מפרסם: מרום תקשורת
תאריך: 10/09/2017 14:52
נושא: דתות, נדל"ן
נוף להר הבית מבוטיק הנביאים. קרדיט הדמיה: סטודיו אנדו.
נוף להר הבית מבוטיק הנביאים. קרדיט הדמיה: סטודיו אנדו.
הודעה לעיתונות

תופעה: סרוגים עוזבים דירות מרווחות במרכז לטובת דירות יוקרה בירושלים

לצפות בהר הבית מהמרפסת, ללכת לכותל ברגל, לחיות במרחק נגיעה מבית הכנסת הגדול ולגור במרכז העיר ירושלים- כל אלו הן רק חלק מהסיבות המובילות עשרות משפחות מבוססות מהמגזר הדתי לאומי לעזוב את הבתים המרווחים שלהן ולעלות לבוטיק הנביאים בירושלים.

בתקופה האחרונה נכרת מגמה חדשה בשוק הנדל"ן במגזר הדתי. זוגות מבוססים שגרו בערים במרכז כמו פתח תקוה, רעננה, כפר סבא, רחובות, גבעת שמואל, כמו גם מאזור גוש עציון ויהודה ושומרון עוזבים את הבתים הגדולים שלהם ורוכשים דירות בבוטיק הנביאים במרכז העיר ירושלים. מדובר באחד מהפרויקטים המרהיבים שנראו השנה בארץ. השילוב של המרקם החברתי הייחודי לירושלים, אוויר הרים צלול כיין, המקומות הקדושים ואזורי הקנייה והבילוי הסמוכים במרחק הליכה מבוטיק הנביאים, יוצר תמהיל מושלם לכל מי שחלם על דירת חלומותיו בעיר הבירה.
רוכשי הדירות מגיעים מכל רחבי הארץ, כשהמניע העיקרי אשר הוביל לרכישת הדירה הוא לעזוב את ביתם הגדול שהפך לגדול מידי בעקבות עזיבת ילדיהם, וכעת שדרגו עצמם לדירת בוטיק יוקרתית ומפנקת, במקום עליו חלמו תמיד- מרכז העיר ירושלים. א' אחד הרוכשים בבוטיק הנביאים שעבר מרעננה מספר כי "הדירה שהייתה שוקקת ומלאת חיים התרוקנה בעקבות עזיבת הילדים שגדלו, והתחזוקה שלה כבר הייתה מייגעת. תוסיף לזה את המרחק מהילדים, ואז תבין את ההחלטה שלנו לשדרוג הדיור והעלייה לירושלים. בוטיק הנביאים הוא המקום הנכון בזמן הנכון מבחינתנו. האוכלוסייה בפרויקט זה דתית ואיכותית מאד. המיקום הכי טוב שרק אפשר- קרוב למרכזי בילוי וקניות, למדרחוב ולכיכר ציון אך יחד עם זאת האזור שקט ונעים לגור כאן".
אחד מהדובדבנים שבקצפת ושל בוטיק הנביאים הוא המיקום המצוין, והגבוה יחסית, המבטיח נופים עוצרי נשימה של ירושלים במלוא הדרה. ירושלים העתיקה והחדשה מתפרסות כמו על כף היד.
הר הבית, הר הזיתים, הרי יהודה, עבר הירדן ומרחב עמונה-גוש עציון, יוצרים קשת נופית מרהיבה שאין שניה לה בכל העולם. הבניין עצמו מהווה פנינה אדריכלית בזכות עצמה. הבניה חדישה, על פי עיצוב המילה האחרונה שהכינו מיטב מעצבי הבית של חברת אזורים. לובי כניסה מפואר, מרוהט במיטב הריהוט של חברת 'קסטיאל' היוקרתית, וציפויי ברונזה לקירות ולדלפק השוער, ומאחוריו שומר קבוע בכל שעות היממה והכל מעוצב להפליא.
פריטי איכות רבים נחשבים כאן כסטנדרט המסופק עם הדירה ללא תוספת מחיר. למשל, מיזוג וחימום מרכזי עם שליטה בכל חדר. המטבח מתוכנן עד לפרט האחרון, עם ארונות מטבח איכותיים. "ארונות המטבח שהחברה מספקת לנו כחלק מהעסקה כל כך מרווחים ובהחלט מספיקים, שלא ביצענו שום שינויים בתכנון המקורי. קיבלנו את הסטנדרט, שהוא הרבה מעבר לסטנדרט. השוני היחיד הוא שביקשנו את ארונות המטבח בצבע אחר. כל השאר התאים לנו", אמר נ' שעבר מביתו הרחב באפרת לבוטיק הנביאים.
