הודעה לעיתונות

יהודים וערבים ביחד בוואדי עארה يهودًا وعربًا معًا في وادي عارة

היום, ג' 12 בדצמבר, בשעה 16:00, בצומת הכניסה לאום אל-פחם.
يوم الثّلاثاء القريب, الموافق 12 كانون أول, في تمام السّاعة 16:00 على مفرق مدخل أم الفحم.

https://www.facebook.com/events/132148750786356/

בצמרת השלטון יש מי שלא רוצים לראות, אבל בוואדי עארה יש חיים משותפים, יש שכנות, ויש גם עמידה משותפת, אפילו בתקופות קשות. הארץ הזו מלאה ביהודים וערבים, ביהודיות וערביות, שרוצות ורוצים לחיות ביחד, בכבוד הדדי ובשוויון מלא, ומוכנים גם לצאת לרחוב ולהשמיע קול של מחאה מול מי שמאיימים על החיים המשותפים האלה.
في المناصب الحكومية العليا هنالك من لا يريد أن يرى, لكن في وادي عارة توجد حياة مشتركة وجيرة حسنة, ووقفة مشتركة ايضا، حتى في الفترات الصّعبة. هذه البلاد مليئة باليّهود والعرب, اليّهوديات والعربيات اللذين يريدون العيش معًا, بإحترام متبادل ومساواة كاملة, وهم مستعدون للخروج إلى الشّوارع لكي يسمعوا صوت إحتجاج ضد كل من يهدد هذه الحياة المشتركة.

מולנו ניצבים אנשים, דוגמת השר אביגדור ליברמן, שהדרך שלהם הפוכה לשלנו: הסתהנגד הציבור הערבי, תכניות טרנספר, ועכשיו - גם קריאה לחרם על כל תושבי ואדי עארה. הם רוצים שנשנא זה את זה, שנילחם זה בזה. אבל גם הם יודעים – שאם נעמוד ביחד, לא יהיה להם סיכוי, וזה מפחיד אותם. אז זו התשובה שלנו: אנחנו נמשיך לעמוד ביחד - ערבים ויהודים - ובסוף הדרך שלנו היא שתנצח.
يقف امامنا أشخاص، امثال الوزير أفيغدور ليبرمان، طريقهم معاكسه لطريقنا: فهم من يحرض ضد الجمهور العربي، وهم من يعمل على مخطط الترحيل والتهجير والآن يدعو لمقاطعة جميع سكان وادي عارة. فهم يريدون أن نكره بعضنا البعض، أن نحارب بعضنا البعض. لكنهم يدركون جيدا أن وقوفنا معا لن يمنحهم فرصة، وهذا ما يخيفهم. لذلك هذا هو جوابنا: سنواصل الوقوف معًا - يهودًا وعربًا - وفي نهاية المطاف سننجح وننتصر.

תנועת "עומדים ביחד" וקבוצת "שכנים של שלום" מזמינות אתכן ואתכם למשמרת מחאה יהודית-ערבית משותפת, כדי להבהיר שאנחנו לא שותקים מול גזענות ואלימות וממשיכים לדרוש חברה משותפת ושוויונית. נתכנס, נדליק לפידים, ונפיץ אור שיסלק את החושך שליברמן וחבריו בממשלה מנסים להפיץ.
حراك "نقف معًا" ومجموعة "جيران السّلام" يدعونكم ويدعونكن إلى تظاهرة إحتجاجيّة عربيّة-يهوديّة مشتركة, لكي نوّضح أننا لن نصمت مقابل العنصريّة والعنف ونواصل المطالبة بمجتمع مشترك ومتساو. نتجمّع, نضيئ مشاعل, ونوزّع النّور الذي سيطرد الظّلام الذي يحاول ليبرمان وأصدقاءه في الحكومة نشره.

יום ג' הקרוב, 12 בדצמבר, בשעה 16:00, בצומת הכניסה לאום אל-פחם.
يوم الثّلاثاء القريب, الموافق 12 كانون أول, في تمام السّاعة 16:00 على مفرق مدخل أم الفحم.

** הסעות ברכבים פרטיים מחיפה, מתל-אביב, ומרחבי המשולש והשרון. כתבו על קיר האירוע בפייסבוק אם אתם מעוניינים בטרמפ.
** المواصلات عن طريق سيّارات خاصة من حيفا, تل-ابيب, ومن مناطق المثلث والسّاحل. أكتبوا على حائط الحدث إن كنتم بحاجة لتوصيلة.

תנועת "עומדים ביחד"
حراك "نقف معًا"

האתר שלנו: https://www.standing-together.org/

הפייסבוק שלנו: https://www.facebook.com/standingtogether1/

הטוויטר שלנו: https://twitter.com/omdimbeyachad/

__._,_.___
Posted by: Uri Weltmann <uri.weltmann@gmail.com>