הודעה לעיתונות

מנכ"לית ארגון זכויות האדם הישראלי "גישה", תניה הרי, תנאם היום בפני מועצת הביטחון של האו"ם, על תוצאות המצור הישראלי בעזה

היום (יום ד') ב-17:00 (שעון ישראל) תופיע מנכ"לית גישה, תניה הרי, בפני חברות מועצת הביטחון שלהאו"ם במסגרת דיון שנושאו "המצב במזרח התיכון, כולל הסוגיההפלסטינית". הרי הוזמנה לדבר בפני מועצת הביטחון על ידי שגרירת בריטניה לאו"ם, שמכהנת כעת כנשיאת המועצה. הנאום המלא יועבר בשידור חי בערוץ הטלוויזיה של האו"ם.  

בנאומה, הרי תסקור את המגבלות הגורפות שישראל מטילה על תנועת אנשים וסחורות אל רצועת עזה וממנה – בפרט בין עזה לגדה המערבית – כחלק מ"מדיניות הבידול". האיסורים הגורפים שמשיתה ישראל על תנועה בין שני חלקי השטח הפלסטיני פוגעים דרך שגרה בזכויות האדם הבסיסיות של פלסטינים, מסכלים פיתוח כלכלי ומונעים בנייה של חברה משותפת.   

רבים רואים בהרחבת ההתנחלויות אתהמכשול העיקרי לשלום, אך הפרקטיקה שבה נוקטת ישראל, זה שנים, במטרה לבודד את רצועת עזה, משרתת אותה לא פחות בקידום מטרותיה, שיבוש ההיתכנות של הקמת מדינה פלסטינית וקידום סיפוח בגדה.  

הרי תציג בפני המועצה עתירות שהגיש ארגון גישה בשמם של תושבי ותושבות הרצועה, כדי לתאר כיצד המגבלות המתמשכות של ישראל משליכות על חייהם של צעירות וצעירים, שמרכיבים את רוב אוכלוסיית עזה, תורמות לשיעור אבטלה מהגבוהים בעולם, ומגבירות את תחושות הייאוש וחוסר התקווה.

https://www.youtube.com/watch?v=iNH9pJU_SIk 
https://gisha.org/he/updates/12401/  

המימון הקריטי שמספקת הקהילה הבינלאומית מאפשר מענה לצרכים הומניטריים ופיתוח נחוץ בשטח הפלסטיני, במידה רבה מונע קריסה, אך זה אינו מצב בר-קיימא. לאחר יותר מ-52 שנות כיבוש, שסיומו אינו נראה באופק, הגיעה העת שהקהילה הבינלאומית תמנף את השפעתה באזור כדי להבטיח כיבוד של זכויות אדם והגנה עליהן. מוזמנות ומוזמנים לצפות בנאום של תניה, שישודר ב-17:00 כאן

http://webtv.un.org/?mc_cid=6e461eb421&mc_eid=%5bUNIQID%5d&mc_cid=6e461eb421&mc_eid=%5bUNIQID%5d
 

בברכה, נעה  נעה גלילי, רכזת פעילות ציבורית, גישה – מרכז לשמירה על הזכות לנוע טל: 03-6244120 שלוחה 103 פקס: 03-6244130 www.gisha.org

*לפי דרישת החוק, גישה גאה לציין כי כתוצאה משיתוף פעולה עם מדינות וארגונים בינלאומיים,שתומכים בעשייה שלנו לקידום זכויות אדם, רוב המימון לפעילותנו מגיע מ"ישויותמדיניות זרות".