ארן אראל, מנהל פעילות F5 בישראל, יון וקפריסין
ארן אראל, מנהל פעילות F5 בישראל, יון וקפריסין
נשיא ומנכ"ל F5, פרנסואה לוקו-דונו
נשיא ומנכ"ל F5, פרנסואה לוקו-דונו
F5
F5
הודעה לעיתונות

חברת F5 תרכוש את Shape תמורת מיליארד דולר ותחולל מהפכה באבטחת אפליקציות

תאגיד F5 Networks (NASDAQ: FFIV) ו-Shape Security הכריזו על הסכם סופי לפיו F5 תרכוש את כל המניות המונפקות וההון העומד של Shape שבבעלות פרטית תמורת שווי כולל של כמיליארד דולר במזומן, בכפוף להתאמות מסוימות.

חברת Shape מגנה על הבנקים הגדולים ביותר בעולם, חברות אשראי (הפתרון מוטמע ב-12 מהבנקים המובילים בארצות הברית ובחמשת חברות האשראי הגדולות), חברות תעופה, גופים קמעונאיים, והגופים הממשלתיים הגדולים ביותר באמצעות הגנה מפני בוטים, הונאה וניצול. בפרט, Shape מגנה מפני התקפות Credential Stuffing, בהן פושעי סייבר משתמשים בסיסמאות גנובות מפריצות למידע שבוצעו בצד שלישי כדי להשתלט על חשבונות מקוונים אחרים.

"חברת Shape בנתה פלטפורמה מתקדמת, תוך שימוש בלמידת מכונה, הנתמכת על ידי אנליטיקה מבוססת ענן, כדי להגן מפני התקפות שעוקפות בקרות אחרות של אבטחה והונאה." אמר ארן אראל, מנהל פעילות F5 בישראל, יון וקפריסין. "רכישה זו מאחדת את המומחיות של F5 בהגנה על יישומים בסביבות מרובות עננים עם יכולות מניעת ההונאות של Shape כדי לחולל מהפכה של ממש באבטחת יישומים. ביחד, F5 ו-Shape מציעות לארגונים אבטחה מקיפה וחסכון פוטנציאלי של מיליארדי דולרים שעשויים לאבוד בשל הונאה, נזקי מוניטין ושיבושים בשירותים מקוונים קריטיים".

פלטפורמת הגנת האפליקציות של Shape מבצעת הערכה בזרימת הנתונים מהמשתמש ליישום וממנפת אנליטיקה מבוססת ענן כדי להבחין בין תעבורה טובה לרעה. עם המיקום של F5 בזרימת הנתונים בתעבורה של למעלה מ-80% מתשתיות היישומים שב-Fortune 500, חברת F5 מספקת את נקודת הכניסה האידיאלית לשירותי האבטחה של Shape. ביחד, F5 ו-Shape יפחיתו באופן דרמטי את הזמן והמשאבים הדרושים לארגונים על מנת לפרוס הגנות ברמה עולמית מפני הונאות.

"אנו יודעים מהחברות שאנו עובדים איתן כי יישומים הם קריטיים לניהול העסק שלהם. כדי להפיק ערך עסקי מקסימלי ואת החוויות הטובות ביותר עבור הלקוחות שלהם, יישומים אלה צריכים להציג ביצועים ללא רבב תוך שמירה על אבטחת מידע ופרטיות המשתמשים. כאשר החוויה באתר או ביישום מושפעת מהונאה, התוצאה היא אובדן הכנסות, אובדן המוניטין של המותג ולקוחות שנוטשים וקופצים למתחרים," אמר נשיא ומנכ"ל F5, פרנסואה לוקו-דונו.

"באמצעות Shape, אנו נספק הגנה ליישומים מקצה לקצה. משמעות הדבר היא שהיישומים מניבי ההכנסות, המהווים את העוגן של המותג, מוגנים מהנקודה בה הם נוצרים ועד לנקודה בה צרכנים מתקשרים איתם - מקוד ללקוח," המשיך לוקו-דונו. "מעבר לפתיחת שוק סמוך הגדל במהירות, בהיקף של 4 מיליארד דולר, יכולות למידת המכונה והבינה המלאכותית של Shape יגדלו בקנה מידה, ירחיבו את פורטפוליו שירותי היישומים המקיף של F5, ויגדילו את היכולת שלנו לאפשר אופטימיזציה של יישומים ולהגן על יישומי הלקוחות בעולם מרובה עננים ההופך מורכב יותר ויותר".

דרק סמית', מייסד משותף ומנכ"ל Shape, אמר כי "מאז הקמתה של Shape, הבחנו בדפוס עקבי בלקוח אחר לקוח: השימוש בטכנולוגיה של F5 כדי לספק יישומים ולאפשר פעילותם התקינה. כעת אנו מצפים להזדמנות להשתלב עמוק בפלטפורמת F5 להעברת יישומים ואבטחתם - F5 מספקת את נקודת הכניסה האופטימלית בזרימת התעבורה עבור פתרונות מניעת ההונאה והניצול המובילים של Shape. בשילוב עם קנה המידה הגלובלי של F5, נוכל להגן במשותף על יותר אפליקציות ויותר משתמשים מפני התקפות מתוחכמות ותעבורה זדונית".

עם סגירת הרכישה, דרק סמית' וצוות ההנהגה יצטרפו ל-F5 בתפקידי ניהול מרכזיים. Shape תישאר ממוקמת במטה הנוכחי שלה בסנטה קלרה.

פרטי העסקה: https://www.f5.com/company/news/press-releases/f5-to-acquire-shape-security

מידע נוסף בבלוג של F5: A Letter to F5 Employees from CEO François Locoh-Donou Announcing Shape Security Acquisition

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- קו ישיר יחסי ציבור.