יום הולדת לרעיה שטראוס. עם מקהלת מורן והמנצחת נעמי פארן. צילום: נגה שדמי ואן דה ריפ
יום הולדת לרעיה שטראוס. עם מקהלת מורן והמנצחת נעמי פארן. צילום: נגה שדמי ואן דה ריפ
הודעה לעיתונות

חגית יאסו, שרי אריסון ויום הולדת לרעיה שטראוס, בערב הגאלה של מקהלת מורן

"מקול הלב" ערב הגאלה השנתי של מקהלת מורן, התקיים אתמול (ראשון) במוזיאון תל-אביב מול אולם מלא עד אפס מקום כשבקהל היו שרי אריסון, מתומכי המקהלה, רעיה שטראוס ושמואל בן דרור, יו"ר הנהלת המקהלה, ואנשי עסקים רבים.

תוכנית הערב העלתה על במה אחת את מקהלות מורן (הצעירים והבוגרים) יחד עם ילדים ובני נוער בסיכון, עם נוער בצרכים מיוחדים וילדות בנות העדה האתיופית, ששרו יחד עם חגית יאסו זוכת כוכב נולד. החזון החברתי והמוסיקלי של המקהלה, שיזמה והקימה נעמי פארן, משלב מצוינות בשירה עם פעילות מגוונת למען הקהילה ומתממש בעבודה ובקשר שנוצר בין הילדים מהקבוצות השונות ויוצר חוויה משותפת.

הערב כלל יצירות קלאסיות וקטעי אופרה, פיוטים מהמקורות ושירי משוררים, ואירח גם את המנצח דודי זבה והפסנתרנית אירית רוב לוי שהגישו טעימות מתוך "אופרה בטירוף".

הערב החגיגי היה הזדמנות הולמת לציין את יום ההולדת של רעיה שטראוס שחל למחרת. שטראוס ובן דרור הוזמנו אל הבמה כדי לשיר עם זמרי המקהלה - ועם הקהל באולם - את "לו יהי" של נעמי שמר.

מקהלת מורן נוסדה בשנת 1986 על-ידי נעמי פארן. הדגש שהושם על מקצועיות ועל איכות השירה, הובילו להישגים מרשימים. לצד השירה הישראלית והקלאסית, רפרטואר המקהלות העשיר מקיף יצירות מקוריות של מלחינים ישראלים בני זמננו, ואת מיטב היצירות הווקאליות במוסיקה העולמית. המקהלה הפכה למקהלת הילדים (הרשמית) של האופרה הישראלית, היא הוזמנה להופיע עם התזמורות המובילות בארץ והשתתפה בעשרות פסטיבלים ותחרויות בארץ ובעולם.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- מירית סטרומצה הסיפור האמיתי.