הודעה לעיתונות

דו"ח שבועי מתעאיוש: שוטרים עצרו והיכו ילדים בעיסאוויה / הפגנה מול מגרש הרוסים / שישה בתים הוחרבו בדרום הר חברון

***הדו"ח השבועי  של תנועת תעאיוש (1 עד 7 בדצמבר)***

* מזרח ירושלים *

משמרות הנוכחות בעיסאוויה חוו השבוע יומיים שקטים, אך ביתר הימים המשיכו כוחות משטרה, מג"ב ויס"מ במתקפתם על הכפר, כולל חסימות כבישים, סיורים רגליים, מעצרים, שיבוש מהלך החיים ועימותים בניסיון ליצור חיכוך.

ביום ראשון (1.12) עצרו הכוחות שני ילדים בביתם ושחררו אותם עוד באותו ערב לאחר שהיכו אותם. ביום שני הגיבו שוטרי יס"מ בירי גז מדמיע לאחר שילד פלט לעברם קללה. כניסה מאסיבית של כוחות והתעמרות בתושבים תועדו גם ביום חמישי. 

במוצאי שבת 7 בדצמבר התקיימה הפגנה נוספת נגד המשך התעמרות המשטרה בתושבי הכפר, הפעם מול האחראים הישירים: מפקדת מחוז ירושלים במשטרה. בהפגנה השתתף הפעם מספר גדול של מפגינים, וביניהם גם חברי כנסת, אישי ציבור ואמנים.

תושבי שייח' ג'ראח ממשיכים לקיים משמרת מחאה בשכונה כל יום שישי, במחאה על גזל בתיהם, השתלטות המתנחלים על השכונה, וייהוד מזרח ירושלים.
 
*בקעת הירדן וגב ההר*

ברשאש שבגב ההר ליוו פעילים מרעה בשלושה מימי השבוע, ללא אירועים מיוחדים.ליווי רועים התקיים גם בעוג'ה שבדרום בקעת הירדן, וכן בחדידיה שליד חמדת ובפארסיה שליד רותם בצפון הבקעה.

מתנחל מהמאחז החדש שליד חמדת תועד פולש לאדמה פלסטינית פרטית וחורש בה. בשבת 7 בדצמבר התקיים באזור חדידיה ליווי של חריש שגם הוא עבר בלי הפרעה.

גיא, 052-7025743
יוסי, 054-6237512

*דרום הר חברון *

ביום חמישי, 5 בדצמבר, הרסו כוחות הכיבוש שישה מבנים במע'ייר אל עביד, מהם שלושה מבני מגורים.

באותו יום גם הותקפו חקלאים פלסטינים בידי מתנחלים באום אל עראיס, במהלך חריש שתואם מראש עם הצבא סמוך למאחז "מצפה יאיר". התוקפים גם פיזרו ארצה שק זרעים שהביאו אתם החורשים. כוחות צבא שנכחו במקום הרחיקו את המתנחלים ואפשרו את המשך החריש, אך לא מנעו את התקיפה עצמה ולא עיכבו איש ממשתפיה.

בשבת, 7 בדצמבר, ליוו פעילים מרעה באום אל עמאד ובוואדי סוויד, והחלו לסייע בפינוי הריסות השבוע האחרון במע'ייר אל עביד.