מפרסם: דוניצה תקשורת
תאריך: 04/01/2018 14:04
נושא: טכנולוגיה והייטק
מבדקים קשוחים. טושיבה
מבדקים קשוחים. טושיבה
הודעה לעיתונות

טושיבה: מסופת אבק ועד לחבטות - המחשבים הניידים שלנו עוברים מבדקי סבילות בתקנים צבאיים מחמירים לפני היציאה לשוק

ההשקה של שני הדגמים האחרונים בקו המחשבים הניידים של חברת טושיבה, ה- Portégé X וה- Tecra X, הפנתה את תשומת הלב למסלול אותו היו צריכים לעבור המחשבים החדשים עד להגעתם לידי המשתמשים הסופיים. בין המבדקים ניתן למצוא את ה- MIL-STD-810G - אחד התקנים המחמירים והקשים ביותר שעל מכשור אלקטרוני לעבור. המבדק כולל 10 מבחנים שונים המאוגדים לתקן קשיח - מהפלות מגובה ועד לעמידות באבק, כשעל המחשבים מדגמי ה-X חלה חובה לעבור בהצלחה את כל השלבים כדי לקבל את תו התקן הצבאי (זאת בנוסף לתהליך H.A.L.T. – מבחן המדמה 3 שנות עבודה משרדית מאומצת).

מה כללו המבדקים:
- עמידות בריסוק. המחשבים הופלו מגובה 76 ס״מ (גובהו של שולחן משרדי) במשך 26 פעמים, בכל פעם על צד אחר.
- עמידות בוויברציות. המחשבים הושמו במתקן נענוע אגרסיבי מצד לצד, הן במצב כיבוי והן במצב דלוק ובעוצמות משתנות.
- עמידות בפני זעזועים וחבטות. במבחן החבטות ספגו המחשבים 18 מכות חזקות מכיוונים שונים.
- עמידות בפני אבק. המחשבים הוכנסו למתקן היוצר שכבת אבק של 95% בחלל למשך 6 שעות עם משבי רוח מלאכותיים שהעיפו חול ואבק לכיוון מחשבים עובדים.
- עמידות בלחץ אטמוספרי בגובה. במצב מבחן זה נכנסו המחשבים להדמיה של גובה 4570 מ׳ – במצב עבודה ובמצב כבוי.
- עמידות בטמפרטורה קיצונית. התנהגות המחשבים נבחנה בטמפרטורה של עד 60 מעלות צלזיוס ומתחת לאפס עד מינוס 20. בנוסף, הם הועברו מקיצוניות חום לקיצוניות קור.
- עמידות בפני לחות. המחשבים הוכנסו לסביבה עם אחוז לחות של 96% למשך 10 ימים – במצב עבודה מלא.
- עמידות בפני חשיפה לשמש. המחשבים הוצבו חשופים לשמש עזה למשך 24 שעות - שלוש פעמים - כשהם במצב עבודה ובמצב כבוי וסגור.

״סדרת ה- X כולה עברה בהצלחה את כל המבחנים וקיבלה את התקן החשוב ML 810 המוכיח שוב את עמידות המחשבים הניידים של טושיבה, למרות משקלם הקל מאוד (פחות מק"ג אחד) והעובי שלהם (פחות ממטבע של סנט ניצב)״, אומר ניב יוסיפון, סמנכ״ל הסחר של מפעיל, המייצגת בישראל את חברת טושיבה. ״את האמון של החברה באיכות מוצריה ניתן לראות גם דרך תוכנית ה׳אחריות לאמינות׳ (RG), באמצעותה מתחייבת החברה כי כל הרוכש מחשב נייד עסקי של טושיבה, ייהנה מאחריות, במסגרתה, במקרה של תקלת חומרה במחשב בשנת האחריות הראשונה (מתוך 3 שנות אחריות מלאות), יקבל הקונה יחד עם התיקון במסגרת האחריות גם את כל הכסף ששילם בזמן רכישת המחשב והמחשב יישאר ברשותו. התוכנית מציעה לרוכשים ביטחון מלא באיכות המוצר המורכב מהחומרה האיכותית ביותר בתעשייה. ״מדובר בהבטחה אמתית שהמחשבים הניידים של טושיבה לא יפסיקו לעבוד״, אומר יוסיפון.

סרטון המחשה: https://youtu.be/q6o56A9lF3k

אודות טושיבה
מעל 140 שנות פעילות תורם תאגיד Toshiba לעתיד בר קיימא, על ידי הכנסה לשוק של מגוון טכנולוגיות חדשניות היוצרות ערך נוסף למשתמשים בהן. כיום, תחומי העיסוק של החברה מתמקדים בתשתית ההכרחית התומכת בחיים המודרניים ובחברה כולה. Toshiba מונחית על ידי העיקרון וההתחייבות של ״מחוייבות לבני האדם, מחוייבות לעתיד״ וככזו מקדמת החברה מערכות גלובליות התורמות לקיומו של עולם בו הדורות לעתיד לבוא יחיו חיים טובים יותר.
אתר: www.toshiba.co.jp/worldwide/about/index.html

אודות מפעיל
"מפעיל' הוקמה לפני כ-75 שנה כחברה המתמחה במתן פתרונות כוללים לארגונים ועסקים בתחומי טיפול בפלט ארגוני ושירותים עסקיים מבוססי תמיכה ושרות מתמשכים. החברה התאימה עצמה לשינויים הטכנולוגיים שחלו במהלך השנים, והתמקדה במתן פתרונות כוללים בתחום ההדמיה, הדפוס המקצועי והמחשוב לעסקים וארגונים בכל סדר גודל.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- דוניצה תקשורת.