מפרסם: שחף תקשורת ויחסי ציבור
תאריך: 26/02/2018 12:06
עדכון: 26/02/2018 16:13
נושא: אופנה, בריאות, חדשות, סגנון חיים
איפור יולי מאנה לביא ל'ירין שחף'
איפור יולי מאנה לביא ל'ירין שחף'
איפור: יולי מאנה לביא ל'ירין שחף'
איפור: יולי מאנה לביא ל'ירין שחף'
ירין שחף בן שנה. (אלבום - בייתי )
ירין שחף בן שנה. (אלבום - בייתי )
הודעה לעיתונות

ירין שחף מזהיר מאלרגיות מאיפור פורים - אצל ילדים

פורים ונזהרים: איך להימנע מאלרגיה, גירויי עור, ודלקות עיניים כתוצאה משימוש לא נכון באיפור אצל ילדים? איך מזהים איפור פג תוקף? מהם חומרי שימור באיפור? מדוע השימוש בנצנצים מסוכן? איך נכון להסיר איפור? וכיצד מאבחנים עור רגיש לחומרי שימור באיפור רגע לפני שהילדים מתאפרים, המאפר ירין שחף, מנהל בית הספר למקצועות האיפור, הסטיילינג והתסרוקות - עם כל מה שחשוב לדעת.

הילדים מחכים לחג הזה לא מעט, פורים עבורם הוא ההזדמנות להפוך לאחר או להזדהות עם דמות מוערצת ובמיוחד להתאפר ולהצטבע כמו שרק חלמו. אלא שבתוך כל השמחה, חשוב לנהוג במשנה זהירות בכל הקשור לעור צעיר ורגיש יותר מזה של המבוגרים. שימוש לא נכון או חומרים איפור אחדים עלולים להוביל לתגובה אלרגית ואף לדלקות עיניים. כדי לא להשבית שמחות קבלו את מדריך האיפור הבטוח שיסייע לצלוח את החג הכי שמח בשנה:

1. ירין שחף, מנהל בית הספר למקצועות היופי: לפני הכול, חשוב להשתמש באיפור איכותי, שימו לב שאחרי סוף השנה האזרחית מחירי האיפור צונחים מאחר וחלקם פגי תוקף. הדרך המוכרת והקלאסית היא פשוט להריח אותו. אם ריחו רע וצבעו דהה יש להשליכו לפח. על מוצרי איכות מסומן זמן המדף מרגע הפתיחה והחשיפה לחמצן. החשוב מכל הוא לוודא שהמוצר מאושר ע"י משרד הבריאות.

2. איך מזהים אלרגיה - כשבוע לפני החג מומלץ על טסט קטן: מורחים מעט איפור באזור לא בולט כמו מאחורי תנוך האוזן של הילד. אם לא נוצר גירוי או אודם, או תגובה אלרגית של פריחה וכו' – אז ניתן להשתמש במוצר בבטחה.

3. כיצד לבחור איפור נכון – לילדים שעורם אינו מורגל באיפור, מומלצים חומרי איפור על בסיס מים. איפור על בסיס שומן עלול לסתום את נקבוביות העור ולפגוע בצמיחת הריסים, שתפקידם להגן על העין. העדיפו צלליות אבקה יבשות נטולות שומן וחומרי שימור ("פראבנים"). כדי להצמידן לעור יש למרוח מתחת מעט מייק-אפ.

4. שימוש נכון בנצנצים – שימו לב, שימוש בנצנצים באבקה מסוכן מאחר וחלקיקי המתכת הגרוסים מהם הוא עשוי שעלולים להיצמד לגלגל העין ולא ניתן להסירו אלא ע"י שטיפה במרפאה. גם הנחתם בקרבת האף והפה לא מומלצת מאחר והם עלולים להישאף או להיאכל. הדרך הבטוחה לשימוש היא נצנצים במרקם ג'ל. המרקם המשחתי אינו מאפשר את פיזורם לכל עבר והוא גם קל להסרה.

5. הקפידו על כללי בטחון - בשימוש בספריי לשיער, בעת ההתזה, הקפידו להתרחק מאזור העיניים וקנה הנשימה. שימוש בגיר, פחמים או צבעים שאינם מותאמים לעור עלולים להוביל לגרד, אדמומיות ואף לפצעונים מוגלתיים.

6. במקרה של אדמומיות בעור או נפיחות - יש להסיר בזהירות את האיפור, ולהניח רטייה ספוגה במים פושרים כדי להרגיע את האזור ולגשת להיוועץ עם רופא.

7. לא ישנים עם איפור - במהלך השינה האיפור סביב העין סותם את הנקבוביות ואף עלול להימרח ולזלוג אל העיניים ולגרום לתגובה של אדמומיות, שעורה, או דלקת מקומית. להסרת האיפור מומלץ על שימוש בחומרים המיועדים להסרת איפור או להשתמש במגבונים לחים.

לחנות "ירין שחף" - מוצרי יופי, שיער ואיפור

https://store.yarin-shahaf.co.il

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- שחף תקשורת ויחסי ציבור.