MIX , צילום - flavio colker
MIX , צילום - flavio colker
MIX , צילום - flavio colker
MIX , צילום - flavio colker
MIX - צילום flavio colker
MIX - צילום flavio colker
הודעה לעיתונות

לראשונה בישראל להקת המחול המובילה מברזיל של דברה קולקר עם המופע MIX

יותר מחמש מאות אלף צופים ברחבי העולם כבר צפו במופע "MIX" אשר זיכה את דבורה קולקר בפרס לורנס אוליבייה, הפרס היוקרתי ביותר לאמנויות הבמה בבריטניה, בקטגוריית "הישגים מיוחדים במחול".
"רוצו, אל תלכו, לראות את להקת המחול של דברה קולקר." (הגלוב והמייל) ==

תיאטרון ירושלים ב- 21, 22 בינואר 2013
משכן לאמנויות הבמה בת"א, במסגרת סדרת "מחול במשכן" - 26-23 בינואר 2013.

להקת המחול הידועה של הכוריאוגרפית והבמאית דבורה קולקר מברזיל תגיע לביקור ראשון בישראל עם המופע MIX שזכה בפרס אוליבייה היוקרתי.

הלהקה תופיע בתיאטרון ירושלים ב- 21 , 22 בינואר 2013 ובמשכן לאמנויות הבמה בת"א, במסגרת סדרת "מחול במשכן" בין התאריכים 26-23 בינואר 2013.

על דברה קולקר DEBORAH cOLKER ועל יצירתה MIX נכתב בוושינגטון פוסט כי "מאז שיסדה את "להקתה ב-1994, העפילה הכוריאוגרפית-במאית (ושחקנית הכדור-יד בעלת התואר בפסיכולוגיה) לפסגות חדשות של יצירתיות ועשתה לעצמה שם בעולם המחול. בהשראת ניסיונה כספורטאית, קולקר משלבת בין תנועות מורכבות ונועזות לעיצוב מרהיב עין, קוראת תגר על עקרון כוח המשיכה ומגדירה מחדש את האפשרי והבלתי אפשרי. המופע "מיקס" – שהפך את קולקר לאישה הברזילאית הראשונה שזכתה בפרס לורנס אוליבייה בשנת -2001 הוא יצירה משובבת נפש ועוצרת נשימה, ומספקת את האדרנלין הנוצר במפגש בין ספורט לאמנות – רגע של יופי פיזי טהור."

הביוגרפיה המיוחדת של קולקר משתקפת היטב ביצירתה הכוריאוגרפית והופכת אותה ליוצרת ייחודית.
קולקר (יהודיה) למדה פסנתר והופיעה כפסנתרנית במשך 12 שנים, כמו כן למדה פסיכולוגיה ושיחקה כדור-יד מקצועי. בין השנים 1980-88 היא רקדה, יצרה עבודות כוריאוגרפיה ולימדה במסגרת להקת המחול "קורינגה" בניהולה של גרסיאלה פיגרואה. ב - 1984 הוזמנה על ידי השחקנית הברזילאית דינה ספאט ליצור כוריאוגרפיה לסצנות התנועה בהצגת תיאטרון, ובכך פצחה בקריירה העיקרית שלה בעשר השנים הבאות. התואר "במאי תנועה" עדיין לא היה בשימוש בברזיל והוצע על ידי יוליסס קרוז, במאי נודע, כדי להגדיר את עבודתה החדשנית של דברה קולקר בתחום התיאטרון. קולקר שיתפה פעולה עם הבמאים והשחקנים המובילים בברזיל במסגרת עבודתה והייתה שותפה ליצירת יותר מ-30 מחזות תיאטרון. כמו כן יצרה קולקר כוריאוגרפיה לקונצרטי מוזיקה ווידיאו קליפים של מגוון כוכבי פופ ברזילאים, והיא משתתפת בקביעות ביצירת הכוריאוגרפיה ללהקת המחול הפותחת את מצעד הקרנבל השנתי בברזיל.

