מפרסם: כאן - תאגיד השידור הישראלי
תאריך: 26/12/2011 10:40
עדכון: 26/12/2011 10:40
נושא: מוזיקה, מדיה ותקשורת, יהדות
מתוך קונצרט בויימאר גרמניה
מתוך קונצרט בויימאר גרמניה
הודעה לעיתונות

"קול ישראל" במיזם משותף עם "האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים"

פרויקט ייחודי מסוגו בעולם
שיחזור יצירות מלחינים יהודים שנספו בשואה ושאינן מוכרות לציבור

"קול ישראל" יחל במיזם ייחודי משותף עם האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, במסגרתו ישחזרו סטודנטים של האקדמיה יצירות מלחינים יהודים שנספו בשואה או יצירות שהועלמו ואינן מוכרות לציבור.

היצירות ישוחזרו על ידי תלמידי האקדמיה ויוצגו בשידור בכורה ב"קול המוסיקה".
רשת ב' של "קול ישראל" שותפה אף היא למיזם ובאמצעותה יופץ המסר לקהל, במטרה לקבל מידע נוסף על יצירות של מלחינים יהודים שפעלו במהלך ההיסטוריה באירופה, חלקם מתקופת השואה. "קול ישראל" ילווה את המיזם גם בשידוריו לחו"ל כדי להשיג מידע חשוב שעשוי להימצא אצל מאזיניו ברחבי העולם.

מיכאל מירו, מנהל "קול ישראל" אמר: "זו זכות גדולה לנו, כרשות השידור הממלכתית של מדינת ישראל להיות שותפה מרכזית יחד עם האקדמיה, בפרויקט כל כך חשוב לעם היהודי הן בישראל והן בעולם. פרויקט אשר ללא ספק ישאיר את חותמו גם לדורות הבאים. מדובר על מיזם מתמשך לתקופה בלתי מוגבלת וזאת הוכחה נוספת לתפקיד השידור הציבורי בכלל ושל "קול ישראל" בפרט, לשקף ולהנציח את היצירה הישראלית והיהודית.

נשיא האקדמיה פרופ' אילן שול, מסר: "הפרויקט המשותף עם "קול ישראל" הוא ראשון מסוגו בעולם המוסיקה ומרגש אותי באופן אישי. אני מאמין שאנחנו מרימים כאן במשותף פרויקט שחזור והנצחה שיביא לתגליות מוסיקליות חשובות ויוציא לאור את תרומתם המהותית של היוצרים היהודים."

המיזם המשותף יפתח בשידור חי של הקונצרט מאולם ימק"א ב-27.12
ברשת "קול המוסיקה" החל מהשעה 20:00 בתכנית "הן דמה בדמי זורם" - מוסיקאים יהודים בתקופת השואה, וברשת ב' החל מהשעה 14:00 בתכנית "כנר על גג הרייכסטאג" מלחינים יהודים בגרמניה ובשואה בהגשתו של ד"ר יצחק נוי.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- כאן - תאגיד השידור הישראלי.