בן פלד ב AI- TLV. צילם Tomer Foltyn
בן פלד ב AI- TLV. צילם Tomer Foltyn
הודעה לעיתונות

Future of AI Europe 2019 11-12/12 Station Berlin

ברלין ? בינה מלאכותית, בחירה טבעית
המוח היהודי כובש את ברלין: בחודש הבא (11-12 לדצמבר 2019) תארח בירת גרמניה, הכלכלה החזקה באירופה, שני אירועי חדשנות בינלאומיים פרי יוזמת קבוצת אנשים ומחשבים:2019 FUTURE OF AI EUROPE – הכנס הבינלאומי המוביל לטכנולוגיות בינה מלאכותית וביג דאטה, ובמקביל אליו Fintech Junction Berlin 2019 הכנס הבינלאומי הרביעי לחדשנות בטכנולוגיות פיננסיות. AI Berlin צפוי להפגיש את השחקנים הבולטים הפועלים באקו-סיסטם של תחום ה-AI מהארץ ומרחבי היבשת: חברות סטארט-אפ וקרנות הון סיכון, מנהלים, משקיעים, מומחי Machine Learning (למידת מכונה), מפתחי מערכות AI, מהנדסי תוכנה ועוד.
לדברי בן פלד מקב' אנשים ומחשבים, המנהל ומפיק את הכנס: "כנס FUTURE OF AI EUROPE 2019 הבינלאומי בברלין, מופק לאור הצלחת שני הכנסים הקודמים אותם קיימנו בשנתיים האחרונות בתל אביב. הכנס הישראלי אירח למעלה מאלף מומחים מרחבי העולם, והפגיש את החברות החזקות ביותר הפועלות בזירה ובהן מיקרוסופט, IBM, אינטל, אמזון, סיילספורס, אמדוקס וגוגל, יחד עם עשרות מיזמים ומאות יזמים, משקיעים ומפתחים. השנה, מתעתד הכנס האירופאי להתעלות על קודמיו, ולארח את נציגי החברות הגדולות ליומיים מלאי השראה טכנולוגית ועסקית". במענה לשאלה מדוע נבחרה דווקא ברלין כיעד החם לקיומו של האירוע הבינלאומי, מסביר פלד כי "ברלין מהווה מרכז בינלאומי שוקק פעילות של יזמות, טכנולוגיה, חדשנות וסטארט אפים, ואחת המטרות של האירוע הנה לייצר קשר בלתי אמצעי בין קהילת ההייטק הגרמנית, למקבילתה הישראלית. זאת ועוד, כבירתה הפיננסית המרכזית של אירופה, ברלין הייתה הבחירה הטבעית כלוקיישן מתאים. ולבסוף, זיהינו צורך שעלה משוק ההייטק המקומי, לכנס בינלאומי מקצועי, בהובלה ישראלית, שיעניק ערך אמיתי למשתתפיו. המשימה שלנו היא למנף את המטרות העסקיות של העמיתים שיבחרו להשתתף באירוע, לייצר חיבורים ולסייע לרישות החברתי בתוך הקהילה".
שנת 2020: עשור הרנסנס של ה-AI
יכולות ניתוח הביג דאטה, לימוד עמוק ולימוד מכונה שבבסיס הבינה המלאכותית, מאפשרות למחשבים לזהות דפוסים חוזרים ולאמן עצמם להיות ״חכמים״ ללא הדרכת בני אדם. סיבות אלו מביאות את תחום ה-AI לקדמת במת ההייטק העולמית, ובמסגרת הכנס הברלינאי, יערך שלב הגמר של תחרות הסטארט אפים הבינלאומית Future of AI למיזמים פורצי דרך בתחום. התחרות מיועדת לחברות סטארט אפ העוסקות בפיתוח טכנולוגיות ושירותים בעולם הבינה המלאכותית המציגים פתרונות בעלי פוטנציאל עסקי משמעותי, והסטארט אפ הזוכה יקבל הזדמנות לחשיפה רחבה בפני משתתפי הכנס וקבוצות עניין נוספות, בצד חבילת פרסים חלומית שתסייע למינופו בתעשייה- בארץ ומעבר לים. "העולם מחפש לעבוד עם הסטארט אפ ניישן ועם המוח היהודי שממציא את מיטב הפטנטים", מציין פלד. "הוא מחפש יזמים מוכשרים בעלי חלומות גדולים, שרוצים לייצר אימפקט חיובי ע"י שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כמו AI ובלוקצ'יין לשינוי הכלכלות בעולם. תעשיית ההיי-טק הישראלית הגיעה בשנים האחרונות להישגים שהציבו את ישראל בחזית החדשנות הטכנולוגית בתחומים כמו AI וסייבר", הוא מפרט. "ישראל היא גם מעצמת טכנולוגיות בתחום הקמעונאות והמסחר, כאשר חלק ניכר מטכנולוגיות אלו מבוסס על פתרונות מתקדמים בתחום הבינה המלאכותית. "בחמש השנים האחרונות, הוקמו כ 150 חברות סטארט-אפ חדשות בתחום ה AI ובסך הכל יש כבר למעלה מאלף חברות הפועלות בתחום בארץ. חבר השיפוט של התחרות שבע רצון מכך שהשנה הגישו מועמדות חברות מסקרנות מתמהיל תחומים מגוון. תחום ה AI מקיף תעשיות רבות, משיפור ביצועים בתהליכי מסחר אופליין ואונליין ובשילוח מוצרים, דרך פתרונות לשוק הביטחוני והחקלאי, ועד פיתוחים בתחום הדיאגנוסטיקה ורפואה מותאמת אישית. המטרה היא לחשוף בפני קהלי היעד מנעד חברות בעלות פוטנציאל ליצירת אימפקט חברתי חיובי, לצד היכולת לבנות חברה בת קיימה עם תשתית לצמיחה משמעותית. כמו בכל שנה, התחרות תרה אחר חברות עם חזון גדול, שבראשן יזמים עם מוטיבציה ויכולת גבוהה להצליח ביישום חזונם. "התחרות שמה לה למטרה להעניק במה לחברות הזנק מבטיחות מול הקהל הרחב, התקשורת ומקבלי ההחלטות בענף, ולאפשר לחברות הגדולות ולקרנות הון סיכון להעניק להן הזדמנות ומינוף ", אומר בן פלד. "כשנציגי הסטארט אפ ניישן עם הבינה והתעוזה הישראלית יכבשו את מתחם ה- Station Berlin בשלהי חג המולד, זו תהיה דרך מלאת השראה לקבל את כניסתו של העשור הבא 2020", הוא מסכם.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- אנשים ומחשבים.