מפרסם: דוניצה תקשורת
תאריך: 30/07/2009 11:05
נושא: אינטרנט ודיגיטל
הודעה לעיתונות

הגירסה החדשה של ההנחיות להנגשת תכני אתרי אינטרנט – עכשיו גם בעברית

איגוד האינטרנט הישראלי תירגם את הגירסא החדשה של הנחיות להנגשת תכני אתרי אינטרנט (WCAG) ‏ 2.0 לעברית. ההנחיות פורסמו על ידי ארגון ה--W3C האחראי על פיתוח תקני הרשת. ההנחיות להנגשת תכני אתרי אינטרנט מכסות טווח הנחיות רחב ליצירת תכני רשת נגישים יותר, אומרים באיגוד. ציות לקווים מנחים אלו יאפשר גישה לתכנים עבור מגוון רחב יותר של אנשים בעלי מוגבלויות, כולל עיוורון ומוגבלות ראייה, חירשות ואיבוד שמיעה, לקויות למידה, מוגבלויות תפישה, תנועה מוגבלת, מוגבלויות דיבור, רגישות לאור וצירוף של אלה. לעיתים קרובות יהפוך ציות לקווים מנחים אלה את תכני הרשת שלך לשמישים יותר גם עבור משתמשים בכלל וכן מנועי חיפוש.

הגרסה החדשה (2.0) מתייחסת לעקרונות ההנגשה וגוזרת מעקרונות אלו את הפתרונות האפשריים בעוד שהגרסה הישנה (1.0) התמקדה בפתרונות. מה שהוביל את כתיבת הגרסה השנייה של הנחיות הנגישות הוא מבחן התוצאה - אתר נגיש, אפליקציית ווב נגישה, או רכיב נגיש. התפיסה שעומדת בבסיס ההנחיות החדשות היא שההתפתחות הטכנולוגיות המהירה אינה מאפשרת לקבוע פתרונות קבועים וחקוקים באבן ובמקומם יש להגדיר עקרונות שיובילו לפתרונות מותאמים להתפתחות הטכנולוגיה.

העקרונות המוגדרים בגרסה 2.0 של הנחיות הנגישות מלווים בהנחיות כאשר לכל הנחיה ישנם בקריטריונים המודדים עמידה בהנחיה. הקריטריונים מדורגים לפי 3 רמות נגישות בדומה לגרסה הראשונה של הנחיות הנגישות. מסמכים נלווים ולא פחות חשובים להנחיות הינם מסמכים המסבירים את העקרונות וההנחיות - המגדירים כיצד לעמוד בקריטריונים ומהן הטכניקות בהן יש לנקוט כדי לעמוד בהם. מסמכי הטכניקות יעודכנו מפעם לפעם בהתאם להתפתחויות הטכנולוגיות ולסטנדרטים אחרים בתחום.

למידע נוסף אודות נגישות ברשת בקרו באתר נגיש.

לפרטים נוספים: נחום דוניצה/אפרת ברק 03-5167336

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- דוניצה תקשורת.