הודעה לעיתונות

ביוסייט מגייסת 19 מיליון דולר במימון סדרה C כדי לתמוך בתוכניות אונקולוגיות בשלב הקליני

ההכנסות יתמכו בקידום קליני של BST-236, אנטי מטבוליט קנייני שמאפשר כימותרפיה במינון גבוה עם רעילות מערכתית מופחתת

קריית שדה התעופה, ישראל, 11 במרץ 2020, (GLOBE NEWSWIRE):

Biosight Ltd, חברה לפיתוח תרופות המפתחת תרופות חדשניות לממאירויות ומחלות המטולוגיות, הודיעה היום על גיוס 19 מיליון דולר במימון סדרה C.

את ההשקעה מובילה Israel Biotech Fund (IBF) עם השתתפות של SBI JI Innovation Fund, Arkin Bio Ventures ומשקיעים נוספים, חדשים וקיימים. ההון החדש יקדם את הפיתוח הקליני של הנכס המוביל של ביוסייט BST-236 (aspacytarabine), שנחקרת כעת במחקר שלב 2b כטיפול קו ראשון בחומר יחיד בלוקמיה מילואידית חריפה (AML).

"אנחנו שמחים על המימון הזה", אמרה ד"ר רות בן יקר, מנכ"לית ביוסייט. "הגדלת בסיס המשקיעים שלנו וגם המשך התמיכה מצד בעלי המניות הקיימים שלנו מעידים על הפוטנציאל של BST-236 כטיפול חדש חשוב לחולי סרטן עם אפשרויות טיפול מוגבלות. עם המימון הזה אנחנו במצב טוב להשלים את הרישום לניסוי שלב 2b שמתבצע בחולים עם AML, ולקדם את BST-236 להתוויות נוספות כדי לטפל בצרכים שלא נענים בטיפול בחולים שכעת לא מתאימים מבחינה רפואית לקבלת כימותרפיה אינטנסיבית".

ד"ר דוד סידרנסקי מ-IBF אמר: "נתוני הביניים המעודדים שהוצגו בכנס השנתי של ASH ב-2019 מחזקים את ביטחוננו ביכולת של BST-236 לשמש כחומר כימותרפיה יותר בטוח ועם סבילות רבה יותר. אנחנו מאמינים שלביוסייט יש פוטנציאל לשנות דרמטית את תקן הטיפול בחולים עם ממאירויות המטולוגיות ואנחנו שמחים לשתף פעולה עם הצוות של ביוסייט כדי לעזור לחברה להצליח בפיתוח הקליני שלה".

אודות BST-236 (Aspacytarabine)

BST-236 (aspacytarabine) הוא אנטי-מטבוליט קנייני חדשני. הוא מורכב מציטרבין עם קשר קוולנטי לאספרגין, ופועל כקדם תרופה של ציטרבין. ציטרבין משמש כעמוד השדרה של הטיפול ב-AML כבר מ-40 שנה בגלל היעילות המעולה שלו, אבל הוא קשור לרעילויות חריפות של מוח העצם, מערכת העיכול והמוח, שמגבילות מאוד את השימוש בו, במיוחד בחולים זקנים ומורכבים מבחינה רפואית. בגלל הקינטיקה והמטבוליזם הייחודיים שלו, BST-236 מיועד לאפשר טיפול במינון גבוה עם חשיפה מערכתית נמוכה יותר לציטרבין חופשי ואי פגיעה יחסית ברקמות נורמליות. לכן BST-236 עשוי לשמש כטיפול טוב יותר ל-AML וממאירויות ומחלות המטולוגיות אחרות, כולל זקנים שלא מתאימים לטיפול אינטנסיבי.

BST-236 קיבל סיווג של תרופה יתומה מ-FDA, שמקנה לביוסייט שבע שנים של בלעדיות בשוק אחרי ש-BST-236 יאושר לשיווק לטיפול ב-AML.

תוצאות משולבות ממחקר שלב 2b שמתקיים ומחקר שלב 1/2a שהסתיים ב-BST-236 כטיפול קו ראשון בחומר יחיד ב-AML בחולים שלא מתאימים לכימותרפיה סטנדרטית הוצגו בכנס השנתי של ASH ב-2019. הנתונים כוללים שיעור הפוגה מוחלטת (CR) של 57% בחולי AML חדשים, שיעור CR של 45% בחולים עם ציטוגנטיקה שלילית, וגידול פוטנציאלי בשרידות הכללית. למידע נוסף על המחקר הקליני שלב 2b ב-BST-236, בקרו בבקשה באתר www.clinicaltrials.gov.

אודות Biosight Ltd.

ביוסייט היא חברת ביוטק בשלב הקליני פרטית המפתחת תרופות חדשניות לממאירויות ומחלות המטולוגיות, כולל לוקמיה מילואידית חריפה (AML) והתסמונת המיאלודיספלסטית (MDS). למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר www.biosight-pharma.com.

אודות Israel Biotech Fund

Israel Biotech Fund היא קרן הון סיכון שמתמקדת בחברות ביוטק ותרופות בשלב הקליני או קרוב אליו עם הזדמנויות יוצאות דופן של טכנולוגיות או מוצרים. הקרן מספקת לחברות שבתיק שלה לא רק הון, אלא גם משאבי מנהלים בכירים, אסטרטגיה, תפעול ופיתוח עסקי, המאפשרים להן לתכנן ולבצע תוכניות פיתוח קליני ביעילות ובהצלחה. לשותפים המנהלים מצטרפים קבוצה של מומחים מהרמה העליונה של ענף הביוטק שהמשמשים כיועצי הסיכון של הקרן והחברות שבתיק שלה. למידע נוסף על Israel Biotech Fund, בקרו בבקשה באתר www.israelbiotechfund.com.

אודות Arkin Bio Ventures

Arkin Bio ventures היא שותפות אסטרטגית המתמחה בתרופות וביוטק שהוקמה ב-2016 על ידי ארקין אחזקות, משקיעה ישראלית מובילי במדעי החיים, וקבוצת הפניקס. Arkin Bio ventures משקיעה בכל העולם בחברות תרופות חדשניות מבטיחות בשלבים הקדם קליני והקליני המוקדם ומציעה שילוב ייחודי של ידע מעשי בתרופות, היכרות רחבה של השוק ויכולות פיננסיות משמעותיות.

אנשי קשר
Chuck Padala
646-627-8390
LifeSci Advisors, LLC

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBENEWSWIRE

לפרטים נוספים: נוי תקשורת 03-6026026 זהר 052-2641769

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- נוי תקשורת.