הודעה לעיתונות

גוש שלום: "נטלנו חלק פעיל בארגון קריאות הבוז לשר הנגבי בעצרת הזכרון לרבין"

גוש שלום נטל חלק פעיל בארגון קריאות הבוז לשר צחי הנגבי בעצרת הזכרון ליצחק רבין. יחד עם תנועות נוספות, כמו "המחנה הדמוקרטי" בראשות נפתלי רז, קראנו מראש לחברינו ואוהדינו להצטייד במשרוקיות, רעשנים, חצוצרות וכו', להגיע לעצרת ולהתקרב ככל האפשר לבמת הנואמים, ולהתחיל בקריאות בוז מיד כשיתחיל השר הנגבי בנאומו. המחאה לא היתה מכוונת כנגד דברים מסוימים שאמר הנגבי, כי אם כנגד עצם העובדה שהוא הוזמן לדבר בעצרת הזאת. מטרתנו היתה להראות לשר הנגבי ולמי שהזמינו אותו שהוא אורח מאד לא רצוי בעצרת הזכרון ליצחק רבין, ואנו שמחים שהמטרה הושגה במלואה.

ראש הממשלה נתניהו טען שקריאות הבוז לשר הנגבי "הפכו את עצרת הזכרון לכנס פוליטי". יש לנו חדשות לראש הממשלה: עצרת הזכרון המתקיימת מזה 23 שנה בכיכר רבין, המקום בו נרצח ראש ממשלה בישראל בגלל שאיפתו ורצונו להביא לנו עתיד של שלום, היא ארוע פוליטי בטבעו ובמהותו. מדי שנה בשנה מתכנסים בהמוניהם בבכיכר רבין מי שדוגלים בדרכו הפוליטית של יצחק רבין, מי שלא רק מתאבלים על הרצח אלא גם מחכים ומצפים ליום שבו יקום ליצחק רבין יורש ראוי אשר ימשיך וישלים את מפעל חייו. לא מגיעים אל הארוע הזה מי שהתנגדו לדרכו של רבין בחייו וממשיכים גם היום לנסות להרוס את כל מה שרבין בנה. אין כאלה בקרב הקהל בעצרת, הם עצמם מבינים שאין להם מה לחפש בה, ואין שום סיבה שיהיה אחד מהם על במת הנואמים.

ראוי להזכיר למי ששכח שעצרת ממלכתית לזכר רצח רבין מתקיימת כל שנה בתאריך הרצח לפי הלוח העברי. זוהי עצרת שמקיימת מדינת ישראל על פי חוק, כדי להמשיך להזכיר ולאזכר את העובדה הנוראה שבמדינת ישראל נרצח ראש ממשלה בידי מתנקש, עצרת שמיועדת לכל אזרח ישראלי באשר הוא. איש לא חלק על העובדה שבעצרת הממלכתית היה ראש הממשלה נתניהו הדובר הראשי. טבעי ומובן מאליו שבעצרת ממלכתית לזכר רצח ראש ממשלה יהיה ראש הממשלה הנוכחי הדובר הראשי, בלי קשר לזהותו המפלגתית.

כך הדבר בעצרת הממלכתית שכבודה במקומו מונח, שהתקיימה לפני שבועיים. העצרת בכיכר רבין סמוך ל-4 בנובמבר היא דבר אחר לגמרי – היא אינה ממלכתית ואינה "נייטרלית" בין שמאל לימין. העצרת בכיכר רבין סמוך ל-4 בנובמבר היא ארוע פוליטי מובהק, מטרתה לכנס את תומכי מחנה השלום הישראלי החושבים שאפשר וצריך לסיים את הכיבוש ולהגיע לשלום עם הפלסטינים ולהשלים את מפעל חייו של יצחק רבין. למתנגדי השלום ומתנגדי דרכו הפוליטית של רבין אין ולא צריך להיות בה מקום, ואנו מקווים שבשנה הבאה ילמדו מארגני העצרת את הלקח.