אורז עם עדשים קרדיט צילום: מאיר בולקה
אורז עם עדשים קרדיט צילום: מאיר בולקה
נודלס עם ירקות קרדיט צילום: מאיר בולקה
נודלס עם ירקות קרדיט צילום: מאיר בולקה
הודעה לעיתונות

אוכל עם אג'נדה - לראשונה בישראל מנות צמחוניות טבעוניות במטבע של 5 שקלים

לראשונה בישראל: מנות צמחוניות טבעוניות חמות הנעשות במקום ועוד מגוון פריטי מזון מהיר ושתייה קלה וחמה בכשרות מהדרין ב – 5 שקלים בלבד . חברת פשוט טעים, יוזמה קולינרית חברתית בתחנה המרכזית בירושלים, מבטיחה מהפכה בצריכה הקולינרית כדי להפחית את יוקר המחייה בישראל. בקרוב מאוד ייפתחו סניפים נוספים בתל אביב ובחיפה והחלה מכירת זיכיונות בכל הארץ.

גל המחאות החברתיות שהחל לפני שלוש שנים הביא עמו יוזמות והתאגדויות ברוכות, כדי לשנות כאן, ולו במעט את הרגלי הצריכה והמחייה היקרים. חברת פשוט טעים שנפתחה במתחם התחנה המרכזית בירושלים, ומתמחה בעסקי מזון מהיר LOW COAST ומציעה מגוון פריטי מזון מהיר
ב – 5 שקלים בלבד הוקמה בדיוק בשל כך.

הבעלים משה וולפסון והמנכ"ל, יוסף מנחם, איש עסקים ובעל ניסיון של 28 שנים בתחום המזון וההסעדה, עומדים מאחורי היוזמה הקולינרית החברתית שהחלה בירושלים ומתרחבת במודל זכיינות לכל הארץ, (סניפים נוספים בעלות צפויים להיפתח בשבועות הקרובים במרכז ת"א ובחיפה). השניים החליטו שאפשר למכור במחיר הזה ואפילו גם להרוויח על בסיס התנועה של האנשים במקום. את הרעיון והשיטה הביא עמו מנחם כשמכר כבר בשנות השמונים קפה ב – 3 שקלים במזנון שפתח לחברי אגד. המסעדה שוכנת בתחנה המרכזית, אזור סואן שעוברים בו מדי יום מאות אנשים, והוא משרת את כל סוגי האוכלוסיה בכל השכבות הסוציואקונומיות. יוסף מנחם: "ראיתי חסד בעניין, והבנתי שככול שתהיה תנועה אצלנו כך תגיע ההצלחה והרווחיות". עוד הוא מוסיף: "עד לאוקטובר 2013 יכלו הצרכנים הישראלים רק לחלום על כוס קפה בחמישה ש"ח. המחירים שהיו נהוגים אז בשוק נעו בין 13-18 ש"ח לכוס קפה אחת. כיום, לאחר שנתיים מתחילת אותה המהפכה אנו עדים להמשך מגמה ואת מה שקופיקס התחילה בקפה אנו ממשיכים בתחום המזון המוכן במקום".

התפריט המגוון בכשרות מהדרין שמתאים לכל חיך, נבנה בקפידה על ידי יועץ עסקי תפעולי וקולינרי השף אייל קורנבליט בעל ניסיון עתיר שנים בתחום הקולינריה. המאפים מגיעים מדי יום חמים וטריים, בניגוד לקופיקס כל הסנדוויצים, המרקים והמנות החמות נעשים מדי יום במקום עם מיטב חומרי הגלם האיכותיים והטריים. אפשר למצוא מגוון של פריטי מזון ושתייה כמו: פיצות, עוגות, מאפים, סנדוויצים במבחר טעמים: (ביצה קשה, חביתה, טונה, גבינה מלוחה בליווי ירקות טריים), שתייה חמה, שתייה קלה, אייס קפה, סלט פירות, מוזלי, סלטים חיים טריים, ולראשונה בישראל גם מנות צמחוניות טבעוניות חמות הנעשות במקום ממיטב חומרי הגלם האיכותיים המוגשות בקופסא של 330 גרם כמו: אורז לבן, אורז עם ירקות, שעועית לבנה ברוטב עגבניות, בורגול עם ירקות, בורגול עם עדשים, קוסקוס עם ירקות, שני סוגי מרק משתנים בכל יום, תפוח אדמה אפוי, פסטה פוזילי ברוטב עגבניות ובצל, ופסטה עם פטריות. והכול כמובן במטבע של 5 שקלים.
לאחרונה עברה החברה תהליך מיתוג מחדש שבמסגרתו חתם הבעלים משה וולפסון הסכם פיתוח עסקי עם חברת "EK", חברה שמתמחה בבנייה ופיתוח רשתות מזון בישראל. בנוסף ליועץ הקולינרי קורנבליט גוייס גם שף רשתי שילווה את החברה ואת הסניפים החדשים שייפתחו בהמשך, בהיבט הקולינרי, לרבות הרכבת תפריט חדש, הכנסת מוצרים חדשים ויצירת חדשנות קולינרית פורצת דרך במטבע של 5 שקלים. בסניף הדגל שנמצא בירושלים הושקעו 250,000 שקלים לשיפוץ ועיצוב מראה הסניף, ובמיתוג חדש.
הסניפים החדשים בתל אביב ובחיפה יציעו גם ארוחות בוקר, ו כ – 12 סוגי מנות פחמימה ו – סוגי סלטים. בפשוט טעים דוגלים בעשייה חברתית והיחס לעובדים הוא שווה והוגן ושכרם גבוה.

פשוט טעים, מתחם התחנה המרכזית רח' יפו 224, ירושלים,
טל': 0522718447

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- מזי וורצל יחסי ציבור.