התמונה "טרגדיה בסין" שמן על בד.
התמונה "טרגדיה בסין" שמן על בד.
הודעה לעיתונות

אמנות מול סכנת חיים

האמנות של גֶ'ן, שָן, רֶן
תערוכת ציורים בין-לאומית

בית האופרה, משכן אמנויות הבמה ת"א
שאול המלך 19, ת"א
הגלריה העליונה

12.06.10 – 01.06.12
הגלריה העליונה פתוחה כמחצית השעה לפני תחילת המופעים ועד לסיומם.
לעדכון על המופעים: 03-6927777 או www.israel-opera.co.il

הכניסה חופשית לפרטים: 054-3978991

"האמנות של גֶ'ן, שָן, רֶן" (בתרגום מסינית אמת, חמלה, סבלנות) היא תערוכה בין-לאומית של קבוצת אמנים המציירים בסגנון ריאליסטי (ניאו-רנסנס) ובסגנון סיני קלאסי. התערוכה קיימת משנת 2004, ועם השנים נוספות לה יצירות חדשות באיכות גבוהה.

האמנים בתערוכה שואבים את השראתם משיטת טיפוח רוחנית סינית עתיקה לגוף ונפש הנקראת "פאלון דאפא" (הידועה גם בשם "פאלון גונג"). זוהי שיטה המשלבת מדיטציה, תרגול פיזי ותהליך למידה אישי בו אדם משפר בהדרגה את הלב, המחשבה וההתנהגות בהתאם לתכונות אמת, חמלה, סובלנות, ושואף להיות אדם טוב.

תוך מספר שנים צבר תרגול השיטה פופולריות עצומה בסין ועל פי נתונים רשמיים עבר מספר המתרגלים את מספר החברים במפלגה הקומוניסטית. נשיא סין דאז, ג'אנג זמין, חשש מהפופולריות ההולכת וגדלה של הפאלון דאפא והכריז ביולי 1999 על הוצאת הפאלון דאפא מחוץ לחוק.

כך החלה הרדיפה האכזרית והברוטלית שנמשכת עד היום של האנשים הלומדים את השיטה. הרדיפה כוללת מאסר בבתי כלא ובמחנות עבודה, כליאה במרכזים לשטיפת מוח, עינויים פיזיים ונפשיים ותעשיה שלמה של סחר באברים לצורכי ההשתלות.

חלק מהאמנים היו בסכנת חיים רק בגלל אמונתם באמת, חמלה, סובלנות. הם רואים חובה מוסרית לספר את סיפורם לאנשי העולם.

האמנים מאמינים כי בכוחה של האמנות להשפיע על החברה בזכות עקרונות המוסר המגולמים בה, וכי זו חובתו של האמן להביע אותם. הם שואפים ליצור חוויה אסתטית הנובעת מהתגלמותם של ערכים אלו.

האמנים מאמינים בכבוד האנושי ובניצחון של רוח האדם. היצירות בתערוכה מציגות את יופייה של פאלון דאפא כמו גם את האכזריות של הרדיפה. זה סיפור של נחישות רוחנית ואומץ בלתי מתפשר.

התערוכה מוצגת בו זמנית במקומות שונים ברחבי העולם, ומורכבת מיצירות שהן הדפסים איכותיים על קנווס. קיים מספר מצומצם של היצירות. הציורים המקוריים נמצאים בארה"ב.

האתר העולמי של התערוכה: www.falunart.org

בישראל: www.facebook.com/FalunArt.Israel

" תערוכה זו היא באיכות גבוהה עם מסר חזק, ובכך תמשוך אנשים רבים."

Mr. Aldon James
Director of National Art Club
Manhattan, New Yor

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- מרכז המידע הישראלי של פאלון דאפא.