מפרסם: מירב בורמד יחסי ציבור
תאריך: 05/05/2013 18:24
נושא: חקלאות
Hexa-Cover יח"צ
Hexa-Cover יח"צ
הודעה לעיתונות

פיילוט מוצלח לאקסה-קאוור הדנית בתחום כיסוי מאגרי מים לחקלאות

פיתוח ייחודי של החברה לכיסוי מאגרי מים באמצעות אלמנטים צפים זוכה להצלחה ומוטמע במאגרי מים לכל אורך הגלובוס.
כעת מקווים גורמי תעשיית המים הישראלית, כי הפתרון יוטמע גם במאגרי המים הארציים, רובם של חברת "מקורות" המסכמת בימים אלה פיילוט מוצלח בשיטה

נציג חברת Hexa-Cover בישראל, זאב רונן: "הפתרון שמציעה החברה מביא למניעה של התפתחות אצות, מניעת ריחות ובפרט התפשטות אמוניה והקטנת האידוי של המים של ובכך נשמר המשאב הכלכלי החשוב של מדינת ישראל – המים".
הישג לחברת Hexa-Cover הדנית בישראל: פיתוח ייחודי של החברה בתחום מאגרי מים זוכה להצלחה ומתקבל בחיוב על ידי בכירי תעשיית המים הישראלית. מדובר באלמנטים צפים לכיסוי מאגרי מים שמשמשים למניעה של התפתחות אצות במים (בזכות האטימה של אור השמש), מניעת ריחות ובפרט התפשטות אמוניה, הקטנת האידוי של המים בכמעט 100% ובידוד (חלקי) של מעבר חום בין מאגרי המים והאוויר.
נסיונה של החברה בכיסוי מאגרי מים עצום: מאגרים רבים כוסו ברחבי העולם מאז שנת 2004 ולפחות 3 מאגרים בשטח של 20,000 עד 30,000 מ"ר כוסו ביבשת אמריקה בהצלחה מאז שנת 2009. בישראל נעשה כיום שימוש באלמנטים של Hexa-Cover בתשלובות ברום, של חברת כי"ל ברמת חובב. בנוסף, מבוצע מזה כמעט שנה פרויקט של חברת מקורות עם חברת Hexa-Cover בהיקף של 3,500 מ"ר במאגר זהר 2 ליד קריית גת.
2/...

בישראל, מחזיקה חברת מקורות במערך של כ – 90 מאגרי מים הבנויים מעפר. כ- 65 ממאגרי המים של חברת מקורות משמשים לאגירת מי קולחין ומים המיועדים להשקיה. נפחם של מאגרים אלו נע בין 2,000 ל – 4.200.000 מ"ק וייעודם הוא אחד מבין שניים: ויסות אספקת המים או חסכון בצריכת חשמל (החיסכון בחשמל נעשה על ידי מילוי המאגרים באמצעות משאבות בשעות בהן מחירי החשמל נמוכים והזרמת המים בכוח הגרביטציה בשעות בהן מחירי החשמל גבוהים).
לדברי זאב רונן, נציג חברת Hexa-Cover בישראל, "מקורות מבצעת כל הזמן בדיקות של איכות המים בפרויקט הראשון במאגר זהר 2 ואנו רואים תוצאות מדהימות של איכות המים בבריכות שכוסו באלמנטים המיוחדים של אקסה קאוור. הפתרון שמציעה החברה מביא למניעה מלאה של התפתחות אצות במאגרים, דבר הפותר לחלוטין את בעיות החלקאים בתחום זה ובעיקר, נשמר המשאב הכלכלי החשוב של מדינת ישראל – המים. בימים אלה אנו מסכמים את תוצאות הפיילוט ומקווים מאוד כי המדינה וחברת מקורות תחליט להשקיע בפתרון של בעיית האצות".

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- מירב בורמד יחסי ציבור.