מפרסם: קו ישיר יחסי ציבור
תאריך: 31/03/2020 11:53
עדכון: 31/03/2020 11:55
נושא: טכנולוגיה והייטק
מארק גזית, מנכ"ל ThetaRay
מארק גזית, מנכ"ל ThetaRay
ThetaRay
ThetaRay
הודעה לעיתונות

ThetaRay מצטרפת לתוכנית השותפים של מיקרוסופט

Big Data Analytics Leader’s AML for Correspondent Banking Solution זמין כעת ב- Marketplace Azure
מוסד פיננסי אמריקאי גדול ראשון בארה"ב כבר חתם על הסכם לשימוש בו

ניו יורק ותל אביב, 30 למרץ 2020, ThetaRay, ספקית מובילה של ניתוחי ביג דאטה מבוססי AI, הודיעה היום כי הצטרפה לתוכנית השותפים של מיקרוסופט, One Commercial Partner, המציעה פתרונות מבוססי ענן ברמה הטובה ביותר. כתוצאה מכך, כיום ניתן להשיג את הפתרון נגד הלבנת הון ופשעי סייבר (AML) של ThetaRay המיועד לתחום הפיננסי באתר Azure Marketplace של מיקרוסופט. מוסד פיננסי אמריקאי גדול ראשון בארה"ב כבר חתם על הסכם לשימוש בו. ThetaRay ומיקרוסופט ישתפו פעולה גם ביוזמות שיווק, אירועים, שיווק דיגיטלי בבלוגים ופעילויות אחרות.

שיתוף הפעולה עם Microsoft Azure מאפשר הטמעה מהירה וקלה של הפתרונות המתקדמים של ThetaRay. בנוסף, הוא מציע אחסון נתונים קל ונח תוך שימוש ב- Azure Data Lake הנחוץ מאוד לפתרון AML ,הדורש כוח עיבוד רב במהלך עיבוד קובץ נתון אך לא בשאר הזמן.

"אנו גאים להצטרף לתכנית One Partner Partner ולהציע ללקוחות Microsoft Azure גישה אל פתרון AML המוביל במגזר הפיננסי ", אמר מארק גזית, מנכ"ל ThetaRay. "בנקים גלובליים נוטים לנטוש מערכות יחסים עם בנקים אחרים המייצגים אותם בשל חוסר שקיפות וחששות מהלבנת הון וקנסות רגולטוריים. הפתרון שלנו מספק לבנקים את היכולת לשנות את המשחק, להפוך את המגמה ולהגדיל את עסקיהם על ידי הצגת נראות מלאה לכל המרכיבים בשרשרת התשלומים החוצה גבולות, מהוראת התשלום ועד למוטב. אנו מצפים שמערכת היחסים שלנו עם מיקרוסופט תגדל ותתרחב על ידי הצעת פתרונות נוספים בעתיד".

בזמן שהרשת הבנקאית על סניפיה מציעה נוחות ללקוחות בעלי פעילות בינלאומית, היא מאפשרת לעבריינים להסוות את פעילות הלבנת הון באמצעות חברות קש או חשבונות שנראים לגיטימיים. פושעים יכולים להשתמש בשירותים בנקאים במדינות המתויגות כסיכון נמוך גם כמתווכים לפני שהכסף יגיע ליעדו הסופי.
בנוסף, המציאות העכשווית ומשבר הקורונה הפכו לסיכון משמעותי: מנהלי בנקאות גלובאליים רבים חוששים שהם יביאו להתגברות פשעי סייבר פיננסי מתוחכמים שינצלו את מצב החרום. מערכות קיימות של AML לא יכולות לאתר סוגים חדשים של דפוסי הלבנת הון, מכיוון שהם מסתמכות על כללים היסטוריים שמיישמים בנקים כדי ליצור התראות כאשר מתגלים איומים ידועים. הן גם יוצרות כמויות אדירות של תוצאות חיוביות שגויות, המגדילות את עלויות התפעול הכוללות.

פתרון ה- AML של ThetaRay, הפועל ללא חוקים מוקדמים, הוא היחיד שיכול להתמודד עם סיכונים אלו, ומתאים במיוחד לפעילות בנקאית בינלאומית. הפתרון משתמש בצורה מתקדמת של AI הנקראת אינטואיציה מלאכותית כדי לזהות חריגות בנתוני SWIFT ו- KYC המצביעים על הלבנת הון. אינטואיציה מלאכותית מחקה רגשות אנושיים, תפיסות, מסקנות, השערות והיגיון על מנת לקבל החלטות טובות יותר. כך מתאפשר גילוי מהיר של אנומליות לא ידועות, מתאפשר תיקון מוקדם ומבטיח שמלביני ההון לא יוכלו ללמוד לעקוף כללים וספים סטטים כפי שהם עושים כדי להערים על מערכות הבנקים המסורתיות.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- קו ישיר יחסי ציבור.