מפרסם: עיריית תל אביב-יפו
תאריך: 22/03/2010 12:53
נושא: מוניציפלי
הודעה לעיתונות

"יש דברים שלא מתערבבים - שבילי האופניים הם לרוכבים בלבד"

עיריית תל־אביב-יפו יצאה בקמפיין הסברתי לרכיבה בטוחה ולהדגשת השימוש בשבילי אופניים רק עבור רוכבי האופניים.

במסגרת הקמפיין מזמינה העירייה את תושבי העיר ליהנות ממערכת של מעל 100 ק"מ שבילי אופניים בעיר, שהוקמה במיוחד לנוחיות מירבית במרחב הציבורי, לבטיחותם של רוכבי האופניים והולכי הרגל ולהנאתם. שבילים אלו מתוחזקים ומסומנים ע"י העירייה לרווחתם של רוכבי האופניים.

בימים האחרונים העלתה העירייה קמפיין עירוני תחת הסיסמא "יש דברים שלא מתערבבים- שבילי האופניים הם לרוכבים בלבד", הכולל שילוט חוצות, פרסום מודעות וקמפיין אינטרנטי המדגיש את חשיבות השמירה על כיבוד המרחב הציבורי המשותף, תוך הקפדה על ההפרדה המוגדרת בנתיבים ועל הכללים הבאים:

  • ברחוב שבו מסומן שביל/נתיב אופניים, יש לרכוב על הכביש בצד ימין
  • שבילי האופניים מיועדים לרוכבי האופניים בלבד, המדרכה- להולכי הרגל
  • יש להקפיד לחצות צמתים רק באור ירוק.

עיריית תל־אביב-יפו מעודדת כבר במשך כעשור את השימוש באופניים ככלי תחבורה לנסיעות בעיר, לעבודה, לימודים, קניות, סידורים, פנאי ונופש. ההחלטה לעודד את השימוש באופניים בעיר היא חלק ממדיניות התחבורה הכוללת של העירייה, השמה דגש על תחבורה יעילה, רבת אמצעים וידידותית לסביבה. העירייה שמה לה למטרה להפוך את האופניים לכלי תחבורה לנסיעות בתוך העיר וכיום כ- 12% מתושבי מרכז העיר מגיעים לעבודה באופניים.

עידוד הרכיבה על אופניים נעשה באמצעות הקמת תשתית לאופניים (שבילים, נתיבים ומתקני חניה) וכן בתחום ההסברה והחינוך להטמעת יתרונות הרכיבה והנחלת כללי רכיבה בטוחה והתנהגות בדרך לכל המשתמשים בה.

רק לאחרונה סיימה העירייה עריכת סקר ספירת רוכבי אופניים ב-50 צמתים ברחבי העיר וממנו עולה כי ברובם המכריע של הצמתים שבהם נרשמו סך הרוכבים יש עלייה בהיקף השימוש. (הנתונים המלאים מתפרסמים בבלוג ראש העירייה www.tlvblog.co.il ).

בנוסף, הפיקה העירייה לאחרונה מפת שבילי אופניים בה מסומנים כל שבילי האופניים בעיר, הקיימים והעתידיים. המפה מחולקת בבניין העירייה ובמוקדי התיירות לתושבי העיר והמבקרים בה והיא כוללת הנחיות לרכיבה בטוחה ולחנית אופניים, המלצות בריאותיות לרכיבה ספורטיבית, כללי הסימונים השונים על שבילי האופניים והמדרכות, פרויקטים לעידוד הרכיבה ברחבי העיר וכן מסלולי טיולים ברחבי העיר בהם ניתן לשלב רכיבה על אופניים.

לפרטים נוספים, אלמוג כהן, עוזרת דובר העירייה, 057-2503317 ,03-5218108
הלל פרטוק, דובר העירייה ,ביפר-6106666 מנוי 26952, 03-5218108

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- עיריית תל אביב-יפו.