המחלקה לתקשורת באוניברסיטה העברית. צילום: אלון סין משה
המחלקה לתקשורת באוניברסיטה העברית. צילום: אלון סין משה
הודעה לעיתונות

"הישג מדהים": המחלקה לתקשורת ועיתונאות באוניברסיטה העברית זינקה למקום 37 במדד שנחאי

מדד שנחאי 2019 המדרג את המוסדות האקדמיים המובילים בעולם ואת המחלקות שבהם, ונחשב אחד הדירוגים האמינים בתחום האקדמיה, פורסם לפני מספר ימים והציב את המחלקה לתקשורת ועיתונאות באוניברסיטה העברית במקום ה-37 בעולם. מדובר בקפיצה מהשנה שעברה, אז דורגה המחלקה במקום ה-41.

זאת ועוד, המחלקה לתקשורת של האוניברסיטה העברית היא היחידה מבין המוסדות הישראליים שדורגה השנה בין 50 הראשונות בתחום התקשורת, והשמינית בעולם מבין הפקולטות ששפת ההוראה שלהן אינה אנגלית בתחום זה.

פרופ' יפעת מעוז, ראשת המחלקה לתקשורת באוניברסיטה העברית, מסרה בתגובה כי "זהו הישג מדהים וכולנו מאוד גאים בו. כמובן שהקרדיט המלא הוא לחברות וחברי הסגל המצוינים במחלקה ולהישגים המחקריים המרשימים מאוד שלהן".

דירוג שנחאי מתמקד באיכות המחקרית ומתייחס ל-500 אוניברסיטאות, מבין 1,200 שנבדקות על ידי אוניברסיטת ג׳יאטונג הסינית מדי שנה. המדד מעניק להם ציונים לפי כמה פרמטרים, ביניהם מספר המאמרים המפורסמים בנושא, ציטוטים בינלאומיים של מחקרים אקדמיים, שיתוף פעולה בינלאומי במחקר, פרסומים בכתבי העת המובילים וזכיות בפרסים אקדמיים בתחום. דירוג זה נחשב למדד האוניברסיטאות החשוב בעולם יחד עם מדד "טיימס" ודירוג QS, ונעשה על ידי החברה הבינלאומית Quacquarelli Symonds‏.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- האוניברסיטה העברית בירושלים.