מפרסם: נוי תקשורת
תאריך: 14/03/2020 21:49
נושא: בריאות, חוץ, מדע
הודעה לעיתונות

ASGE מפרסם המלצות ליחידות אנדוסקופיה בתקופת הקוביד-19

דאונרס גרוב, אילינוי, 13 במרץ 2020, (ACCESSWIRE):

האיגוד האמריקאי לאנדוסקופיה של מערכת העיכול (ASGE) פרסם מאמר חשוב בפרסום שמזוהה איתו, כתב העת Gastrointestinal Endoscopy (GIE). המאמר, שכותרתו "התפרצות נגיף הקורונה (קוביד-19): מה מחלקת האנדוסקופיה צריכה לדעת", נכתב על ידי חבר ASGE ד"ר אלסנדרו רפיסי ועמיתיו שיש להם ניסיון ממקור ראשון ושעדיין נמצאים בעיצומו של משבר הקוביד-19 באיטליה.

אנדוסקופיה היא מקום שבו חולים ורופאים נמצאים במרחק מאוד קרוב ורופאים חשופים לנתזים, ריר או רוק בזמן ההליכים במיוחד באנדוסקופיה של מערכת העיכול העליונה. יתר על כן, משערים שהעברה אוראלית- צואתית היא מסלול פוטנציאלי להעברה של קוביד-19. אנדוסקופיה היא גם מקום עם ריכוז משמעותי של אנשים (סגל, חולים, מטפלים, קרובים וכדומה). לכן יש חשיבות גדולה לקביעת כללים מפורטים ומחמירים כדי להגן על הצוות והחולים.

למרות שצוותי הרפואה שעובדים ביחידות אנדוסקופיה לא מעורבים באופן ישיר בהערכה האבחנתית והטיפולית של חולים עם קוביד-19, עדיין יש לראות באנדוסקופיה הליך עם סיכון. הסיכון של חשיפה וכתוצאה מכך הידבקות של צוותי אנדוסקופיה הוא למעשה ניכר במקרה של חולים עם מחלה נשימתית שיכולה להתפשט דרך מסלול נישא באוויר.

הסיכון של החשיפה של צוותי אנדוסקופיה גם לא מוגבל להליכים של אנדוסקופיה עליונה, לאור הגילוי לאחרונה של SARS-CoV בדגימות ביופסיה וצואה, שמצביע על העברה צואתית- אוראלית אפשרית. זה יכול להיות אפילו יותר רלוונטי משום שהעברת הנגיף יכולה להתרחש בתקופת הדגירה בחולים ללא תסמינים.

קביעת אמצעים והנחיות למניעת הדבקה במחלקת האנדוסקופיה חיונית ליצירת סביבה באיכות גבוהה ומאוד בטוחה כדי להגן גם על החולים וגם על הצוות. בתקופה חדשה זאת של התפרצות הקוביד-19, הכרחי ליישם את האמצעים האלה ולשמור עליהם כדי למנוע הפצה נוספת של המחלה.

"אנחנו מכירים בכך שחברי ASGE והחולים שלהם בכל העולם צריכים להתמיד בשמירה על הבריאות האישית תוך מיזעור השיבוש בפרקטיקות האנדוסקופיות היומיומיות ובכלכלות האזוריות הכוללות", אמר ג'ון וארגו, MD, FASGE, נשיא ASGE. "זאת תקופה מאתגרת לכל העולם, ולאנדוסקופאים ורופאים יש אחריות נוספת להגן גם על החולים וגם על בריאותם שלהם".

תקראו את המאמר ב-GIE.

ASGE רוצה להביע את הערכתו למחברים על השיתוף של הניסיון ממקור ראשון שלהם עם אנשי רפואה אחרים ברחבי העולם. הם כרגע בעיצומה של הענקת טיפול קריטי לחולים במוסד הרפואי שלהם, אבל חשו שחשוב גם לשתף את הידע שלהם כדי למזער את ההשפעה הגלובלית של ההתפרצות הזאת.

אודות האיגוד האמריקאי לאנדוסקופיה של מערכת העיכול

האיגוד האמריקאי לאנדוסקופיה של מערכת העיכול (ASGE) שהוקם ב-1941 מוקדש לקידום הטיפול בחולים ובריאות מערכת העיכול על ידי קידום מצוינות וחדשנות באנדוסקופיה של מערכת העיכול. ASGE, עם יותר מ-15,000 חברים ברחבי העולם, מקדם את אמות המידה הגבוהות ביותר בהכשרה ופרקטיקה אנדוסקופיות, מטפח מחקר אנדוסקופי, מעניק הכרה לתרומות מצטיינות לאנדוסקופיה והוא המשאב הראשון במעלה של מידע אנדוסקופי. בקרו בבקשה באתרים www.asge.org ו-www.screen4coloncancer.org למידע נוסף וכדי למצוא רופא מוסמך באזור שלכם.

למידע נוסף, התקשרו עם:
Andrea Lee
Director of Marketing and Communications
American Society for Gastrointestinal Endoscopy
3300 Woodcreek Dr.
Downers Grove, IL 60515
USA
alee@asge.org
+1-630-5705603

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית ACCESSWIRE

לפרטים נוספים: נוי תקשורת 03-6026026 זהר 052-2641769

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- נוי תקשורת.