באדיבות תיכון מקיף דרכא
באדיבות תיכון מקיף דרכא
באדיבות תיכון מקיף דרכא
באדיבות תיכון מקיף דרכא
ניקוי חופים - באדיבות תיכון מקיף דרכא
ניקוי חופים - באדיבות תיכון מקיף דרכא
הודעה לעיתונות

תלמידי בית הספר מקיף ו' דרכא, יצאו בשבוע שעבר למבצע ניקוי חופי העיר אשקלון

בקבוצות קטנות, תוך הקפדה על כללי משרד הבריאות, התאספו תלמידי ותלמידות מקיף ו' דרכא, לפעילות של ניקיון חופי העיר, על הדרך הם גם למדו על החשיבות של ים נקי לכולם.

בית הספר של מקיף עירוני ו' דרכא, חרט על דגלו את המושג "הייטק אקולגי", חינוך לחדשנות ויזמות חינוכית, המטפחת את הטבע והסביבה. כחלק מהאג'נדה, החליטו התלמידים, יחד עם הצוות החינוכי, לצאת בסוף השבוע לחוף דלילה וכן לחוף בר כוכבא, חמושים בכפפות, מסכות, שקיות זבל וקרם הגנה, לנקות את חופי הים בישראל ולהעביר מסר ברור למתרחצים: "אין לנו ים אחר".
במקביל לפעילות ניקוי החופים, גם כיתות החינוך המיוחד, כיתות התקשורת ז''6 וח'5, יצאו למסלול הליכה של 3 ק"מ ביחד עם הצוות החינוכי הכולל את המחנכות, הסייעות ונתי, המורה לחינוך גופני, כחלק מפעילות לכבוד יום ההליכה הבינלאומי. את הצעדה והחוויה, תיעדו באמצעות אפליקציה וכניסה לתוכנת המשוב.
רינת כהן, מנהלת מקיף ו' דרכא: "הרעיון היה להטמיע ערכים של אקטיביזם סביבתי הלכה למעשה, כחלק מתהליך ההסמכה לבית ספר ירוק, שהרי טיפוח הסביבה והדאגה לטבע הם נר לרגלנו. לשמחתנו יש המון עניין אצל בני הנוער והם מביעים מעורבות והבנת החשיבות הרבה בהגנה על חופי הים. למרות התקופה המאתגרת, אנו מאמינים ומקווים כי אירוע זה יהווה את יריית הפתיחה לקיום פרויקט ניקוי שנתי".
אודות רשת דרכא
דרכא היא רשת בתי ספר תיכוניים שהוקמה בתמיכת משרד החינוך ובעידודו על מנת לחזק את בתי הספר בפריפריה הגאו-חברתית במדינת ישראל, בדרכם להיות מוסדות חינוך מובילים בתחום החינוך העל יסודי. מנתונים שפורסמו על ידי משרד החינוך בשנים האחרונות עולה כי רשת דרכא מדורגת במקום הראשון כרשת החינוך המובילה בישראל.
רשת בתי הספר דרכא כוללת בתי ספר מקהילות שונות בחברה הישראלית ופועלת לחיזוק המרקם החברתי במדינת ישראל. הרשת מלווה במועצה ציבורית הכוללת אנשי רוח, חינוך ועשייה מובילים בחברה הישראלית.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- FC-קבוצת פיליזר תקשורת.