קרדיט יחצ גסאן עבאס
קרדיט יחצ גסאן עבאס
הודעה לעיתונות

"הזקן והים" – הצגה בעיניים מכוסות בלב מדבר

אחרי ההצלחה הגדולה של "ירמה לאור ירח" שזכתה הן לשבחי המבקרים והן לתגובות נלהבות מהקהל, ממשיכים יוצרי "תיאטרון אלעד", התיאטרון של אילת וחבל אילות לנסות להרחיב את גבולות היצירה התיאטרונית, בפרשנות מקורית ורעננה לסיפור המוכר של "הזקן והים". הצגות ראשונות ב- 23.11-3.12.

והים" בבימויו של שי פיטובסקי, היא יצירה מוסיקלית. רב חושית ושבה הקהל הוא השחקן המרכזי. הצופה, שעיניו מכוסות מקבל למעשה את חומרי הגלם של הסיפור באמצעות טקסט, מוזיקה חיה ואווירה מיוחדת שעוטפת אותו מכל צדדיו ומוציאה אותו לחוויה מסעירה עם הזקן אל הים, במסע הגדול ביותר של חייו. הקולות מקיפים אותו 360 מעלות, הוא נמצא בין הגלים, בסירה, בכוכבים, בנמל, נוגע בדג הגדול וחש את נשימותיו של הזקן. זהו בעצם "קונצרט תיאטרלי בעיניים מכוסות".

בתפקיד הראשי משחק גסאן עבאס (תיאטרון הבימה, תיאטרון חיפה, תיאטרון הקאמרי, התיאטרון העממי, תיאטרון בית ליסין ועוד). את ההצגה מלווה הצ'לנית נויה כהן, למוזיקה מקורית שכתב אלברטו שוורץ.

"הזקן והים", היצירה העל זמנית והבולטת ביותר של המינגוויי, מתארת את סיפורו של דייג קובני, חסר מזל, שלעת זקנה נאלץ לעמוד בפני מבחן החיים הגדול ביותר שלו – מאבק עיקש ומייסר כנגד דג-חרב, הרחק במימיו של זרם הגולף. סיפור קטן אך גדול על, אהבה, חברות, מאבק, אחיזה ושחרור.

ההצגה הינה חלק מתוכנית עונת הסתיו של התיאטרון שכוללת, מלבד "הזקן והים" את ההצגות "ירמה לאור ירח", "סוס אחד נכנס לבר" (הקאמרי), "תיאטרון רפרטוארי", ומופע פואטרי סלאם.

תיאטרון אלעד הוקם על ידי השחקנים בעז דן ודנה יצחקי. התיאטרון מורכב מקבוצה של שחקנים מהבימה והקאמרי שעזבו קריירות מצליחות ועברו להתגורר בדרום. את הקבוצה מנהיג אמנותית שי פיטובסקי, במאי מוערך, מחזאי ומעבד, אשר ניהל את קבוצת הצעירים של הבימה במשך שבע שנים ונחל הצלחה גדול. בנוסף, התיאטרון מלווה אמנותית ומקצועית ע"י עודד קוטלר, איציק ויינגרטן יהושע סובול, מאור זגורי ואילן רונן.

חברי "אלעד" ירדו דרומה מתוך שליחות ואמונה שיצירה תיאטרונית, איכותית צריכה להתקיים בכל הארץ במידה שווה וכמו כן כדי למצוא שפה תיאטרונית ייחודית שנובעת מתוך העבודה בחבל ארץ מרוחק כל כך מהמרכז ההומה.

ההצגות מתקיימות בלוקיישנים משתנים:
23.11, 24.11 - בחוות הגמלים, בשעה 21:00
25.11 - במועדון קיבוץ אילות, בשעה 21:00
26.11 - בריף הדולפינים, בשעה 21:00
27.11 - במועדון קיבוץ אילות, בשעה 21:00
3.12 - בריף הדולפינים, בשעה 21:00

עפ"י ספרו של ארנסט המינגוויי | הטקסט העברי באדיבות פן הוצאה לאור | עיבוד ובימוי: שי פיטובסקי | מוסיקה: אלברטו שוורץ | דרמטורגיה: שחר פנקס | שחקנים וזמרים: גסאן עבאס, דנה יצחקי, נעמה ארמון, בועז דן, הללי ננר, רונית דבאווי, שאקי וינוקור, עמית צפריר | נגנית צ'לו: נויה כהן

מחיר כרטיס" 105 ש"ח / 85 ש"ח לתושב אילת- חבל אילות
להזמנת כרטיסים: www.elad-theater.co.il ובטלפון 050-6706009

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- עודד מזרחי יחסי ציבור וייעוץ תקשורתי.