לבניין הייחודי יש ארבע מעליות, במטרה להקל על השימוש בהן ולהימנע מעומס, בעיקר לדיירי הקומות הגבוהות.
במתחם הפרויקט עומדת להסתיים בניית מלון בוטיק קטן ואיכותי בקומות התחתונות עם 49 סוויטות מרווחות.
המלון יעניק אופציה ייחודית לדיירי בוטיק הנביאים, וכשיגיעו הילדים והנכדים לביקור, יהיה היכן לשכן אותם. המלון יכלול גם בית כנסת, שיעמוד לשימוש דיירי בוטיק הנביאים, מסעדה שניתן לקבל בה ארוחות מידי יום ובשבתות וחגים, ספא מצויד ומאובזר וכל שאר השירותים האופייניים לבית מלון. וכאמור כל התענוג הזה קורה באופן נגיש ביותר בתוך המתחם, מה שמביא בשורה משמחת נוספת גם למשפחות של קהל הרוכשים בפרויקט.
בנוסף לכל אלו, כל דירה זכאית לחניון תת קרקעי חינם (שמפוקח 24/7 ע"י מצלמות אבטחה), וגם מחסן פרטי. הבניין מוקף גן ירושלמי פרטי, עם חומת אבן מסביב, ובפנים עצים מצילים, מזרקה וספסלי ישיבה נוחים. חצר ירושלמית אותנטית, שמשתלבת היטב באווירה של העיר.
"יש התעניינות רבה בפרויקט", אומר מנחם שנדור, המשווק את הפרויקט. "חלק ניכר מהדירות נרכשו ע"י ישראליים, כאשר גם אמריקאים וצרפתים רכשו דירות. המבינים באיכות הדיור מתקשים לוותר על היהלום הזה. רבים מהדיירים והרוכשים, התלהבו והתרגשו מהפרויקט בשל הנוף עוצר הנשימה שנשקף מכל עבר. "הייתה אמריקאית אחת מבורו פארק, שקנתה את הדירה על הנייר, מרחוק, על פי צילומים. אבל ברגע שהגיעה לכאן, היא כל כך השתכרה מן הנוף, שהחליטה בו במקום לרכוש עוד 3 דירות לכל אחד מהילדים. הנוף שלהב אותה לגמרי".
מנחם שנדור מדגיש שעדיין נותרו מספר דירות בבוטיק הנביאים, בגדלים של 66 ו-71 מ"ר
(2 חדרים) +4 מ"ר מרפסת, 90 מ"ר (3 חדרים) +16 מ"ר מרפסת, 118 מ"ר (4 חדרים) +20 מ"ר מרפסת, 147 מ"ר (5 חדרים) +11 מ"ר מרפסת, ויש גם שני פנטהאוזים בקומה השביעית עם 555 מ"ר בנוי, עם 4 כיווני אוויר ושתי מרפסות של 92 מ"ר ו- 154 מ"ר, ומרפסת נוספת של 150 מ"ר מעל הדירה עם נוף מדהים להר הבית.
המחירים, פרט לפנטהאוזים, נעים בין 2.3 מיליון ₪ ל-6.1 מיליון ₪.

הרכוש נרשם בטאבו ע"ש הרוכש, הואיל והקרקע שעליה ניצב בוטיק הנביאים – בניגוד לכל הקרקעות בסביבה, השייכות לכנסיות למיניהן – היא קרקע פרטית שנגאלה כבר לפני שנים בידי יהודים, דבר זה מעניק בטחון רב לרוכשים המחפשים לקנות בית איכותי מבלי להיות מופתעים מהתחייבויות כספיות נוספות בעוד כמה שנים.
ואם בענייני כספים עסקינן, מדגיש מנחם שנדור שיש אפשרות לגמישות בתשלומים. למשל הסדרת 'הלוואת בלון' מסובסדת, שמקלה מאוד על אלה שמבקשים לממן את הרכישה באמצעות מכירת דירתם הנוכחית. סידור זה מאפשר תשלום 50% עד הכניסה, וקבלת הלוואה לשנתיים למימון המחצית השנייה.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- מרום תקשורת.