באדיבות גימנסיה דרכא
באדיבות גימנסיה דרכא
גימנסיה דרכא
גימנסיה דרכא
הודעה לעיתונות

זריקת מוטיבציה – תכנית מצפן בבית הספר גימנסיה דרכא, מלווה את התלמידים עד הגיוס לצה"ל

תוכנית " מצפן" החלה בשבוע שעבר בתיכון גימנסיה דרכא ובשיתוף עיריית קרית מלאכי.

התוכנית מיועדת לשכבות י' ויא' ומעוברת אחת לשבועיים ע"י מלגאים יוצאי היחידה המובחרת "מגלן", יחד עם הצוות החינוכי בתחומי ביה"ס. המלגאי הוא המנטור, חונך אישי, המלווה את התלמידים לאורך תהליך ארוך טווח של כשנתיים - שלוש שנים.
המנטורים משמשים כדמויות לחיקוי, מבוגרים משמעותיים, מתווכים, מאמנים לחיים ובעיקר חברים. הם סטודנטים מתחומי דעת שונים ומציעים את ניסיון החיים, ההכרות עם החברה הישראלית והצבא.
הכנה לצה"ל ולשירות צבאי משמעותי הינה אחת מתחומי הליבה של גימניסה דרכא מתוך תפיסה חינוכית, המכוונת לתרומה משמעותית, חתירה למצוינות ומיצוי פוטנציאל כהכנה לשירות צבאי ולאזרחות טובה.
התוכנית נועדה להגביר את הנכונות ואת המוכנות לשירות צבאי משמעותי, להקנות כלים להתמודדויות עם אתגרי החיים.
מיכל חזן, מנהלת בית הספר גימנסיה דרכא: "בבית הספר גימנסיה דרכא נעשים צעדים להעלאת המוטיבציה להתגייס לשירות משמעותי בצה"ל. מטרתנו כמחנכים היא להכין בצורה מיטבית את בני הנוער לשירות צבאי, ולתת להם את הכלים והחוסן המנטלי לתקופת שירותם הצבאי. אנו מאמינים כי בבית הספר צומח דור של מנהיגים, בני נוער איכותיים בעלי מוטיבציה אשר שואפים לתרום לצבא ולחברה".
אודות רשת דרכא
דרכא היא רשת בתי ספר תיכוניים שהוקמה בתמיכת משרד החינוך ובעידודו על מנת לחזק את בתי הספר בפריפריה הגאו-חברתית במדינת ישראל, בדרכם להיות מוסדות חינוך מובילים בתחום החינוך העל יסודי. מנתונים שפורסמו על ידי משרד החינוך בשנים האחרונות עולה כי רשת דרכא מדורגת במקום הראשון כרשת החינוך המובילה בישראל.
רשת בתי הספר דרכא כוללת בתי ספר מקהילות שונות בחברה הישראלית ופועלת לחיזוק המרקם החברתי במדינת ישראל. הרשת מלווה במועצה ציבורית הכוללת אנשי רוח, חינוך ועשייה מובילים בחברה הישראלית.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- FC-קבוצת פיליזר תקשורת.