הודעה לעיתונות

בוקר טוב יאיר לפיד! 14,000 אזרחיות ואזרחים קוראים לך להפסיק לתת יד לדה-לגיטימציה של המפלגות הערביות!‬

יש לנו 24 שעות לגרום למפלגות לעשות את הדבר הנכון: לעצור את פסילת הרשימות הערביות, ולתמוך בפסילת הימין הכהניסטי.

״בוקר טוב ליאיר לפיד - 14,000 אזרחיות ואזרחים קוראים לך להפסיק לתת יד לדה-לגיטימציה של המפלגות הערביות! אל תשתף פעולה עם הספין של הכהניסטים! אל תפסול את המפלגות הערביות!״

זה מה ששמע יאיר לפיד אתמול בבוקר. הגענו עד לבית שלו כי אנחנו יודעים שאסור לנו לתת לספין של הימין הקיצוני לנצח: טוהר הגזע של כהנא לא דומה לדרישה לשוויון אזרחי של מפלגות בל״ד-רע״ם או חד״ש-תע״ל. ההפך הוא נכון: שותפות וגוש חוסם ערבי-יהודי זו התשובה המדויקת למהלך הציני והאנטי-דמוקרטי של הליכוד והכהניסטים.

עכשיו נשארו לנו פחות מ-24 שעות עד לדיון הגורלי בועדת הבחירות על פסילת הרשימות, ואנחנו חייבים להעביר מסר ברור ולגרום למפלגות המרכז-שמאל לעשות את הדבר הנכון. הגענו לבית של לפיד, אנחנו מפיצים את המסר ברחבי הרשת, ומחר נגיע לכנסת.

הפעילות שלנו אתמול בבוקר מול ביתו של לפיד היא רק עוד שלב בתכנית הבחירות שלנו - והקמפיין שלנו מול המועמדים כבר בעיצומו. בשבוע שעבר פעילות ופעילים הגיעו לחוגי בית של יעל גרמן ואורנה ברביבאי בהרצליה ולמפגש עם ליאיר לפיד בנס ציונה, תפסנו את אסף זמיר מרשימת כחול-לבן ברחוב, ורק שלשום הגענו למפגש עם איימן עודה בירושלים ועם אורלי לוי אבקסיס בתל אביב. שאלנו אותם שתי שאלות פשוטות: 1.האם תהיה חלק מגוש חוסם? ו-2. מה התכנית שלך לסיום הכיבוש?

אנחנו יודעים שרק דרך קידום שותפות יהודית-ערבית נוכל להציג אלטרנטיבה אמיתית לימין הקיצוני ולכהניזם. ורק בזכות ההתגייסות המדהימה של הקהילה שלנו - בזכות עשרות הפעילות והפעילים שהגיעו לחוגי בית, הפיצו את הסרטונים בוואטסאפ וברשתות, ותרמו למען הפעילות - יכולנו לעשות את כל זה.

זו רק ההתחלה: בנינו אתר מיוחד לעדכון בו נעדכן על עמדות ותגובות המועמדים, אנחנו מדפיסים שלטים איתם נגיע לאירועים ברחבי הארץ, ואנו משקיעים בפרסום רחב ברשתות - ובחודש וקצת שנשארו עד לבחירות אנחנו נגיע לעוד עשרות חוגי בית כדי להביא את המסרים הקריטיים שלנו ללב שיח הבחירות.

הבחירות הקרובות הן רגע המבחן שלנו כתנועה. כשהמפלגות עסוקות בלהיבחר, אנחנו רואים את התמונה הגדולה - את ההכרח לסיים את הכיבוש, ולהגן על האפשרות לחיות כאן בשוויון, יהודים וערבים, אחרי ה-9 באפריל.

בנחישות,

אלי, מעין, הלי, רלוקה, כפאח, בנג׳י, קרני ואורנת - צוות זזים

זזים היא תנועה אזרחית של למעלה מ-135,000 פעילות ופעילים שיוזמים קמפיינים בנושאים בוערים כדי לקדם שוויון, שלום, זכויות אדם וצדק חברתי.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- גוש שלום.