מפרסם: אולמדיה פי. אר
תאריך: 15/04/2019 08:25
נושא: טכנולוגיה והייטק
.
.
הודעה לעיתונות

רד האט משיקה את Red Hat CodeReady Workspaces – סביבת פיתוח משולבת מוטת-Kubernetes ראשונה בתעשייה

פלטפורמת שיתוף, מרחבי עבודה ו- IDE מבוססת Eclipse Che עבור
Red Hat OpenShift המפשטת יצירה של יישומים מוטי-ענן מוכנים לייצור

רד האט (Red Hat) – הספקית המובילה בעולם של פתרונות קוד פתוח, הודיעה על אספקת Red Hat CodeReady Workspaces – סביבת פיתוח מבוססת דפדפן שהינה מוטת-Kubernetes (Kubernetes-native), המאפשרת שיתוף פעולה חלק יותר ברחבי צוותי פיתוח. CodeReady Workspaces שמבוססת על פרויקט סביבת הפיתוח המשולבת (IDE) Eclipse Che, מותאמת במיוחד עבור Red Hat OpenShift ו- Red Hat Enterprise Linux. הפתרון תוכנן לספק לצוותי פיתוח ארגוניים סביבת פיתוח הניתנת לשיתוף, שכוללת את הכלים ויחסי התלות (dependencies) הדרושים כדי לקודד, לבנות, לבחון, להריץ ולנפות משגיאות יישומים מבוססי קונטיינר.

חברות מובילות משתמשות ב- Kubernetes וקונטיינרים לבניית ופריסת יישומים ושירותים. עם זאת, פיתוח מבוסס קונטיינרים מהווה עבור צוותי פיתוח שינוי משמעותי בכל הקשור לכלים ותהליכים. כלים מסורתיים לא נבנו עם Kubernetes וקונטיינרים, מה שמאלץ את צוותיה פיתוח לנהל ידנית את הסביבה, ומרחיק אותם ממשימתם העיקרית - פיתוח קוד.

IDE ראשונה מוטת-Kubernetes
Red Hat CodeReady Workspaces היא ה- IDE (סביבת פיתוח משולבת) הראשונה בשוק שרצה בתוך אשכול Kubernetes, ומנהלת את הקוד, יחסי התלות והאובייקטים (Artifacts) של המפתחים בתוך pods (מכלים) של Red Hat OpenShift וקונטיינרים. במקום בו כלים מסורתיים יכולים לנצל את יתרונות Kubernetes רק במהלך השלב הסופי של בחינה ופריסה, CodeReady Workspaces מכניסה את המפתח לתוך OpenShift כבר מהתחלה, ומציעה פתרון לבעיות בפניהן ניצבים מפתחים לעתים קרובות בעת העברת יישומים מפלטפורמות פיתוח אל מערכות ייצור. מפתחים לא צריכים להיות מומחים ב- Kubernetes או OpenShift כדי להשתמש ב-IDE. CodeReady Workspaces תוכננה לטפל בניהול מאחורי הקלעים, כך שהמפתחים יכולים להתחיל לפתח בקלות יישומי קונטיינר ב- OpenShift.

האצת השקה של פרויקטים
CodeReady Workspaces מצוידת בתכונת שיתוף רבת עוצמה שנקראת Factories – תבניות המכילות את מיקומו של קוד המקור, תצורה ופקודות של זמן ריצה וכלים הדרושים לביצוע הפרויקט. תבניות ה- Factories מאפשרות לצוותי הפיתוח להתחיל לעבוד תוך מספר דקות עם סביבת פיתוח מוטת-Kubernetes. חברי צוות יכולים להשתמש בכל התקן בעל דפדפן, כל מערכת הפעילה וכל IDE, כדי לגשת למרחבי העבודה שלהם כמו גם למרחבי העבודה המשותפים.

