפעיל שפתח את הקמפיין שקורא לסחרוף להכיר את הכיבוש מקרוב - נתן גיבוי לתוקפים בטענות שקריות, והאשים את פעילי תעאיוש עצמם.

זאת המציאות היומיומית במועצה האזורית הר חברון, המציאות שסחרוף בחר להתעלם ממנה ובוא לבדר את הבריונים וחבריהם. אבל - אנחנו לא יושבים בשקט.

היום, שישי, נצא לשטח עם שוברים שתיקה, תעאיוש וארגונים רבים נוספים, נפגוש את הקהילות הפלסטיניות, נלמד על אזור דרום הר חברון, ונעמוד יחד נגד אלימות המתנחלים.

בשנה שעברה עשרות פעילות ופעילי זזים ארגנו אוטובוסים לפעילים ישראלים שהצטרפו למסיק כדי לעצור את אלימות המתנחלים בשטח - ורק לאחרונה יצאנו עם תעאיוש לסיור בבקעת הירדן, כדי לעמוד עם קהילות הרועים הפלסטיניות שסובלות מתקיפות אלימות של מתנחלים נגד עדרי הצאן. יחד אתך לא ניתן לאלימות המתנחלים לעבור בשקט גם הפעם.

בנחישות,

מעין, הלי, רלוקה, מחמוד, בנג׳י ואלי - צוות זזים.

לקריאה נוספת:

תקיפת פעילי השמאל בדרום הר חברון: "חיילים חמושים לא הצליחו לעצור את המתנחלים" / עמירה הס, הארץ 25.8.18

https://act.zazim.org.il/go/3387?t=10&akid=2738%2E8418%2E_o-t78

״זה מגיע מלמעלה: מי שמתנגד לכיבוש הוא אויב ודמו מותר״ / אורלי נוי, שיחה מקומית 25.8.18

https://act.zazim.org.il/go/3388?t=12&akid=2738%2E8418%2E_o-t78

פעילי שמאל: ״הותקפנו ע״י מתנחלים״, צה״ל: ״עוררו פרובוקציה״ / אור הלר, חדשות עשר 25.8.18

https://act.zazim.org.il/go/3389?t=14&akid=2738%2E8418%2E_o-t78