הודעה לעיתונות

סך מכירות תרופת הרביף המתחרה בקופקסון של טבע הסתכם ב- 464 מיליון אירו ברבעון השני 2014

ענקית הכימיה והתרופות מרק מדווחת על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני 2014:

סך מכירות תרופת הרביף המתחרה בקופקסון של טבע הסתכם ב- 464 מיליון אירו

חברת מרק, חברה מובילה למוצרי היי טק חדשניים וייחודיים ביותר בתחומי הפרמצבטיקה והכימיה, הנסחרת בגרמניה (MRGG.DE), מדווחת הבוקר (רביעי, 13 באוגוסט 2014) על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של שנת 2014.

החטיבה הביופרמצבטית של מרק, מרק סרונו, הינה חברת הביוטכנולוגיה הגדולה באירופה ויצרנית תרופת הרביף לטיפול בטרשת נפוצה, אשר פותחה על-ידי אינטר-לאב הישראלית (לשעבר אינטרפרם) ומתחרה בקופקסון של טבע. אינטר-לאב מהווה את מרכז הפיתוח של מרק סרונו בישראל.

כל ארבע החטיבות של קבוצת מרק הניבו צמיחה אורגנית במכירות ברבעון השני. חטיבת מרק סרונו תרמה את התרומה הגדולה ביותר לגידול האורגני במכירות, בסך 44 מיליון אירו (3%).

הרווח הנקי של מרק ברבעון השני הסתכם ב- 303 מיליון אירו, לעומת רווח נקי בסך 316 מיליון אירו ברבעון השני 2013. הירידה נבעה בעיקרה מאירוע חד פעמי של רכישה, מתמלוגים,רישיונות ועמלות נמוכים יותר ומהשפעות מט"ח שליליות בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. אם לוקחים בחשבון את פיצול המניות של 1:2, הרווח למניה, לפני אירועים חד פעמיים, עמד על 1.16 אירו ברבעון השני 2014, לעומת רווח למניה של 1.13 אירו ברבעון השני 2013.
מכירות החברה (כולל מכירות חטיבת מרק סרונו) ברבעון השני 2014 רשמו צמיחה אורגנית של 3.4%. סך מכירות החברה ברבעון השני עמד על 2.8 מיליארד אירו לעומת מכירות בסך 2.7 מיליארד אירו ברבעון המקביל אשתקד.
סך הכנסות הקבוצה, עלו ב- 0.8% ועמדו על 2.9. מיליארד אירו, לעומת הכנסות של 2.8 מיליארד אירו ברבעון המקביל אשתקד.
לאחר התאמה לפחת ולהפחתה חד פעמית, ולפני אירועים חד פעמיים, ה- EBIDTA, שהוא המדד הפיננסי המרכזי המשמש לבחינת התוצאות הכספיות של חברה, גדלה ב- 2.3% ל- 846 מיליון אירו, בהשוואה ל- EBIDTA בסך 826 מיליון אירו ברבעון המקביל אשתקד.

תרופת הרביף לטיפול בטרשת נפוצה, שהיא התרופה הנמכרת ביותר של חברת מרק, אשר מתחרה בקופקסון של חברת טבע, ופותחה על ידי אינטר-לאב הישראלית (לשעבר אינטרפרם), רשמה ירידה אורגנית של 2.8% במכירות ברבעון השני, בשל התחרות ההולכת וגוברת. בשל השפעות שליליות של שינויי שער חליפין של 4.2%, מכירות הרביף ירדו ב- 7% לסך של 464 מיליון אירו, בהשוואה למכירות בסך 499 מיליון אירו ברבעון המקביל אשתקד. הירידה במכירות נבעה בעיקר מהתחרות בצפון אמריקה ואירופה.

מכירות התרופה האונקולוגית Erbitux®, שמקורה בישראל רשמו צמיחה אורגנית גבוהה של 11.3% ברבעון השני. למרות השפעות מטבע שליליות של 4.9% , המכירות צמחו ב-6.5% לסך של 229 מיליון אירו, בהשוואה למכירות בסך 215 מיליון אירו ברבעון השני 2013.

אינטר-לאב, המנוהלת על-ידי רג'ין שבח, נוסדה ב-1978, על-ידי "סרונו", אשר נרכשה ב-2006 על-ידי מרק. לאחר הרכישה הפכה סרונו לחטיבה הביופרמצבטית של מרק.

אינטר-לאב היא מרכז המו"פ של חברת מרק סרונו בישראל וחלק בלתי נפרד מארגון המחקר העולמי של חברת מרק סרונו. אינטר-לאב זוקפת לזכותה את אחד ההישגים המשמעותיים ביותר בעולם הביוטכנולוגיה – פיתוח ה-Rebif®, אחת התרופות המתקדמות בעולם לטיפול בטרשת נפוצה. בנוסף היא מפתחת תאים חדשים עם מאפיינים שמאפשרים פיתוח של תרופות חדשות יעילות יותר. אינטר-לאב גם מפתחת כלים חדשניים לגילוי תרופות.
ב- 2012 השיקה אינטר-לאב את חממת הביומד הראשונה מסוגה בישראל. בנוסף, מעורבת אינטר-לאב באיתור מיזמים חדשים באקדמיה ובתעשייה בישראל.

קבוצת מרק משווקת את תרופותיה בישראל באמצעות חברת הבת מרק סרונו. מרק סרונו בישראל מנוהלת על ידי שרי פרלוב. משרדי החברה ממוקמים בהרצליה. מרק סרונו משווקת בשוק המקומי את מוצרי הפוריות: גונאל-אף, לובריס, אוביטרל, צטרוטייד, קרינון ופרגובריס, את הרביף לטיפול בטרשת נפוצה, את היוטירוקס לטיפול בתת-פעילות של בלוטת התריס וכן את התרופה האונקולוגית ארביטוקס. ארביטוקס רשומה היום בישראל לטיפול בסרטן מעי גס גרורתי בכל קו טיפולי ובשילוב כל כימותרפיה, לטיפול בסרטן ראש צוואר מקומי בשילוב עם קרינה ולטיפול בסרטן ראש צוואר גרורתי בשילוב כימותרפיה.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- ורד רהט-רוט דוברות ויחסי ציבור.