מפרסם: מורן פז יחסי ציבור
תאריך: 12/12/2012 10:58
נושא: מוזיקה, תרבות
קרדיט:אדם נישמע
קרדיט:אדם נישמע
הודעה לעיתונות

המון ווליום מציגים: איחוד העשור קרח תשע חוזרים. הופעה ראשונה: בארבי 6/2/2013

זה לקח 13 שנים, והמון שמועות אבל עכשיו כבר אפשר לספר - הלהקה שהביאה בשורה חדשה למוזיקה הישראלית חוזרת להופעות ותוציא בקרוב סינגל חדש

קרח תשע הוקמה בכפר סבא ב 1993 כשחבריה היו בני 19 בלבד ונחשבת לאחת הלהקות החשובות בתולדות הפופ רוק העברי. קרח תשע הביאה לישראל את בשורת הבריט פופ. ב 1995 הם הקליטו סקיצות בהפקת שי להב (מופע הארנבות של ד"ר קספר) וחיממה הופעות של מוניקה סקס. ב 1996 זיהו באן.אם.סי את הפונטציאל והלהקה שהוחתמה הוציא את אלבום הבכורה שלה"תחילתם של החיים הנכונים", בהפקת משה לוי ואסף תלמודי ב 1997. יציאתו היתה לא פחות מסנסציה. ההצלחה היתה מיידית ופנומנלית עם שער בשבעה לילות ושורה של להיטים: "סרטים", "אמהות צעירות","הכל זה פופ", "איתו לנצח" (שהפך להמנון הומוסקסואלי גאה ומשמש עד היום "המנון" לא רשמי של הקהילה). ב 1999 יצא אלבומם השני שנשא את שמם, וכלל את הלהיטים "שמש" והחברה שלי לשעבר". ב 2000 יצא "אסף אמדורסקי" כשהפך גם הוא ללהיט. ב 1997 חיממו קרח תשע את ההופעה של סוויד בישראל. יותר מעשור לאחר הפסקת הפעילות הרשמית של קרח תשע, שיריה עדיין מתנגנים רבות בתחנות הרדיו ובמועדונים, והשפעתה ניכרת על דור שלם של יוצרים.

לאחר הפירוק בשנת 2000 המשיכו חברי הלהקה בקריירות עצמאיות ומצליחות. סולן הלהקה, נעם רותם, הוציא שלושה אלבומים, והפך לאחד היוצרים המוערכים ברוק הישראלי. אלבומו "עזרה בדרך" הפך לקלאסיקה, זכה באינספור שבחים ופרסים, ונבחר לאחד מחמשת אלבומי העשור במשאל התקשורת הענק של גלי צה"ל. אלבומו השלישי "ברזל ואבנים", נבחר כאלבום השנה של אתר וואלה ומגזין "פנאי פלוס". שאר חברי הלהקה המשיכו לשתף פעולה, תחת השם "קוסקים", והוציאו את האלבום "נחים בעולמות זריזים", ואת האלבום "אברמק". בימים אלה מופיע אוהד קוסקי עם להקתו "קוף סנאי", ואלבום חדש שלהם עומד לצאת בקרוב.

נעם רותם: "החזרה שלנו היתה מהלך שכמו קרה מעצמו. קוסקי התחיל להופיע איתי בהופעות שלי ומצאנו את עצמנו מבצעים שירים של קרח תשע, תגובות הקהל עוררו אצלנו חשק לעוד. למרבה השמחה כולם היו בעניין וככל שחלפו החזרות התשוקה גדלה, כאילו לא הפסקנו מעולם."

קרח תשע, רביעי, 6/2 בארבי, קיבוץ גלויות 53, ת"א, 03-5188123
כרטיסים: 90/80 ש"ח
http://misterticket.co.il/he

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- מורן פז יחסי ציבור.