דוברות עיריית עכו, מתוך אירועי המצודה
דוברות עיריית עכו, מתוך אירועי המצודה
הודעה לעיתונות

לא רק קיסריה – מהופעות במתחמים סגורים להופעות תחת כיפת השמיים מגמה בולטת בעידן שלאחר הקורונה

חצר המצודה בעכו הפכה לאחד מהמתחמים המבוקשים בצפון הארץ המארח הופעות חיות של האומנים הגדולים בישראל

ב-6.5 הופעת פתיחה של מירי מסיקה
עידן עמדי, נתן גושן, ישי ריבו, שירי מימון ועוד רבים וטובים במופעי קיץ במתחם המצודה

ההופעות החיות בישראל עוברות לחללים הפתוחים. כך זוכה אתר המצודה הצלבנית,
להפוך לאתר הגדול והמבוקש בצפון, ברוח אתר קסריה, בריכת הסולטן, שוני ועוד..

מתחם האירועים החדש במצודה הצלבנית של העיר עכו, הוא אחד מהמיקומים המיוחדים ביותר בנוף היכלי המוזיקה בישראל. המקום נותן במה להופעות חיות של מיטב היוצרים והאמנים הישראלים ונותן מענה לקהל, שמחפש חוויה משולבת יוצאת דופן, תחת כיפת השמים.

מירי מסיקה, עידן עמדי, שלום חנוך ומשה לוי, נתן גושן, ישי ריבו, עברי לידר, הם רק חלק מהאמנים שיכבשו הקיץ את מתחם חצר המצודה בעכו, בהופעות שעברו מגני הפסטיבל לחצר המצודה.

מתחם המצודה, בלב מתחם אולמות האבירים, הוא למעשה אתר ארכיאולוגי עתיק מהמאה ה-11, שהוכר על ידי אונסק”ו כאתר מורשת תרבות עולמית. חצר המצודה היא חצר פתוחה, שטחה 1200 מ"ר, הכוללת כ-850 מקומות ישיבה. תחת מתווה משרד הבריאות, יתארחו בהופעות הקרובות כ-500 בלבד.

יצוין כי מחיר כרטיס להופעה יהיה בין הזולים בארץ ויעמוד על 79 שקלים בלבד לתושבי עכו, בסבסוד העירייה, ו-99 שקלים בלבד לתושבי חוץ. בשל מגבלות הקורונה רק בעלי תו ירוק יוכלו ליהנות ממופעי התרבות ורכישת הכרטיסים תתבצע באתר האינטרנט ובאמצעות כיסאות מסומנים מראש.

אירועי המצודה בעכו מתקיימים בתמיכתו ובעידודו של ראש העיר עכו, שמעון לנקרי. שמעון לנקרי, "אני שמח ומתרגש מהעובדה שהחיסונים עשו את שלהם ואפשר בשעה טובה לחזור לחיי התרבות והפנאי בעיר, בתקווה שגם כל ההגבלות האחרות יוסרו בהמשך. מתחם המצודה הפתוח החדש, הפך למתחם האירועים הגדול והמיוחד בצפון, אליו מגיעים מכל רחבי הארץ. אתר המשלב היסטוריה, יופי ונוחות. תודה לצוות העירייה ששקדו על גיבוש תכנית מופעים מעולה שכל שנותר לכולנו הוא להגיע וליהנות".

את אירועי המצודה מובילה ראשת מנהל קשרי קהילה, ליזו אוחיון בשיתוף החברה לפיתוח עכו העתיקה. "הלב מתרגש כל פעם מחדש", אומרת אוחיון שמחסירה פעימה בכל רגע מאז היציאה לדרך של אירועי המצודה, "בנינו תכנית מצוינת ואני בטוחה שתושבי עכו והסביבה וכלל תושבי ישראל ייהנו ממופעים מרגשים".


את סדרת האירועים תפתח הזמרת מירי מסיקה ביום חמישי, 6.5 בשעה 21:30. פתיחת דלתות למופעים החל מהשעה 20:00.

במופע השני יככב עידן עמדי ב-20.5 עם מופע להקה; שלום חנוך יופיע ב-26.5 עם משה לוי "יציאה"; ב-3.6 יופיע נתן גושן; ישי ריבו (סולד אאוט) יופיע ב-17.6; שירי מימון ב-22.7; עברי לידר יופיע ב-5.8 עם פסנתר וגיטרה, מסע מוסיקלי אינטימי "הדרכים הארוכות"; ב-19.8 יופיע ברי סחרוף ואת סדרת אירועי המצודה יחתום הזמר אברהם טל ב-1.9.

כל אירועי המצודה מונגשים ומספר המקומות מוגבל.

לרכישת כרטיסים חייגו לקופת ת"א - כוכבית 2207 או להיכנס ישירות לאתר המכירות: https://2207.kupat.co.il/show/mia והבטיחו לכם מקום באחד המופעים באתר הקסום ביותר.

צילומים : דוברות עיריית עכו, מתוך אירועי המצודה

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- FC-קבוצת פיליזר תקשורת.