בשנת 1994 יסדה דברה קולקר את להקת המחול שלה, לאחר שהוזמנה לקחת חלק בפסטיבל המחול קרלטון, ומאז יצרה עשר עבודות מחול. יצירותיה זכו בפרסים רבים בברזיל במהלך השנים. קולקר היא האמנית הברזילאית הראשונה שזכתה בפרס לורנס אוליבייה ב-2001 בתחום ההישגים במחול, עבור יצירתה Mix במרכז האמנויות ברביקן בלונדון. ב-2003 יצרה קולקר מספר עבודות מחול במסגרת הקומישה אופר בברלין, ביניהן היצירה החדשה Ela, והעבודה שנוצרה ב-1999 עבור להקתה שלה, Casa. לאחר מכן יצרה קולקר את העבודה Knot, שהוצגה פעמים רבות באולמות שונים ברחבי ברזיל ובריטניה. ב-2009 קולקר כתבה, ביימה ויצרה כוריאוגרפיה למופע OVO של ה"סירק דה סוליי", והייתה לאישה הראשונה שביימה במסגרת הלהקה.

בזכות עבודה קשה וכישרון לא מבוטל, זכתה הלהקה עד מהרה במימון רשמי מטעם חברת הנפט הארצית של ברזיל, "פטרובראס" אשר אפשר לה להשקיע את משאביה בפיתוח יצירתי וביסוס מעמדה בעולם המחול.
הלהקה, שזכתה בחופש לפתח מרכז משלה בריו, עמלה על יצירת שפות תנועה ועיצוב מקוריות, המשלבות בין טכניקות מסורתיות ועכשוויות ושואבות את השראתן מנושאים יומיומיים המוכרים לקהל.

במהלך השנים העלתה להקת המחול של דברה קולקר מופעים בארה"ב, ארגנטינה, אוסטריה, קנדה, צ'ילה, אנגליה, צרפת, גרמניה, הולנד, הונג קונג, אירלנד, יפן, מקאו, מקסיקו, ניו זילנד, פרגוואי, פורטוגל, סקוטלנד, סינגפור ואורוגוואי. כיום הלהקה היא בעלת מוניטין בינלאומי ונחשבת לאחת המלהקות המחול העכשווי המובילות בעולם.
המופע "MIX" נוצר במיוחד עבור ביאנלת המחול של ליון 1996.

המופע הוא שילוב של שני המופעים הראשונים מבית היוצר של להקת המחול של דברה קולקר: Vulcao ו-Velox, המבטאים בה בעת רגשות חשופים ותשוקה בוערת.

קטעי המחול ב"MIX" מביאים לידי ביטוי את האירוניה והאלגנטיות המאפיינים את Desfile ("תצוגת אופנה"), את עיקרון התנועה המודגש ב- Maquinqas ("מכונות") ויותר מכך ב- MECANICA E SONAR ("סונר"), ואת תמהיל המחוות והתנועות המוצג ב COTIDIANO ("שיגרה") ובבלט האווירי Alpinismo ("טיפוס הרים"). במופע קטעים עוצרי נשימה ביניהם מחול בתנועה אנכית על קיר טיפוס.

כל אלה יוצרים מופע שלישי חדש. יותר מחמש מאות אלף צופים ברחבי העולם כבר צפו במופע "MIX" אשר זיכה את דברה קולקר בפרס לורנס אוליבייה, הפרס היוקרתי ביותר לאמנויות הבמה בבריטניה, בקטגוריית "הישגים מיוחדים במחול".

מצ"ב לינק לקטע וידאו , TAKE A LOOK
http://www.youtube.com/watch?v=ox0LwWw2cCo&feature=youtube_gdata_player

לוח המופעים:
21.1.13 , יום שני , שעה20:30 תיאטרון ירושלים
22.1.13, יום שלישי , שעה 17:30 תיאטרון ירושלים
23.1.13, יום רביעי, שעה 20:00-בית האופרה , המשכן לאמנויות הבמה ת"א.
24.1.13, יום חמישי, שעה 20:00-בית האופרה, המשכן לאמנויות הבמה ת"א.
25.1.13, יום שישי, שעה 13:00- בית האופרה , המשכן לאמנויות הבמה ת"א.
26.1.13 , מוצ"ש, שעה 21:00 - בית האופרה , המשכן לאמנויות הבמה ת"א.

מחיר כרטיס:169-299 ₪

פרטים להזמנת כרטיסים:
בימות 6226* ,www.bimot.co.il
המשכן לאמנויות הבמה- 03-6927777 www.israel-opera.co.il
תיאטרון ירושלים: www.jerusalem-theatre.co.il ,02-5605755
פרטים נוספים - www.bimotshows.co.il

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- אורה לפידות יחסי ציבור וניו מדיה.