פלטפורמת מרחב עבודה ל- DevOps
CodeReady Workspaces הינה פלטפורמה אידיאלית לארגונים העוברים לפילוסופיית DevOps. OpenShift מאפשרת לצוותי IT ופיתוח לנהל את מרחבי העבודה בהיקף גדול עם תשתית הניתנת לתכנות ולהתאמה אישית, שמאפשרת להם לשלוט על ביצועי מערכת, תכונות אבטחה ותפקודה.
צוותים יכולים לבצע אינטגרציה עם בקרת הגרסאות המועדפת עליהם (מאגרים ציבוריים ופרטיים), לשלוט על הרשאות ומשאבי מרחבי עבודה, להגן טוב יותר על קניין רוחני על ידי מניעת שמירת קוד מקור במחשבים ניידים וטלונים חכמים קשים לאבטחה, ולהשתמש באימות LDAP או AP עבור הזדהות בחתימה יחידה.

בראד מיקליאה, מנהל בכיר לחוויות ותוכניות מתפתחים ברד האט, אמר: "צמיחתם של יישומים מוטי-ענן ו- Kubernetes כפלטפורמה עבור עומסי עבודה מודרניים, דורשת שינוי בדרך בה מפתחים ניגשים לבנייה, בחינה ופריסה של יישומיהם הקריטיים. כלי פיתוח קיימים אינם נותנים מענה לצרכים המתפתחים של פיתוח לקונטיינרים; זהו אתגר שמקבל מענה באמצעות CodeReady Workspaces. כ- IDE מוטת-Kubernetes הראשונה שמבוססת על העבודה הנרחבת שלנו בקהילת Eclipse Che, CodeReady Workspaces מציעה לצוותי פיתוח ארגוניים פלטפורמה שיתופית וסקלאבילית, שיכולה לאפשר למפתחים לספק ביתר יעילות יישומים חדשים עבור Kubernetes, ולשתף פעולה ביישומים מוטי-קונטיינר".

ארנל דייארנטה, מנהל מחקר פיתוח תוכנה ב- IDC, אמר: "הודעת רד האט על אספקת IDE CodeReady Workspaces שלה משמעותית, מפני שהיא מסמלת את ההתלכדות של טכנולוגיות קוד פתוח הבנויות על Eclipse Che, יכולות שיתופיות מתקדמות, ותפקודיות בעלת מודעות לאבטחה שתוכננה למנוע אחסון של קוד מקור בהתקנים אישיים. יש לציין כי CodeReady Workspaces מצוידת בממשק מבוסס דפדפן הבנוי על אשכול Kubernetes שממזער את הצורך בתצורה וניהול תפעולי של תשתית. מפתחים יכולים למנף את CodeReady Workspaces לשיתוף פעולה בפיתוח פרויקטים באמצעות קישור הניתן לשיתוף, שמאפשר לעמיתיהם לגשת בזריזות למרחבי עבודה של פיתוח".

אודות רד האט
רד האט (Red Hat) היא הספקית המובילה בעולם של פתרונות קוד פתוח, תוך שימוש בגישה מבוססת על עוצמת הקהילה כדי לספק טכנולוגיות ענן, לינוקס, תוכנה, אחסון ווירטואליזציה אמינות ועתירות ביצועים. רד האט מספקת גם שירותי תמיכה, הדרכה וייעוץ זוכי פרסים. כמרכז מקשר ברשת גלובלית של ארגונים, שותפים, וקהילות קוד פתוח, רד האט עוזרת ליצור טכנולוגיות רלבנטיות חדשניות המשחררות משאבים עבור צמיחה ומכינים לקוחות לעתיד של ה-IT. רד האט ישראל ממוקמת ברעננה ומונה כ-200 עובדים. פעילות החברה בישראל כוללת את ניהול הפעילות העסקית לאגן הים התיכון וישראל, ואת מרכז הפיתוח המשמש כמרכז הפיתוח העולמי של רד האט לטכנולוגיות וירטואליזציה.
למידע נוסף www.redhat.com

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- אולמדיה פי. אר.