עמית ואריק בראון והילדים,(צילום:משפחת בראון)
עמית ואריק בראון והילדים,(צילום:משפחת בראון)
עמית בראון(צילום:משפחת בראון)
עמית בראון(צילום:משפחת בראון)
הודעה לעיתונות

בזכות סדנה ייחודית ניצלו הנישואין של אריק ועמית

לעמותת "התקשרות זוגית" יש פתרון מוצלח לצמצום הפערים של זוגות מעורבים דתיים-חילונים ולשמירה על התא המשפחתי.
כשאריק בראון פגש לראשונה את אשתו עמית, במהלך השירות הצבאי של השניים, הדבר האחרון שהוא יכול היה להעלות בדעתו היה שהיא תפתח איזשהו קשר לדת היהודית, הם שניהם הגיעו מבתים חילונים. יתרה מזאת כשבנם הבכור עמרי נולד, היא סירבה בתחילה שהתינוק יעבור ברית מילה. חזרתה בתשובה של עמית החלה לפני יותר מ-8 שנים בתהליך של חיפוש משמעות לחיים. זאת כתוצאה מתובנות שקיבלה דרך לימודיה לתואר שני בפסיכולוגיה תעשייתית על מוגבלות המוח האנושי.
תהליך התשובה שלה החל לקבל תאוצה במהלך שהותה של המשפחה בארצות הברית במסגרת עבודתו של אריק, שם נוצר קשר מיוחד וחם דרך שיעורי תורה בין עמית לשליח חב"ד המקומי ואשתו. אז התחיל להיווצר הפער המשמעותי בינה לבין אריק "הרגשתי שאיבדתי את הכבוד שבעלי רחש לי" "חשתי מצוקה איומה...הרגשתי אשמה נוראית על כך שאני מקלקלת זוגיות שעובדת כל כך טוב....מצאתי את עצמי בקונפליקט אדיר...התלבטנו אם בכלל להמשיך לחיות יחד ואיך...".
עם חזרתם של בני הזוג לארץ החליטו להירשם לסדנה של "התקשרות זוגית", שם קיבלו כלים להתמודד עם המצב המורכב הזה.
סיפורם של אריק ועמית מייצג כמעט כ-45 אלף משפחות בישראל, שהם חלק ממשפחות שנמצאות כיום במצב שבו אחד מבני הזוג חוזר בתשובה בשעה שהשני נותר חילוני, או להיפך. כך עולה מסקר שערכה חברת מידגם בשנה החולפת.
"זו תופעה חברתית שחורגת גם מגבולות המשפחה, ויש לה השלכות רחבות" מסביר עמי ברעם, מייסד "התקשרות זוגית" המלווה זוגות דתילונים והרבה סיפורים מרגשים למעלה מ-15 שנה "הרי לא מדובר רק בזוגות עצמם, אלא גם בילדים, בהורים של כל אחד מבני הזוג, אחים ואפילו חברים. זה מעגל של מאות אלפי אנשים. יש מתחים בין בני הזוג סביב שמירת המצוות, סביב אופי חינוכם של הילדים ואפילו ביקורים ובילויים עם המשפחה המורחבת ועם החברים".
ארגון "התקשרות זוגית" מקיים סדרות של סדנאות תהליכיות בנות כ-15 מפגשים לזוגות המעורבים. לאחר הסדנאות פועלים בקבוצות "בוגרים" שממשיכות את הקשר, את התמיכה ואת האירועים, כולל שבתות וחגים של קהילת הזוגות המעורבים. כמו כן מקיימת התקשרות סדנה לבני נוער חוזרים בתשובה או יוצאים בשאלה. ארגון "התקשרות זוגית" השקיע במהלך השנה החולפת כ-4500 שעות בסדנאות ומפגשים פרטניים.
ב"התקשרות זוגית" עושים צעד אחרי צעד ומביאים את הזוגות למקום של תקווה ומציאת המשותף, למקום בו המשבר - שהתהווה בגלל החזרה בתשובה או היציאה בשאלה של אחד מבני הזוג – הופך למקור לצמיחה וחיזוק הזוגיות והמשפחתיות. בשנה הקרובה הארגון שם לעצמו יעד לפתוח 11 מרכזי פעילות מהצפון עד הדרום. צוות הארגון עושה לילות כימים במטרה לאתר עוד ועוד פתרונות ומענים ספציפיים למשפחות מעורבות דתיות וחילוניות. עשייה שלא פסקה גם בתקופת הקורונה, כולל קרן תמיכה מיוחדת למשפחות שנקלעו לקשיים מיוחדים.

לפרטים נא לפנות לרון פלג יח"ץ התקשרות:052-3338968
מייל:ron.peleg.pr@gmail.com

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- התקשרות.