מפרסם: המרכז הרפואי וולפסון
תאריך: 09/10/2012 10:09
נושא: בריאות, חברה
Dr Houri with a Palestinian mother and child, by Sheila Shalhevet
Dr Houri with a Palestinian mother and child, by Sheila Shalhevet
הודעה לעיתונות

להקת 'תיסלם' במופע התרמה למען ילד "הצל לבו של ילד" ב'וולפסון'

יאיר ניצני: "כלהקה אנו מכירים את הנושא מקרוב, המתופף שלנו לקה בליבו במהלך חזרה אצל יזהר אשדות. הוא קיבל טיפול בזמן וחייו ניצלו"

להקת 'תסלם' החליטה להתגייס למען עמותת "הצל ליבו של ילד" במרכז הרפואי 'וולפסון', המצילה מדי שנה מאות ילדים מכל העולם הלוקים בלבם. למען ילדים אלה, המגיעים ממדינות מתפתחות, בהן מדינות אפריקה, סין, עיראק והרשות הפלסטינית, אשר מקבלים את חייהם במתנה על מיטת הניתוחים במרכז הרפואי 'וולפסון' בחולון, הלהקה תקיים מופע התרמה במועדון הזאפה בהרצליה.
המופע ייערך ב-21 באוקטובר, יום ראשון הבא, ובמהלך השבוע הקרוב ניתן עדיין לרכוש כרטיסים.
חבר הלהקה, הזמר יאיר ניצני, אמר היום; "להקת תיסלם מתייצבת לאירוע בשמחה גדולה ובאמונה שלכל ילד באשר הוא מגיע את הטיפול הטוב ביותר שאפשר לתת. כלהקה, אנחנו מכירים את הנושא מקרוב. סמי שלנו, המתופף האגדי בעל יד הפלדה ורגל הפלא, שהוא גם "הילד" בלהקה שלנו, לקה בליבו לפני כמה שנים בעיצומה של הקלטה באולפן של יזהר. רובינו נשארנו אדישים למול התלונות של סמי שהוא לא חש בטוב. למזלנו, דני שלנו הזעיק אמבולנס בזמן, וסמי ניצל. קשה לנו לחשוב מה היה קורא אם האירוע הזה היה מסתיים אחרת. אנחנו מחכים בצפייה לאירוע בזאפה הרצליה, גם כי תמיד כייף לנו לנגן ביחד וגם כי המטרה חשובה".

'הצל לבו של ילד' הינו פרויקט הומניטארי בינלאומי, שבסיסו במרכז הרפואי 'וולפסון' בחולון, המאפשר ניתוחי לב מצילי חיים ומעקב רפואי לילדים ממדינות מתפתחות. מטרת הפרויקט, שהקים בשנת 1996 ד"ר עמי כהן ז"ל, מנהל היחידה לכירורגיית לב בילדים ב'וולפסון', היא לשפר את איכות הטיפול הרפואי בילדים חולי לב ממדינות מתפתחות, אשר סובלים ממחלות לב מולדות וליצור מרכזי טיפול מיומנים במדינות אלו. עד כה טיפלה העמותה ב-3,000 ילדים מ- 45 מדינות מתפתחות.
באחרונה קיבלה עמותת 'הצל לבו של ילד' את אות הנשיא למתנדב, בטקס ממלכתי שנערך בבית הנשיא בירושלים. כמו כן, העמותה קיבלה באחרונה הכרה מהאומות המאוחדות ומעמד של יועץ מיוחד בוועדת הארגונים הבינלאומיים של האו"ם.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- המרכז הרפואי וולפסון.