הודעה לעיתונות

מרק: תרופת הרביף המתחרה בקופקסון של טבע רשמה צמיחה אורגנית של 1.4% וסך מכירות הרביף עמד על 1.86 מיליארד אירו


ענקית הכימיה והתרופות מרק מדווחת על תוצאותיה הכספיות לשנת 2013:

תרופת הרביף המתחרה בקופקסון של טבע רשמה צמיחה אורגנית של 1.4% וסך מכירות הרביף עמד על 1.86 מיליארד אירו

חברת מרק, חברה מובילה למוצרי היי טק חדשניים וייחודיים ביותר בתחומי הפרמצבטיקה והכימיה, הנסחרת בגרמניה (MRGG.DE), מדווחת הבוקר (חמישי, 6 במרץ 2014) על תוצאותיה הכספיות לשנת 2013.
החטיבה הביופרמצבטית של מרק, מרק-סרונו, הינה חברת הביוטכנולוגיה הגדולה באירופה ויצרנית תרופת ה- ®Rebif לטיפול בטרשת נפוצה, אשר פותחה על-ידי אינטר-לאב הישראלית (לשעבר אינטרפרם) ומתחרה בקופקסון של טבע. אינטר-לאב מהווה את מרכז הפיתוח של מרק-סרונו בישראל.

מכירות החברה (כולל מכירות חטיבת מרק-סרונו) בשנת 2013 רשמו צמיחה אורגנית של 4.2% לסך של 10.7 מיליארד אירו. החברה רשמה עלייה ניכרת של 67.2% בתוצאה התפעולית (EBIT), שהסתכמה ב – 1.61 מיליארד אירו, לעומת 964 מיליון אירו ב- 2012. ב- 2013, החוב פיננסי נטו צומצם משמעותית ב- 84.1% ל-307 מיליון אירו, לעומת חוב של 1.93 מיליארד אירו בשנת 2012.

חטיבת מרק-סרונו רשמה צמיחה אורגנית של 3.9%. יחד עם זאת, מכירות החטיבה ירדו ב- 0.7% בשל שינויי שערי מטבע, בעיקר הין היפני והדולר האמריקאי. כל התחומים הטיפוליים של מרק-סרונו תרמו לצמיחה האורגנית במכירות, כשהצמיחה הבולטת ביותר של 5.9% נרשמה ממכירות התרופה האונקולוגית Erbitux®, שמקורה בישראל.

תרופת ה- ®Rebif לטיפול בטרשת נפוצה, שהיא התרופה הנמכרת ביותר של חברת מרק, אשר מתחרה בקופקסון של חברת טבע, ופותחה על ידי אינטר-לאב הישראלית (לשעבר אינטרפרם), רשמה צמיחה אורגנית של 1.4%, למרות התחרות המתגברת. בשל השפעות של שינויי שערי מטבע ירדו מכירות ה- ®Rebif ב- 1.5% לסך של 1.86 מיליארד אירו.

מרק מעסיקה כ- 38 אלף עובדים ב- 66 מדינות ברחבי העולם.

אינטר-לאב, המנוהלת על-ידי רג'ין שבח, נוסדה ב-1978, על-ידי "סרונו", אשר נרכשה ב-2006 על-ידי מרק. לאחר הרכישה הפכה סרונו לחטיבה הביופרמצבטית של מרק.

אינטר-לאב היא מרכז המו"פ של חברת מרק סרונו בישראל וחלק בלתי נפרד מארגון המחקר העולמי של חברת מרק סרונו. אינטר-לאב זוקפת לזכותה את אחד ההישגים המשמעותיים ביותר בעולם הביוטכנולוגיה – פיתוח ה-Rebif®, אחת התרופות המתקדמות בעולם לטיפול בטרשת נפוצה. בנוסף היא מפתחת תאים חדשים עם מאפיינים שמאפשרים פיתוח של תרופות חדשות יעילות יותר. אינטר-לאב גם מפתחת כלים חדשניים לגילוי תרופות.
באחרונה השיקה אינטר-לאב את חממת הביומד הראשונה מסוגה בישראל. בנוסף, מעורבת אינטר-לאב באיתור מיזמים חדשים באקדמיה ובתעשייה בישראל.

קבוצת מרק משווקת את תרופותיה בישראל באמצעות חברת הבת מרק סרונו. מרק סרונו בישראל מנוהלת על ידי שרי פרלוב. משרדי החברה ממוקמים בהרצליה. מרק סרונו משווקת בשוק המקומי את מוצרי הפוריות: גונאל-אף, לובריס, אוביטרל, צטרוטייד, קרינון ופרגובריס, את הרביף לטיפול בטרשת נפוצה, את היוטירוקס לטיפול בתת-פעילות של בלוטת התריס וכן את התרופה האונקולוגית ארביטוקס. ארביטוקס רשומה היום בישראל לטיפול בסרטן מעי גס גרורתי בכל קו טיפולי ובשילוב כל כימותרפיה, לטיפול בסרטן ראש צוואר מקומי בשילוב עם קרינה ולטיפול בסרטן ראש צוואר גרורתי בשילוב כימותרפיה.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- ורד רהט-רוט דוברות ויחסי ציבור.