הודעה לעיתונות

חברי קבוצת 'קול אחר' משדרות ועוטף עזה יקיימו בצהרים הפגנה בצומת יד מרדכי - בקריאה "לעצור את ההסלמה - לשקם את עזה!!!"‎

היום, שישי, 13.4.18, בשעות 12:30 – 14:30, בצומת יד מרדכי. חברי קול אחר משדרות וישובי עוטף עזה יקיימו את ההפגנה בצומת יד מרדכי, שם כבר הפגינו פעמים רבות בעבר, על מנת לשוב ולקרוא לממשלת ישראל:

- לעצור את הירי במפגינים!

- להסיר את המצור מעל רצועת עזה!

- לא לאלימות! כן לסיוע בשיקום עזה!!

- גבשו תוכנית מדינית במקום לזרוע הרס נוסף!!

"כמעט 11 שנים מסכימה החברה הישראלית לכך ששני מיליון פלסטינים יתקיימו לידה על סף אסון הומניטרי...זהו הסעיף שנוגע להשחתתה של החברה, לאידויו של צלם האנוש, ולהאדרת כוונת רובה הצלפים. זו ממשלה שאשמה ביצירת משבר-הומניות, לא בקרב הפלסטינים, אלא בחברה הישראלית."

צבי בראל, הארץ, 11.4.18

מצ"ב ההודעה לעיתונות שפירסמנו בערב חג הפסח, עם תחילת האירועים האלימים: https://www.facebook.com/OtherVoiceSdeortGaza/posts/1661956237173406

לעצור את ההסלמה מייד!

קריאה דחופה לממשלת ישראל מתושבים בעוטף עזה:

לעצור את ההסלמה המתרחשת על גבול רצועת עזה!
לא לאלימות! כן לסיוע בשיקום עזה!!
גבשו תוכנית מדינית במקום לזרוע הרס נוסף!!

אנו, חברי "קול אחר", תושבי שדרות וישובים הסמוכים לרצועת עזה, קוראים לממשלת ישראל ולצה"ל לעצור את ההסלמה והתגובה האלימה של ירי והרג אזרחים בהפגנות על גבול עזה.

מארגני ההפגנות חוזרים ומדגישים כי מדובר במאבק לא אלים. בראיון שקדם להפגנה סיפר סמי עובייד, העיתונאי הותיק מעזה, שהוא וחמשת ילדיו יצעדו אל עבר הגבול כי אין להם מה להפסיד יותר. עזה חדלת חיים ואין זה משנה אם ימותו מרעב או מירי של חיילי צה"ל. הצעדה היא אקט של ייאוש וניסיון למשוך את תשומת ליבו של העולם למצור המתמשך ולסבל הבלתי אנושי של תושבי עזה הנצורים מזה שנים.

אם ממשלת ישראל באמת חפצה להגן על אזרחיה החיים בסמוך לגבול, מוטב שתגבש סופסוף מדיניות ברורה בנוגע לעזה, ותשקיע את המיליארדים שלנו, משלמי המסים, בסיוע לשיקומה של עזה, במקום במיגון אינסופי ובביצורו של הכלא הגדול בעולם.

אנו קוראים לממשלת ישראל להסיר את המצור המתמשך, ולגבש פתרונות מדיניים בשיתוף מדינות נוספות ובגיבוי בינלאומי, שיעודדו פעילות כלכלית ושיקום תשתיות בעזה.
מאסנו במעגל הדמים האינסופי. אל תעשו עלינו ועל חשבוננו עוד סיבוב מדמם!!!
רק מתן תקווה ואופק אחר לתושבי עזה - יוכל למנוע את הכרונולוגיה הידועה מראש של הסיבוב הבא, ולהעניק שקט וביטחון לתושבים משני עברי המתרס.

חתום: חברי קבוצת 'קול אחר'

'קול אחר' הינה קבוצה של תושבי שדרות וישובי עוטף עזה, המקיימת קשר רציף עם תושבים מרצועת עזה, ומקדמת יחסי שכנות והידברות באזור.

לפרטים נוספים: נעמיקה ציון – 054-7689181 ; אריק ילין – 054-4689001

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- גוש שלום.